VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ IVÁNEK

Lukáš Ivánek / Břeclavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Svlékl se a nahý šel po silnici mezi obcemi. Měl více než dvě promile

Břeclav – Je mi teplo a chci se vykoupat. Tak podle všeho zněla slova dvacetiletého mladíka, který se mezi Břeclaví a Lednicí procházel nahý. Jeho rozhodnutí posoudí přestupková komise. Muž na sobě totiž neměl reflexní prvky, které po setmění při chůzi mezi obcemi přikazuje zákon.

Část Lednických trápí trable s kanalizací. Vadí jim zápach

Lednice – Na těžko snesitelný puch si stěžuje Gabriela Miksicek. Žena žijící v Rakousku se pravidelně vrací do rodné Lednice na Břeclavsku, kde přebývá v domě stojícím ve Valtické ulici.

Břeclav čeká výstavba supermarketu, dopady na dopravu jsou nejasné

Břeclav – Nový supermarket vznikne v Břeclavi. Podle informací týdeníku Nový život vyroste na pomezí městských částí Poštorná a Charvátská Nová Ves. Zájem o jeho vybudování má řetězec Penny Market. Břeclavští zastupitelé nedávno schválili záměr směny pozemků, díky nimž bude možné malé obchodní centrum postavit. K supermarketu mají přibýt ještě menší prodejny.

NOVÝ ŽIVOT: Břeclav se chystá na výstavbu nového supermarketu

Břeclavsko – Příběh o záchraně života topícího se muže, soud s jiným mužem obžalovaným z týraní děti, festival barokního divadla nebo blížící se Memoriál Ivana Hlinky. To vše čtenáři najdou už ve čtvrtek v novém vydání týdeníku Nový život. Stěžejním tématem je ale připravovaná výstavba nového supermarketu.

Zloděj při krádeži ztratil občanský průkaz. Ukradený mobil pak raději vrátil

Břeclav – S nadsázkou to může připomínat krimikomedii. Strážníci v Břeclavi se zabývali případem, při němž se hlavní postavou stal šestatřicetiletý muž. Ten přišel do jednoho z podniků s vyprávěním, že tam předchozího večera ztratil klíče a požádal o pomoc při hledání.

Lichtenštejni bojují o majetek, chtějí se podílet na správě zámků

Jižní Morava – Na Ústavní soud České republiky se obrátili představitelé Lichtenštejnska. Někdejší majitelé oblíbených zámků v Lednici a ve Valticích na Břeclavsku se domáhají šesti set hektarů pozemků ve středních Čechách. Podle informací Deníku Rovnost se soudit o majetek na jihu Moravy nechtějí, ale poválečné vypořádání pro ně zcela uzavřené není. Za hotovou věc je naopak má český stát.

Hlohovečtí dají za opravy hřbitova téměř dva miliony

Hlohovec – Několik měsíců potrvá odvodnění a opravy centrálního schodiště na hřbitově v Hlohovci. Kvůli hůře dostupnému terénu se náklady na rozsáhlé práce dotýkají milionu a osmi set tisíc korun. Obec je zaplatí ze svého rozpočtu.

Břeclav sází na mobilní aplikace, současné sms zprávy zruší

Břeclav – Více servisních informací chce k obyvatelům dostat vedení břeclavské radnice. Zavedlo proto dvě novinky: službu mobilního rozhlasu a aplikaci Česká obec. Břeclavané měli dosud možnost nechat si přehled aktuálních událostí posílat na mobil. Původní služba ale končí.

Na Pavučinu si půjčí 31 milionů. Zaplacení nového kina z úspor vadí opozici

Hustopeče - Hustopeče chystají projekty za desítky milionů korun. Sáhnou i po půjčce. Opozice vytýká (ne)vizi.

Muž boural v Kosticích. S autem najel do rodinného domu

Kostice – V šoku zůstal řidič, který s osobním autem narazil do rodinného domu v Kosticích. Hasiči, policisté i záchranná služba na místě zasahovali ve čtvrtek od druhé hodiny odpolední. 

AKTUALIZOVÁNO

Nedání přednosti způsobilo nehodu tří aut. Sanitky odvezly do nemocnice pět lidí

Břeclav - Nehoda tří osobních aut zkomplikovala průjezd silnicí I/55 mezi Břeclaví a Hodonínem. Srážka se stala ve čtvrtek u nájezdu na dálnici D2 krátce před jednou hodinou odpoledne.

Ladná bude mít od srpna Poštu Partner. Zaměstnance zaplatí obec ze svého

Ladná – Model Pošty Partner bude od prvního srpna fungovat v Ladné. Obec se tak zařadí například k Šakvicím, Pavlovu nebo Krumvíři.

NOVÝ ŽIVOT: povodně, oslava spisovatelky či vzpomínky na osvobození od nacistů

Břeclavsko – Výročí dvaceti let od červencových povodní v roce 1997 se věnuje nové číslo týdeníku Nový život, které vychází ve čtvrtek. Redaktoři mluvili například s ženou, které při tehdejších událostech zemřel otec a také s majiteli firmy vyrábějící v Lanžhotě hokejky. Těm tehdy vypomáhala dokonce armáda.

AKTUALIZOVÁNO

Lékaři bojovali o život ženy, u Lanžhota ji srazil vlak

Břeclav, Lanžhot – Těžkým zraněním skončil pro ženu střet s osobním vlakem na železnici mezi Břeclaví a Lanžhotem. Záchranná služba ji odvezla do nemocnice. Cestující čeká omezení.

Kdyby voda stoupla až k hokejkám, zaplaví půlku Slovenska, vzpomíná na povodně

Lanžhot - V těsné blízkosti Kyjovka. O něco dále koryto Moravy. Majitelé firmy Passvilan vyrábějící hokejky v Lanžhotě na Břeclavsku žijí s neustálým výhledem na vodu. Po většinu času spokojeně. Rok 1997 však mají manželé Jana a Pavel Švirgovi pevně spjatý s přípravami na chvíli, kdy jim zaplaví majetek.

Slabiny jsou v dopravě a službách, tvrdí ředitel Dlouhý o Břeclavi

Břeclav /ROZHOVOR/ – Břeclav jen těžko snese srovnání s Mikulovem či Valticemi. Je o tom přesvědčený ředitel městského muzea a galerie Petr Dlouhý. „Mají nesrovnatelné množství památek, které turisté mohou navštívit,“ říká v rozhovoru pro Nový život. „Vzhledem k tomu, že jsme v Lednicko-valtickém areálu, turistický potenciál Břeclavi je větší, než v současnosti využíváme. Ročně navštíví informační centrum šestnáct tisíc lidí, myslím, že bychom na tom mohli být lépe,“ tvrdí Dlouhý.

K pivu zahrají nejen Iné Kafe. Lístky na Mikulovské pivobraní lze koupit online

Mikulov – Pořádná dávka piva a rockové hudby čeká návštěvníky Mikulova. Pořadatelé Mikulovského pivobraní letos připravili dvoudenní program vyplněný pivním jarmarkem či koncerty kapel Horkýže Slíže a Iné Kafe.

Vlak u Podivína srazil muže. Ten na místě zemřel

Podivín – Smrtí muže skončil jeho střet s nákladním vlakem. Nehoda se stala u Podivína v noci na neděli. Policisté o ní informovali v pondělí.

Břeclavští chtějí nový turistický web. Zaplatí za něj stovky tisíc korun

Jižní Morava – Břeclavi chybí dominantní lákadlo, za nímž by přijížděli turisté. Vyplývá to z průzkumu Deníku Rovnost. Jeho redaktoři se ptali padesáti lidí žijících v různých koutech jižní Moravy, co se jim vybaví, když se řekne Břeclav.

Knedlíky, guláš... Meruňkobraní na Trkmance příchozí bavilo

Velké Pavlovice /REPORTÁŽ/ – Přibližně dvě stě padesát kilometrů dělí domov Elišky Hojovcové a ekocentrum Trkmanka ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku. Vzdálenost se maže v sobotu před polednem, kdy žena z hlavního města usedá v areálu centra ke stolu a ukrojí kousek knedlíku plněného meruňkou.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda v Zaječí: Majitel volal ještě v deset večer, říká otec zraněného

Zaječí – Celoročně očekávané veselí poznamenala ošklivá nehoda. Sedm lidí převážně mladších osmnácti let se zranilo v sobotu v Zaječí na Břeclavsku. Nehoda se stala při tamních hodech, kdy se naklonila jedna z pouťových atrakcí. Podle dostupných informací při jízdě narazila do zábradlí.

Agresivní muž skončil na záchytce, zlobu obrátil proti partnerce

Břeclav – Rvačkou skončil politický spor tří mužů v Břeclavi. Servali se v noci na sobotu, uklidňovat je museli až strážníci. Jeden z nich poté skončil na záchytce v Brně. Případ se stal nedaleko centrálního parku. „S rostoucí mírou alkoholu v krvi jednoho z mužů se brzy výměna názorů změnila v hádku, která po odchodu tria z podniku na ulici přerostla v potyčku. Té si všiml operátor městského kamerového systému a na místo incidentu tak za chvíli dorazila hlídka," sdělil zástupce velitele městských policistů v Břeclavi Zdeněk Novák.

Půl milionu? Zdaleka ne. Škodu na uhynulých rybách vyčíslili na 20 tisíc korun

Podivín – Uhynulé ryby v hodnotě zhruba dvacet tisíc korun řešili od pátečního rána policisté a veterináři v Podivíně. Tamní rybník Šutrák přišel o množství ryb kvůli nedostatku kyslíku a zvýšenému obsahu amoniaku. Podobná událost se v Podivíně stala naposledy před deseti lety.

Učit končí po 40 letech: Vše se změnilo k horšímu, ale děti jsou v tom nevinně

Lanžhot, Břeclav – K dlouholetému stavu školství má řadu výtek. Třeba k porovnávání učitelů nebo přehnaným ódám na nové postupy. Přesto Leopold Králík čtyřiceti let strávených před tabulí nelituje. Jako učitel skončí s rozdáním letošních vysvědčení. Kariéru strávil na Základní škole v Lanžhotě, kde se s ním loučí stylově.

Pro řidiče letěl vrtulník, nehoda komplikovala dopravu

Velké Němčice – Vážným zraněním skončila dopravní nehoda, která se stala ve středu mezi Velkými Němčicemi a Hustopečemi. Pro řidiče osobního auta přiletěl vrtulník. Ke kolizi došlo před druhou hodinou odpolední. Zranění utrpěli také další tři lidé.

Deset let existence. Mikulovský Bosch se za dekádu rozšířil trojnásobně

Mikulov – Rozkládá se na devíti tisících metrech čtverečních. Zaměstnává přes to lidí. Majitelé za jeho vznik a rozšíření zaplatili zhruba devět milionů euro, tedy skoro čtvrt miliardy korun. Řeč je o Servisním centru elektrického nářadí v Mikulově. Na konci minulého týdne si tam připomněli deset let od jeho vybudování.

Efram? Se zvuky a stíny jsem už splynula, říká výtvarnice Chludilová

Mikulov /REPORTÁŽ/ – Mikulovská galerie Efram funguje už patnáct let. Stojí za ní výtvarnice Sylva Chludilová. Slavila uplynulou sobotu.

Vinobraní rozburácí Mig21 nebo No Name. Koncem června končí nižší cena vstupného

Mikulov – Pouze do posledního červnového dne je možné pořídit vstupenku na Pálavské vinobraní v Mikulově za cenu čtyř set padesáti korun. O letních prázdninách pak zájemci vytáhnou ještě o sto korun více. Akci v minulých letech navštívilo vždy kolem padesáti tisíc lidí.

Po válce zmizely, teď jsou sochy zpět na valtickém zámku

Valtice - Kopie barokních soch symbolizujících čtyři roční období opět zdobí prostor hlavního vstupu na zámek ve Valticích na Břeclavsku. Někdejší sídlo rodu Lichtenštejnů zdobily už od osmnáctého století, po druhé světové válce z místa zmizely.

Golfu říkají mikulovští politici ano. Firma má zájem o pozemky u hranic

Mikulov – Golfové hřiště v Mikulově na Břeclavsku už není jen léta probíraná vize. Začíná vystupovat z mlhy. Mikulovští zastupitelé se na posledním zasedání shodli, že vhodné pozemky nabídnou k prodeji či dlouhodobému pronájmu. Už nyní je ale zřejmé, že se případný investor neobejde bez spolupráce s majiteli okolních hektarů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení