VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

21.4.2017

Jak bojovat s požáry lesů, luk a vinohradů. Hasiči napouštěli bambi vak

Břeclav /REPORTÁŽ/ – Z šedivého nebe se snáší helikoptéra, jejíž vrtule sráží k zemi už tak větrem ohýbaná stébla trávy. Letiště v Břeclavi je ve čtvrtek místem, kde hasiči společně s leteckou službou ladí souhru při hašení požárů ze vzduchu.

AKTUALIZOVÁNO
20.4.2017

Řidič zůstal pod převráceným traktorem. Hasičům pomohl projíždějící jeřáb

Velké Němčice /FOTOGALERIE/ - Převráceným traktorem skončila čtvrteční nehoda na silnici mezi Hustopečemi a Velkými Němčicemi. Řidič vypadl z kabiny a zůstal pod traktorem zaklíněný. Hasičům pomohl projíždějící jeřáb.

19.4.2017

Ženu se srdečními problémy začali oživovat policisté. Zachránili jí život

Hustopeče – Ke starší ženě z Hustopečí s vážnými zdravotními problémy vyjížděla ihned po oznámení policejní hlídka. Ženě selhávaly životní funkce, a tak rozhodovaly vteřiny.

AKTUALIZOVÁNO
19.4.2017

Kvůli silnému větru padají stromy i větve. Poškodily několik aut i střechu

Jižní Morava – Silný vítr a sněžení zasáhly ve středu celou jižní Moravu. Víc práce proto měli jihomoravští hasiči.

18.4.2017

Pyrotechnik vyjížděl dvakrát k železniční trati. Dělníci našli u Valtic munici

Břeclavsko – Plné ruce práce měl pyrotechnik kvůli nálezům při současné opravě železniční tratě mezi Břeclaví a Znojmem. Při výkopech tam objevili munici, a to hned na několika místech.

18.4.2017

Smutné Velikonoce: tragédie v Břeclavi, padesát opilých řidičů v kraji

Jižní Morava – Série dopravních nehod provázela uplynulé velikonoční dny na jižní Moravě. Největší křesťanské svátky se změnily v tragédii v Břeclavi. Osobní auto tam v neděli večer v Sovadinově ulici srazilo ženu. Na místě zemřela. „Policisté se ji chvíli před naším příjezdem snažili oživovat, ale zranění byla natolik vážná, že to nebylo možné," řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

AKTUALIZOVÁNO
16.4.2017

Velikonoční tragédie v Břeclavi: řidič byl pod vlivem alkoholu

Břeclav – V tragédii se změnily Velikonoce v Břeclavi. Stříbrná Škoda Octavia tam v neděli večer v Sovadinově ulici srazila ženu. Ta svým zraněním na místě podlehla.

16.4.2017

Auto sjelo z dálnice a narazilo do stromu. Hasiči ho vytáhli za pomoci jeřábu

Pohořelice – Vystřelený airbag, přední kapota zabořená do stromu… A za chvíli příjezd policistů, hasičů i sanitky. Tak to v neděli ráno vypadalo u dálnice D52 poblíž Pohořelic.

15.4.2017

Zraněné ženy skončily po nehodě v nemocnici. Jednu hasiči vyprostili

Moravská Nová Ves – Dopravní nehoda dvou aut v noci na sobotu zkomplikovala provoz na silnici první třídy u Moravské Nové Vsi. Na cestě, kterou denně využívají tisíce řidičů, bourala dvě osobní auta. Z jednoho hasiči vyprošťovali ženu, zranění ale utrpěla i další cestující.

13.4.2017

Žena na přechodu srazila a zlomila ruku jedenáctiletému chlapci. Od nehody ujela

Břeclav – Jedenáctiletého chlapce srazila řidička osobního auta ve čtvrtek kolem jedenácté dopoledne při přecházení silnice po přechodu pro chodce. Nehoda se stala na křižovatce ulic 1. máje a Lesní.

12.4.2017

Požár v Pohořelicích: Žena viděla dým a hned zavolala na tísňovou linku

Pohořelice – Řešila jsem zrovna v bytovém domě s odborníkem elektřinu. Ten slyšel volání o pomoc a byl tam vidět dým. Takto popsala okolnosti úterního podvečerního požáru jednoho z bytů na náměstí Svobody v Pohořelicích na pomezí Břeclavska a Brněnska obyvatelka tamního domu Renata Babčanová. „Hned jsem pak zavolala 150," řekla žena.

AKTUALIZOVÁNO
11.4.2017

V Pohořelicích hořel byt. Hasiči evakuovali 28 lidí, jeden měl popáleniny

Pohořelice – Pohodlí svého bytu muselo v úterý vpodvečer opustit osmadvacet lidí. V Pohořelicích hořel jeden z bytů na náměstí Svobody. Dva lidé se nadýchali kouře, jeden z nich skončil s popáleninami.

11.4.2017

Cizinec převážel pervitin. Cestoval autobusem do Německa, skončil ve vazbě

Mikulov – Igelitový sáček s podezřelou krystalickou látkou objevili u cizince policisté při prohlídce u bývalého hraničního přechodu v Mikulově. „Provedený narkotest odhalil, že se jedná o pervitin, což muž potvrdil," uvedla v úterý břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

7.4.2017

Podvody na Břeclavany. Policisté varují před mužem, který obchází domy

Břeclav – Po podvodníkovi, který se pokouší ze starších lidí vymámit peníze, pátrají policisté i strážníci v Břeclavi. Zároveň požádali obyvatele, aby je v případě kontaktování mužem ihned informovali. K dispozici jsou linky 156 a 158.Minimálně v jednom případě byl podvodník úspěšný. Podle informací Břeclavského deníku Rovnost dostal od dvaadevadesátileté penzistky několik tisíc korun.

6.4.2017

Policie dopadla muže, co okradli a zranili majitele auta. Hrozí jim až deset let

Drnholec – Policisté našli v těchto dnech viníky přepadení, ke kterému došlo na začátku března v Drnholci. Majitel Mercedesu-Benz se tehdy rozhodl, že své auto prodá a podal si inzerát. Na ten se mu ozval zájemce a domluvil si s ním schůzku. „Ani v nejmenším však majitel neměl tušení, že při prodeji narazí na podvodníky," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

5.4.2017

Řidič narazil do stromu. Měl zákaz řízení, byl opilý a navíc jel v kradeném autě

Břeclav – Pod vlivem alkoholu, bez řidičského průkazu, pod zákazem řízení všech motorových vozidel a v kradeném voze Škoda Felicia. Taková je bilance řidiče, který narazil ve čtvrt na dvě v noci z úterý na středu do stromu v areálu domova důchodců v ulici Na Pěšině v Břeclavi. V autě s ním cestovali další tři muži. Dva zraněné převezli do nemocnice.

4.4.2017

VIDEO: Bobr kličkoval mezi auty. Strážníci ho nahnali do pytle

Břeclavsko – Nejednomu řidiči, který jel po silnici II/425 mezi Břeclaví a Podivínem, dělal od neděle vrásky na čele bobr evropský. Vzácný vodní hlodavec se usídlil poblíž odbočky na Moravský Žižkov a se zájmem sledoval tamní provoz.

3.4.2017

Útěk vězňů? Po vyšetřování GIBS čeká tři strážce kázeňské řízení

Břeclav – U konce je šetření Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v břeclavské věznici kvůli loňskému útěku trestance Davida Váchy, který se dostal ze střeženého areálu v centru města. Tři zaměstnance vězeňské služby čeká kázeňské řízení.

2.4.2017

Žádný aprílový vtípek. Jihomoravští hasiči zasahovali u dvojnásobku případů

Jižní Morava - Hasiči v Jihomoravském kraji řešili na aprílovou sobotu dvojnásobek zásahů, než je běžný denní průměr. "Zasahovali u 47 událostí," sdělil mluvčí hasičů David Jirouš.

AKTUALIZOVÁNO
1.4.2017

Opilí muži se převrátili s autem na střechu. Hledaného člena posádky našli doma

Velké Bílovice – Na střeše skončilo v sobotu brzo ráno auto, které havarovalo ve Velkých Bílovicích. Událost si vyžádala výjezd policie, hasičů i záchranky. Zasahující jednotky na místě našly dva pasažéry, podle prvotního zjištění lehce zraněné. „Uvedli, že s nimi jela ještě další osoba, která ovšem po nehodě odešla," informovala policejní mluvčí Štěpánka Komárová.

31.3.2017

Znavený zloděj si lehl u ukradené popelnice. Cyklistce ukradli kabelku při jízdě

Břeclav – O kabelku přišla za jízdy sedmdesátiletá cyklistka v ulicích Břeclavi. Případ se stal v centru na náměstí pojmenovaném po prezidentu Masarykovi.

29.3.2017

Jihomoravské hasiče zaměstnaly ve středu požáry suché trávy a listí

Jižní Morava – K požárům suché trávy na Brněnsku, Hodonínsku i Břeclavsku vyjížděli ve středu jihomoravští hasiči. Ačkoli se při nich nikdo nezranil, odhadované výše škody zůstaly nízké jen díky rychlým zásahům. Před ohněm hasiči zachránili například dvě chaty u Blučiny na Brněnsku nebo areál pily u Podivína Břeclavsku. „Do třetí hodiny odpoledne vyjížděly jednotky ke třem podobným požárům na několika místěch v kraji," ohlásil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

AKTUALIZOVÁNO
28.3.2017

Na Valtické srazilo auto chodce. Vrtulník ho převezl s těžce poraněnou hlavou

Břeclav - Vážným poraněním skončila srážka auta a chodce, která se stala v úterý večer v břeclavské ulici Na Valtické. Přistával tam vrtulník záchranné služby. „Jde o asi padesátiletého muže, kterého auto srazilo na přechodu," uvedla policejní mluvčí Štěpánka Komárová.

28.3.2017

Candigliota vs. ministerstvo zdravotnictví: soud nařídil nové přezkoumání

Brno – Opětovné přezkoumání postupu ministerstva zdravotnictví nařídil v úterý Ústavní soud v Brně. Případ z roku 2010, kdy ministerstvo neposkytlo žadatelce Zuzaně Candigliotě z Břelavi analýzu o trestní odpovědnosti rodiček v souvislosti s porodem doma, tak dostane znovu na stůl Městský soud v Praze. Ten žalobu předtím už dvakrát zamítl.

27.3.2017

Poraněný pes přivázaný u hřbitova: Křížka si vyzvedl zaskočený majitel

Břeclav – Zpět u majitele je vzrostlý kříženec, který minulý týden skončil přivázaný ke stromu u městského hřbitova v Břeclavi. Bez vody i jídla, se zraněním. Je Břeclavský deník Rovnost informoval, na krku měl cedulku se vzkazem, že se o něj majitel nemůže dále starat.

24.3.2017

Převaděči odešli od soudu s podmínkou. Vozili lidi z Maďarska do Německa

Břeclav – Převážně dvouleté podmínky dostali lidé, kteří stanuli před Okresním soudem v Břeclavi kvůli převaděčství migrantů z Balkánu. Verdikty, které ještě nejsou pravomocné, padly v pátek.

21.3.2017

Soudy zrychlily, na rozsudky se ale čeká roky. Zdržují dědické spory i konkurzy

Jižní Morava - Rozhodování soudů na jižní Moravě bylo loni rychlejší než rok předtím. Stejně si ale na rozsudky lidé počkají i několik let.

21.3.2017

Přivázala psa ke stromu u hřbitova. Se vzkazem: Nemohu se o něj starat

Břeclav – Uvázaný u stromu. Zraněný. Bez vody i jídla. Tak v Břeclavi dopadl psí kříženec, po jehož majiteli nyní pátrají tamní strážníci.

21.3.2017

Hádku opilé ženy s partnerem řešili strážníci. Na domácí "Itálii" doplácejí děti

Mikulov – Opakované výjezdy do jedné z domácností absolvuje městská policie v Mikulově. Problémy podle strážníků způsobuje pětatřicetiletá matka, která se pravidelně vrací domů opilá. V podroušeném stavu pak před dětmi řeší neshody s partnerem.

17.3.2017

Z vězení je venku, mladík přesto opět kradl. Nezaplatil za sprchové gely

Břeclav – Až tři roky vězení hrozí dvaadvacetiletému muži, kterého policisté stíhají kvůli krádeži. Mladík se do problémů dostal přesto, že ho soud v minulosti za mříže už jednou poslal. Poslední případ se stal v jednom z břeclavských obchodů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies