71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Creamfields: hvězdy spláchla bouřka

Creamfields: Sobotní bouřka nad festivalem.

Creamfields: Sobotní bouřka nad festivalem. Autor: DENÍK/Drahomír Stulír

13.7.2008 21:34

Břeclav - /AKTUALIZOVÁNO/ - Nadšení tanečníků zchladil vydatný déšť a silný vítr. Festivalovým areálem poletovaly stany i části konstrukcí.

VIDEO

Návštěvníci Creamfields se utíkají schovat do stanů. Něktěré však nápor větru nevydržely, a tak je několik dobrovolníků muselo udržet na zemi.

Poletující stany, převrácené turniketové konstrukce, lidé prchající do úkrtytů. Takto apokalypticky to vypadalo v sobotu krátce před devátou večer na festivalu Creamfields na břeclavském letišti. Svátek taneční hudby spláchla silná bouřem, která trvala dobré dvě hodiny.

„Obloha se zatáhla a najednou se zvedl neuvěřitelně silný vítr. Všichni kolem začali zmateně pobíhat. Byla to hrůza. Vzduchem létalo všechno možné, stan na painball úplně spadl. Když začalo pršet, byla najednou pěkná zima. Nevěděli jsme, co máme dělat,“ popsal všeobecný zmatek návštěvník festivalu Lukáš Ivánek z Hodonína.

Zoufalí lidé se schovávali, kam mohli. VIP stan byl najedou plný k prasknutí. Dvě mladé dívky kvůli nedýchatelnému vzduchu omdlely. V dalším úkrytu před deštěm křísila záchranná služba mladého cizince. „Byl podchlazený a pod vlivem neznámé látky. Záchranáři jej převezli do břeclavské nemocnice,“ potvrdila mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová.

Mnohé festivalové stany plné tanečníků zůstaly nějaký čas bez elektřiny. Voda během několika minut zaplavila i dvě hlavní pódia, která se teprve připravovala na vystoupení hlavních hvězd Creamfields. Už k nim nedošlo.

„Nestihli jsme nic udělat, silný vítr a prudký déšť poškodily techniku a přívalová voda doslova zaplavila pódium. Nezbylo nám nic jiného, než program na těchto stageích přerušit,“ uvedl ředitel festivalu Martin Krajíček.

Největší hvězdy, mezi něž patřili například angličtí DJs Sasha a John Digweed nebo Holanďan Ferry Corsten, tak na Creamfields vůbec nevystoupili. Potemnělá zůstala také Live Stage, kde měly zahrát Monkey Business, britští Ladytron nebo Gus Gus.

„Je to smůla. Déšť v kombinaci s větrem udělali své. Největší pech je, že bouřka přišla ještě před hlavním programem,“ pokyvoval hlavou břeclavský DJ Radek Viktorin, který svůj set na Creamfields odehrál. I přes velký odliv promočených návštěvníků totiž program na zbylých pódiích ve stanech pokračoval až do rána. „Neměli jsme důvod festival přerušit, i když s tímto jsme opravdu nepočítali,“ poznamenal Krajíček.

Radost z běsnění živlů mohli mít naopak policisté. „Creamfields rozehnala bouře, takže to pro nás byla bezproblémová akce. Navíc začátek i konec pořadatelé dodrželi přesně podle plánu,“ řekl operační důstojník Rudolf Rástočný.

Bez větších problémů přestáli hlavní festivalovou noc i obyvatelé nedaleké Ladné. „Kdyby byla v provozu hlavní pódia, bylo by to asi horší. Takto sice
něco slyšet bylo, ale nebyl to žádný zásadní hluk. Zatím si nikdo nestěžoval,“ sdělil včera ladenský starosta Zdeněk Juračka.

Stěžovali si však mnozí návštěvníci Creamfields. Někteří na nedostatek stánků s jídlem a teplými nápoji, další na chybějící tekoucí vodu v areálu. Objevují se také hlasy, že hlavní hvězdy nevystoupily, takže by měla pořádající agentura vrátit lidem část vstupného.

Chcete pláštěnku? Klidně, za dvě stě

Hyenizmus některých lidí nezná mezí. Znovu se to potvrdilo na sobotním svátku taneční hudby. Když se z oblohy spustil vydatný liják a řada návštěvníků promokla na kost, okamžitě se objevili kšeftaři.

„Chcete pláštěnku? Klidně, za dvě stovky je vaše,“ obcházela povedená dvojice mladíků z drzým úsměvem hloučky zimomřivců, kteří se mačkali pod festivalovými stany. V ruce drželi zabalené pláštěnky, které v obchodech stojí sotva polovinu.

Bouřka přerušila vystoupení Sebastiana Légera

ANKETA

Jak hodnotíte průběh festivalu Creamfields? Známkujte jako ve škole.

1

17 %

2

7 %

3

43 %

4

23 %

5

10 %

Hlasovalo: 30

Autor: Michal Šupálek

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Re: zavlažená pole
Verča 17.7.2008 01:16 86.49.125.*
a kdes na tom byl, ze to tvrdili??o tech lidech vis hovno..vis co??priste si to zorganizuj sam...miluju lidi, co umi akorta kecat, ale kdyby sis to s nima vymenil, tak by ses tak mozna akorat posral!!
Re: bouře
Veronika 17.7.2008 01:12 86.49.125.*
samozrejme ze se hralo..pod stany...tady nadavate, ale jak vam ty stany bodly kdyz prselo, ze???
V diskusi je celkem 20 příspěvků, poslední byl vložen 17. 7. 2008, 01:16 vstup do diskuse

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Do kin vtrhl film Líbáš jako ďáběl

Do kin vtrhl film Líbáš jako ďáběl

Fanoušci režisérky Marie Poledňákové se konečně dočkali! V kinech měl dnes premiéru snímek Líbáš jako… celý článek ›

Sbohem, Ashtone! Demi Moore má nového kluka

Sbohem, Ashtone! Demi Moore má nového kluka

Herečce Demi Moore (49) konečně došlo, že nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. Vztah s nevěrným… celý článek ›

Bitva o Farmáře Standu: Katarína je lesba a bývalá prostitutka, tvrdí Alena

Bitva o Farmáře Standu: Katarína je lesba a bývalá prostitutka, tvrdí Alena

I když si Standa Sekanina (59) zvolil v pořadu Farmář hledá ženu za svou vyvolenou prodavačku Katarínu … celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz