Bavory vykročily za výhrou v přeboru

Bavory, Lanžhot– Letošní vítěz krajského přeboru vzejde zdvojice Rájec-Jestřebí a Bavory. Teď má odva body více Rájec, ale Bavory mají zápas sMoravským Krumlovem kdobru. Třetí Tasovice ještě mají také šanci, ale ta je pouze vrovině fantazie. Na Rájec totiž ztrácí nedostižných devětbodů.

31.5.2010

Nejlepší střelec Bavor Lukáš Machala (v červeném).Foto: DENÍK/Michal Čejka

Na opačném pólu tabulky si „zajistil“ sestup Kyjov, který si s bídným ziskem šestnácti bodů v příští sezoně zahraje jenom I.A třídu.

V 26. kole vyhrály Bavory na půdě zachraňujícího se Ráječka 2:0. Obě branky vstřelil Lukáš Machala a celkově už kanonýr Palavanu v sezoně nasbíral devatenáct zásahů.

Jeho branky ve víkendovém utkání se srovnaly do jedné minuty v úplném závěru prvního poločasu. První dal ve 44. minutě, druhou v 45. minutě.

Bavory tak mají osud ve svých rukou. Pokud vyhrají zbylé čtyři zápasy, stanou se v roce, ve kterém slaví čtyřicáté výročí založení klubu, vítězem krajského přeboru.

Svěřenci Milana Valachoviče postupně narazí na Velkou nad Veličkou, v dohrávce na Moravský Krumlov, hrají v Ivančicích a na závěr přivítají Tasovice.

Bohunice hrály s Podlužím, stejně jako s Bavory ve středeční dohrávce, na umělém povrchu.

„Mrzí mě reakce soupeřů. Máme hřiště pod vodou a jedním zápasem si ho nechceme zničit. Soupeřům to nevyhovuje a nám také ne,“ poznamenal po utkání trenér Luboš Kučerňák.

Jeho svěřenci mají za sebou těžký týden. V neděli dovezli tři body z Rájce, ve středu remizovali s Bavory a v sobotu porazili Podluží 3:1.

„Jsem rád, že jsme těžký zápas zvládli. Na klukách už byla vidět obrovská únava, protože program byl v posledním týdnu opravdu náročný. Dnešní zápas byl klasický na malé umělé trávě. Všechno na náhodu, hodně soubojů, kombinace skoro žádná,“ dodal bohunický trenér.

Na úvodní trefu domácích ještě v první půli reagoval lanžhotský Bartoš. Těsně před hvizdem se ale prosadil Beneš a ve druhém poločase pojistil domácí výhru kanonýr Bombicz.

Bohunice ještě mohou skončit v letošním ročníku na třetí příčce, na kterou momentálně ztrácí tři body. Podluží si mírně zkomplikovali cestu za záchranou. Klesli na dvanáctou místo. Dvoubodový náskok na zatím sestupovou pozici si ve zbývajících třech zápasech musí udržet či vylepšit.

Autor: Michal Čejka