VYBERTE SI REGION

LUKÁŠ IVÁNEK

Lukáš Ivánek / Břeclavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sypali se na mě kostlivci z minulých desetiletí, říká šéf strážníků Hrdlička

Břeclav /ROZHOVOR/ – Pevnou pozici má Stanislav Hrdlička, jenž je velitelem městských policistů v Břeclavi. Do sledované funkce nastoupil před pěti lety a mezi politiky si vydobyl respekt. Když se ale ve vzpomínkách vrátí do počátku svého působení v čele strážníků, přiznává: „Zvažoval jsem, jestli do toho jít." A dnes? „Chci pokračovat a městskou policii posunout zase dál."

Brontosaurus v Břeclavi. Hnutí ve městě založili Václavík a spol

Břeclav – Ekologické hnutí Brontosaurus vzniklo nově v Břeclavi. Stojí za ním Martin Václavík, jehož doplnila patnáctka zakládajících čle­nů.

Rumun lhal o kauci za kamion, peníze propadly státu

Břeclav – Dvě stě eur doputovalo do státního rozpočtu od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi.

Nárůst až o dvě koruny za litr. Rostoucí ceny paliva zdražují rohlíky i víno

Břeclavsko - Ceny benzinu i nafty na Břeclavsku stouply. Týdeník Nový život sledoval vývoj na třech pumpách ve třech městech.

Kamery rozpoznají značky aut. Nejde o špiclování, ubezpečuje šéf strážníků

Jižní Morava – Břeclav chce kamery, které nasnímají a poté rozpoznají značky aut. Hodonín už systém má, Znojmo jej plánuje.

V Mikulově zmodernizuje město osvětlení. Za 65 milionů korun

Mikulov – Oprava a modernizace veřejného osvětlení čeká sídliště v Mikulově. Informovala o tom tamní místostarostka Marie Leskovjanová.

Padesát let městem. Velké Pavlovice se obrovsky proměnily, srovnávají lidé

Velké Pavlovice – Oldřich Otáhal se do Velkých Pavlovic přistěhoval před šesti lety z Břeclavi. Chtěl více klidu, méně dopravního ruchu a věci na dosah. Splnilo se mu vše. „Jsem velmi spokojený," nezastíral Otáhal, jenž je nadšeným fotografem. Přes objektiv zachycuje současný stav nové domoviny a srovnává ji se stejnými místy vyfocenými před desítkami let. Na výsledky jeho práce je nyní upřená zvýšená pozornost – Velkopavlovičtí si připomínají padesátileté výročí od chvíle, kdy jim byl přidělen status města.

Město Velké Pavlovice slaví 50 let. Předchůdci odvedli kus práce, říká starosta

Velké Pavlovice – Starosta Velkých Pavlovic Jiří Otřel v rozhovoru pro Břeclavský deník Rovnost shrnuje významné události, které se ve městě staly v uplynulých padesáti letech. Přesně takovou dobu se Velkopavlovičtí mohou pyšnit statusem města.

Nekecám, Mikulov byl můj sen, řekl Hejlík. A zalistoval

Mikulov – Do ještě ztichlého Clubu 292 v Mikulově přišla Markéta Vaňková v doprovodu dvou kamarádek. Nad sklenkou vína pak řekla: „Kultury je ve městě dost, ale čtení je specifická věc, která chyběla."

Syřan tajně vlezl k rezervě kamionu. Místo do Rakouska ale dojel do Lanžhota

Lanžhot – Rakousko jako cíl své cesty si vybral cizinec, který prchal z území na Blízkém východě. Dostal se ovšem do Lanžhota a následně do rukou policistů. Muž při cestě navíc prochladl, a skončil tak v nemocnici. Případ se stal v pondělí.

Kvůli ptačí chřipce museli sečíst drůbež v celém Brodu nad Dyjí

Břeclavsko, Znojemsko – Dva tisíce dospělých kačen, šest tisíc mláďat a vejce v pondělí preventivně zlikvidovali veterináři spolu s hasiči na farmě u Týnského rybníka v Moravském Krumlově na Znojemsku. Jde o další důsledek nákazy ptačí chřipkou, která se na jižní Moravu vrátila po deseti letech. „Škody spočítané nemáme, budou se ale pohybovat nejméně ve statisících, konečná čísla budou patrně několik milionů," řekl Pavel Bílek, jednatel firmy z Náměště nad Oslavou, která krumlovské středisko s chovem kačen provozuje. Kromě Znojemska zasáhla ptačí chřipka také Břeclavsko, kde se ohnisko objevilo v Brodu nad Dyjí.

LiStOVáNí zažilo mikulovskou premiéru. S knihou Arnošta Lustiga

Mikulov /VIDEO/ – Se scénickým čtením knihy Láska a tělo od Arnošta Lustiga přijela v sobotu večer do Mikulova herecká skupina LiStOVáNí v čele s Lukášem Hejlíkem. Ve městě šlo o premiéru, za níž stojí provozovatelé Clubu 292 a literární nadšenkyně Petra Caulfield.

OBRAZEM: Rybova mše lákala, kostel byl nabitý návštěvníky

Mikulov – Zaplněný Kostel svatého Jana Křtitele v Mikulově byl v sobotu večer důkazem o značném zájmu lidí, kteří do svatostánku přišli za poslechem Rybovy mše vánoční.

AKTUALIZOVÁNO

Nové ohnisko: likvidace drůbeže v Brodu nad Dyjí

Brod nad Dyjí – K vybití drůbeže v chovu společnosti Vinofrukt došlo v neděli ráno v Brodu nad Dyjí. Důvodem bylo nové ohnisko šířící se ptačí chřipky. Podle dostupných informací veterináři společně s hasiči utratili na sto ptáků: slepic a perliček. „Likvidace je hotová. V tomto případě to šlo rychle, protože se jednalo o menší chov. Když se chodí domácnost od domácnosti, je to náročnější. Kolegové místo ještě dekontaminují," potvrdil v neděli dopoledne mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Požár zničil auto i přístřešek, potřeba byla práce profesionálů i dobrovolníků

Břeclav – Škoda sto tisíc korun zůstala po nočním požáru, který se rozhořel v Břeclavi. Hasiči při něm zasahovali v sobotu ve tři hodiny ráno.

Jihokorejce zaujaly vinice na Břeclavsku. Ochutnávka? V Soulu

Břeclavsko – V prestižním vinařském časopisu v Jižní Koreji píšícím o víně vyšel desetistránkový článek na téma o vinařství v příhraničních jihomoravských regionech. Ředitel časopisu a redaktor strávili čas na Břeclavsku, kde navštívili například vinice v Mikulově.

Valtičtí chtějí modernější fotbalový stadion. S památkáři našli shodu

Valtice – Patnáct milionů korun. Takové jsou náklady na připravovanou modernizaci fotbalového stadionu ve Valticích. Město má na práce připravenou sumu osm set tisíc korun, podstatnější část nákladů pokryje státní dotace z ministerstva školství a tělovýchovy.

Holubi škodí Dietrichštejnské hrobce, jiřičky zase lednickému zámku

Jižní Morava – Desítky tisíc korun ročně platí správci jihomoravských památek při napravovaní škod, které způsobili hnízdící či pravidelně dosedající ptáci. Především holubi a jiřičky. Nezanedbatelná je také estetická újma vyhledávaných staveb. Pro důraznější reakci se nyní rozhodli například v Dietrichštejnské hrobce v Mikulově na Břeclavsku.

Rodiče vystrašili roupi u dětí. Hygienici: Riziko rozšíření parazita je nízké

Břeclavsko – Pro sedmadvacetiletou Marcelu je ta vzpomínka nepříjemná ještě teď. Pevně v paměti má chvíli, kdy jí lékař oznámil: „Máte roupy." Jak i s odstupem času říká, myslela, že o předcházející noci vyskočí z kůže. „Bylo to hrozné, ale dodnes nevím, kde jsem se nakazila. Možná na pískovišti, kam chodily děti. Prášky naštěstí zabraly hned," uvedla žena, jenž si kvůli citlivosti tématu nepřála zveřejnit celé jméno. Podle informací Břeclavského deníku Rovnost se nyní parazit objevil v Břeclavi mezi několika školáky.

Hrobce dál škodí holubí trus. Náprava stojí ročně dvacet tisíc korun

Mikulov – Ne a ne se jich zbavit. I přes různá opatření se divoce žijící holubi odmítají vzdát zázemí u střechy Dietrichštejnské hrobky v Mikulově.

Nemocnice na Břeclavsku zvýší zaměstnancům platy. Až o tisíce korun

Břeclavsko – Až lékaři a zdravotní sestry v krajských nemocnicích na Břeclavsku pohlédnou v novém roce na výplatní pásky, najdou na nich o deset procent vyšší mzdu. O zlepšení podmínek zaměstnanců rozhodla vláda. Suma se týká navýšení pevné části výplaty, ředitelé zdravotnických zařízení v Břeclavi a Hustopečích současně odmítli, že by kvůli tomu sáhli do té pohyblivé, tedy osobního ohodnocení. „Bylo by to řešení, kdy by se vlk nažral a koza zůstala celá. V této chvíli ale o výrazných zásazích do pohyblivé složky mezd neuvažujeme," uvedl ředitel břeclavské nemocnice Jiří Jurník.

Bořetičtí chystají kanalizaci i čističku. Náklady stoupají

Bořetice – Nikoliv jednotnou, ale oddělenou kanalizaci pro splašky a dešťovou vodu vybuduje vedení Bořetic. Tamní zastupitelé o tom rozhodli na svém posledním zasedání. Náklady na rozsáhlou stavbu se šplhají do desítek milionů korun. „Tím, že jsme zvolili složitější provedení, se začátek výstavby posune až na závěr nového roku," informoval bořetický starosta František Petrásek.

Vánoční vzkaz. Sprejer popsal poštorenskou obřadní síň

Jižní Morava – Růžový nápis se objevil na zadní části budovy obřadní síně v břeclavské městské části Poštorná. Případ řeší policie. Stejný objekt se stal terčem sprejera už loni v listopadu. Vandalové si jinak pietní či církevní stavby v regionu vybírají spíše výjimečně.

Top investice: nová obřadní síň či knihovna z bývalé hasičské zbrojnice

Břeclavsko /INFOGRAFIKA/ – Radnice na Břeclavsku chystají pro nový rok nákladné projekty. Týkají se školství, dopravy i sportovišť.

Neoveského zvědavce přivítal tleskající dav. Včetně Vášáryové a Lasici

Moravská Nová Ves – Zvuk tleskajících rukou a cinkajících sklenic se ozval obřadní síní radnice v Moravské Nové Vsi. Desítky lidí si tam připily při křtu nové knihy. Ta dostala název Neoveský zvědavec a stojí za ní Jihomoravská komunitní nadace sídlící právě v městyse na hranicích Břeclavska a Hodonínska.

VÁNOČNÍ POVÍDKA: Ježíšek bude můj nejlepší kamarád

Břeclavsko - Zpříjemněte si Štědrý den vánoční povídkou.

Počet nemocných na Břeclavsku stoupá, častější jsou záněty dýchacích cest

Břeclavsko – Raději na to nechce ani vzpomínat. „Pár dnů před premiérou onemocněl jeden z herců tak, že jsem myslela, že ji ani nestihne." Tak ochotnická režisérka Petra Manišová vyučující na valtické vinařské škole komentovala náročné přípravy na hru, kterou studenti představili v minulých dnech. „Naštěstí se stihl dát dohromady," oddychla si pedagožka. Mladý herec se na Břeclavsku zařadil mezi stovky lidí, kteří v těchto dnech zápolí s nemocí.

Práce stojí, silnice u Dolních Věstonic zůstává uzavřená

Dolní Věstonice – Přestože měla být déle než dva roky uzavřená silnice mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi otevřená s koncem roku, práce se zastavily.

Divadelní hra A do pyžam!? Smála jsem se až do konce, říká režisérka Manišová

Valtice – Opona. Úklona. A pak už jen vychutnávání potlesku a slov chvály. Pro režisérku ochotnického souboru střední vinařské školy Petru Manišovou se vytoužená reakce publika stala vítanou předvánoční vzpruhou. Úvod týdne na škole patřil premiéře divadelní hry A do pyžam!, pod kterou je podepsaná právě Manišová. „V kladné ohlasy jsem doufala," přikyvuje režisérka, jež na vinařce pracuje jako učitelka.

ODS kritizuje rozpočet města, Hustopeče čekají větší investice

Hustopeče, Mikulov – Schodkový rozpočet schválili zastupitelé Hustopečí pro příští rok. Rozdíl čtyř milionů město pokryje z úspor minulých let. Proti podobě hospodaření v roce 2017 je opoziční ODS.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies