VYBERTE SI REGION

ANETA BERÁNKOVÁ

Aneta Beránková / Břeclavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sauny v Aqualandu Moravia se promění v divadlo

Pasohlávky – Fantom opery, Údolí květů, Cesta Tibetem či Moulin Rouge – přesně takové zážitky čekají v sobotu návštěvníky saunového světa v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Akvapark se rozhodl, že vsadí na saunové ceremoniály a promění se v divadelní prostor.

Chřipka nabírá na síle. Na Břeclavsku už vypukla epidemie

Jižní Morava – Počet lidí nemocných chřipkou nadále stoupá. Nejhůře je na tom podle krajských hygieniků Břeclav a Brno, kde se číslo přehouplo přes hranici epidemie. Hned v závěsu je Hodonín. Nemocnice zůstávají nadále uzavřené.

Boleradičtí ochotníci vrací na divadelní prkna Kříž u potoka. Po 120 letech

Boleradice – Letos to bude již sto dvacet let od uvedení první písemně doložené divadelní hry v Boleradicích. „Tou byla dramatizace románu Karoliny Světlé Kříž u potoka," prozradil jednatel Divadelního spolku bratří Mrštíků Jiří Janda. Ochotníci hru představí v novém nastudování jako připomínku významného jubilea poprvé o víkendu.

Opravy židovského hřbitova spolkly přes milion korun

Mikulov – Přes milion korun směřovalo loni na opravy židovského hřbitova v Mikulově, který navštívilo na sto tisíc návštěvníku. Částečně i díky symbolickému vstupnému se tak mohli do oprav pustit.

Horolezci chtějí na Pálavu. Ochránci přírody hledají vhodné místo

Mikulov - Rádi bychom lezli v jednoduchém terénu v okolí Mikulova vhodném pro začátečníky i děti. S takovou žádostí přišli za vedením Správy Chráněné krajinné oblasti Pálava na Břeclavsku horolezci. O zřízení horolezecké stěny uvažuje i město Mikulov.

Mladík vyjel s autem při předjíždění mimo silnici. Přiletěl pro něj vrtulník

Břeclav – V nemocnici skončil mladý řidič, který převrátil auto značky Alfa Romeo krátce po půl osmé v úterý ráno na silnici za Charvátskou Novou Vsí směrem na Lednici. Pro mladíka ročníku 94 přiletěl vrtulník.

Country Rebels si vytancovali medaile na mistrovství světa

Břeclav – Čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile přivezli tanečníci ze skupiny Country Rebels z Charvátské Nové Vsi z mistrovství světa v takzvaném line dance, které se uskutečnilo v Liberci.

Břeclavské nádraží se dočká opravy, město upraví prostor před ním

Břeclav – Břeclavské vlakové nádraží bude jedním z těch, které se dočkají opravy. Majitel, kterým je Správa železniční dopravní cesty, letos do oprav a modernizací nádraží vloží až šest set milionů korun.

Tvůrce nejlepšího svařáku si z Brumovic odnese kambodžské víno

Brumovice – Na začátku nebyl nápad, ale spor tří přátel o nejlepší svařené víno. A také setkání se skřítkem Svařáčníčkem. Aspoň tak vypráví o počátku Koštu svařáků v Brumovicích jeden z jeho pořadatelů Milan Ševčík.

Muž našel na poli dělostřelecký granát a raketový motor

Drnholec – Dělostřelecký granát a raketový motor bez hlavice našel tento týden muž na poli mezi Drnholcem a Novou Vsí. Na místo vyjeli policejní pyrotechnici.

Vrágová zabojuje o místo v České Miss. Sází na sebevědomí a přirozenost

Břeclav – Za sebou už má několik soutěží krásy, v mnoha z nich slavila úspěch. Nyní však stojí před Monikou Vrágovou z Břeclavi další výzva. Přihlásila se do jedné z nejznámějších soutěží – do České miss.

Podluží: spolek pečující o psy usiluje o zavedení jejich povinného čipování

Lanžhot – Do nového úkolu se pustil spolek Dočasky.cz z Lanžhota, který poskytuje dočasnou péči psům. Lanžhotší rozjíždí pilotní projekt na zavedení povinného čipování psů v regionu Podluží a vznik funkční databáze jejich majitelů.

Rodiče vystrašili roupi u dětí. Hygienici: Riziko rozšíření parazita je nízké

Břeclavsko – Pro sedmadvacetiletou Marcelu je ta vzpomínka nepříjemná ještě teď. Pevně v paměti má chvíli, kdy jí lékař oznámil: „Máte roupy." Jak i s odstupem času říká, myslela, že o předcházející noci vyskočí z kůže. „Bylo to hrozné, ale dodnes nevím, kde jsem se nakazila. Možná na pískovišti, kam chodily děti. Prášky naštěstí zabraly hned," uvedla žena, jenž si kvůli citlivosti tématu nepřála zveřejnit celé jméno. Podle informací Břeclavského deníku Rovnost se nyní parazit objevil v Břeclavi mezi několika školáky.

Hustopeče mají po roce práce nové internetové stránky

Hustopeče – Více než rok práce stojí za spuštěním nových internetových stránek města Hustopeče. Fungovat začaly v pondělí.

Velkopavlovická rozhledna Slunečná dostane nové kůly

Velké Pavlovice – Nové kůly letos umístí na rozhledně Slunečná ve Velkých Pavlovicích. Náklady se vyšplhají na zhruba čtyři sta tisíc korun. Práce na opravě devatenáctimetrové dřevěné stavby z roku 2009 však již odstartovali. „Po několika málo dnech vánočního odpočinku započali muži z místní krojované chasy práce na odkorňování smrkových holovin, které budou použité pro výměnu stávajících kůlů Slunečné," uvedla Věra Procingerová z velkopavlovického turistického informačního centra.

Změna provozu: na ledovou plochu vyrazí žáci i hokejisté

Mikulov – Na úpravu provozní doby ledové plochy ve sportovním areálu Základní školy Hraničářů v Mikulově se musí připravit milovníci bruslení. Už jen do pondělí platí dosavadní rozpis.

AKTUALIZOVÁNO

Silvestr: potyčka ve Valticích i mladík hrozící sebevraždou

Břeclavsko – Oslavy příchodu nového roku na Břeclavsku byly sice letos o něco klidnější, přesto si policisté na nedostatek práce nemohli stěžovat. Sebevraždou vyhrožoval hned na úvod nového roku osmnáctiletý mladík z Břeclavska. Hodinu po silvestrovské půlnoci za ním vyrazili břeclavští policisté. „Osmnáctiletý mladík byl ve špatném psychickém stavu a vyhrožoval, že si ublíží," informoval policejní mluvčí Petr Zámečník. Roli podle něj mohly sehrát i drogy. Po zákroku hlídky skončil mladý muž v psychiatrické léčebně.

Kaněrovci zkouší Charleyovu tetu. Smějí se jako nikdy

Břeclav – Hru Charleyova teta nacvičují ochotníci z Divadla Bedřicha Kaněry, které funguje jako součást obchodní akademie a průmyslové školy v Břeclavi.

Partyka a další umělci zahrají pro záchranu varhan. Vystoupí ve Valticích

Valtice – Pro záchranu a obnovu cenných varhan v kostele svatého Augustina ve Valticích se v pátek šestého ledna uskuteční charitativní Tříkrálový koncert. Začátek bude ve zmíněném kostele v šest hodin v podvečer.

I další rok proloží Klub přátel hudby různorodými koncerty

Mikulov – Koncertní sezonu má Kruh přátel hudby z Mikulova za sebou. Již v neděli však vkročí do nové – Novoročním koncertem v Galerii Závodný.

Polévka od dobrovolníků zahřeje občany v nouzi. Lidé jim mohou přinést oblečení

Břeclav – Zahřeje a zasytí. Na pěší zóně před břeclavským gymnáziem budou v sobotu dobrovolníci nalévat zdarma polévku lidem bez domova, kteří, ať už z jakéhokoliv důvodu, nemají možnost strávit Štědrý den v rodinném kruhu.

Dva tisíce let starou sochu římského lva spatřila žena po jedenašedesáti letech

Moravská Nová Ves – Rok 1889: Rolník a později starosta Moravské Nové Vsi Pavel Filipovič se chystá na zakládání vinohradu. Po chvíli naráží v zemi na překážku. Několik desítek centimetrů pod povrchem nachází kamennou sochu lva… Rok 2016: Milada Filipovičová je pamětnicí z Moravské Nové Vsi. Vdala se za vnuka muže, jenž před lety našel sochu. Svůj příběh povypráví milovnici historie Lence Topolanské z Lanžhota. A ta začala po osudu lva pátrat.

Děti z domovů a pěstounských rodin čekají tobogány. Vyřádí se v Aqualandu

Pasohlávky – Vánoční besídku mezi tobogány a bazény připravil Aqualand Moravia v Pasohlávkách společně s nadací ING Bank Fond Terezy Maxové dětem pro téměř sto dětí z dětských domovů a pěstounských rodin. Za vodními radovánkami vyrazí již v pátek a od dvou hodin odpoledne je čeká nabitý program.

Hity v akustických úpravách zazpívá Anna K. v Mikulově

Mikulov – Písničky Anny K. v akustických úpravách si užijí návštěvníci sobotního vánočního koncertu v Mikulově. Hudbou nabitý večer začíná od půl osmé v zámeckém sále. „Návštěvníci koncertu uslyší jak největší hity zpěvačky, tak průřez celou její kariérou, a to včetně ochutnávek z připravovaného alba," pozvala na koncert promotérka akce Hana Petřinová.

Knihovny cílí na starší čtenáře. V Břeclavi budou vozit knihy až domů

Břeclavsko – Novou službu pro svoje čtenáře, především pro starší a nepohyblivé lidi, nabízí Městská knihovna v Břeclavi. Od ledna spustí takzvanou donáškovou službu knih až do domu. První zájemci se však již začali hlásit. I další knihovny na Břeclavsku se snaží některé ze svých služeb a programů zacílit na nejstarší čtenáře, kteří často tvoří hlavní jádro návštěvníků.

Pohled potěší látky z Dubaje. Na vánoční přehlídce v Mikulově

Mikulov – Milovníci módy si mohou předvánoční čas v Mikulově zpestřit módní přehlídkou. V úterý na ni zve Club No. 292 v ulici Piaristů společně s autorkami módou nabité show Pavlou Francovou a Zdenkou Huserkovou. Vánoční setkání začne v šest hodin v podvečer.

Břeclavsko je mi blízké. Díky vínu i cimbálové muzice, říká zpěvák Bende

Břeclav – Poprvé koncertoval na Břeclavsku zhruba před deseti lety. Od té doby se vrací. A že je za kým, ukázal v pátek večer zaplněný kulturní dům ve Staré Břeclavi, kde měl Petr Bende jeden ze svých vánočních koncertů.

AKTUALIZOVÁNO

Jarmark voněl tlačenkou a děti v Drnholci skákaly vysoko. Na trampolínách

Drnholec /REPORTÁŽ/ – Prostranství u kulturního domu v Drnholci se v sobotu dopoledne proměnilo v zabijačkové hody. Ty doplnilo vystoupení tamních dětí či folklorního souboru Jarabáček.

Srážku tří aut odnesla žena poraněním hlavy. Mezi zraněnými byly i děti

Mikulov – Jednu osobu se středně těžkým poraněním hlavy a pět s lehčím poraněním si vyžádala nehoda, která se stala v sobotu krátce před jedenáctou hodinou dopoledne v Mikulově. Na místo vyjížděly dvě jednotky hasičů a dva vozy Zdravotnické záchranné služby. Mezi zraněnými byly i děti.

Adventní jarmark v Lednici oživí country tance i ohňostroj

Lednice – Country tance budou jen jedním číslem v bohatém programu adventního jarmarku v Lednici. Ten začne v neděli přesně v pravé poledne na tamním Zámeckém náměstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies