Bavory vykročily za výhrou v přeboru

Bavory, Lanžhot– Letošní vítěz krajského přeboru vzejde zdvojice Rájec-Jestřebí a Bavory. Teď má odva body více Rájec, ale Bavory mají zápas sMoravským Krumlovem kdobru. Třetí Tasovice ještě mají také šanci, ale ta je pouze vrovině fantazie. Na Rájec totiž ztrácí nedostižných devětbodů.

31.5.2010

Nejlepší střelec Bavor Lukáš Machala (v červeném).Foto: DENÍK/Michal Čejka

Na opačném pólu tabulky si „zajistil“ sestup Kyjov, který si s bídným ziskem šestnácti bodů v příští sezoně zahraje jenom I.A třídu.

V 26. kole vyhrály Bavory na půdě zachraňujícího se Ráječka 2:0. Obě branky vstřelil Lukáš Machala a celkově už kanonýr Palavanu v sezoně nasbíral devatenáct zásahů.

Jeho branky ve víkendovém utkání se srovnaly do jedné minuty v úplném závěru prvního poločasu. První dal ve 44. minutě, druhou v 45. minutě.

Bavory tak mají osud ve svých rukou. Pokud vyhrají zbylé čtyři zápasy, stanou se v roce, ve kterém slaví čtyřicáté výročí založení klubu, vítězem krajského přeboru.

Svěřenci Milana Valachoviče postupně narazí na Velkou nad Veličkou, v dohrávce na Moravský Krumlov, hrají v Ivančicích a na závěr přivítají Tasovice.

Bohunice hrály s Podlužím, stejně jako s Bavory ve středeční dohrávce, na umělém povrchu.

„Mrzí mě reakce soupeřů. Máme hřiště pod vodou a jedním zápasem si ho nechceme zničit. Soupeřům to nevyhovuje a nám také ne,“ poznamenal po utkání trenér Luboš Kučerňák.

Jeho svěřenci mají za sebou těžký týden. V neděli dovezli tři body z Rájce, ve středu remizovali s Bavory a v sobotu porazili Podluží 3:1.

„Jsem rád, že jsme těžký zápas zvládli. Na klukách už byla vidět obrovská únava, protože program byl v posledním týdnu opravdu náročný. Dnešní zápas byl klasický na malé umělé trávě. Všechno na náhodu, hodně soubojů, kombinace skoro žádná,“ dodal bohunický trenér.

Na úvodní trefu domácích ještě v první půli reagoval lanžhotský Bartoš. Těsně před hvizdem se ale prosadil Beneš a ve druhém poločase pojistil domácí výhru kanonýr Bombicz.

Bohunice ještě mohou skončit v letošním ročníku na třetí příčce, na kterou momentálně ztrácí tři body. Podluží si mírně zkomplikovali cestu za záchranou. Klesli na dvanáctou místo. Dvoubodový náskok na zatím sestupovou pozici si ve zbývajících třech zápasech musí udržet či vylepšit.

Autor: Michal Čejka

31.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Monika Smetanová už šest let dohlíží na volby jako členka okrskové volební komise.

Za zamčenými dveřmi? Počítání hlasů si navzájem hlídáme, říká členka komise

Miroslav Vaculík z Vřesovic obhájil s hruškovicí prvenství na koštu v olomoucké Flory.
2

Vřesovická hruškovice ovládla olomouckou Floru. Obhájila tak loňský titul

Nový skleník slibuje návrat místních rajčat

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Farmáři nejen z jihu Moravy chtějí do prodejen vrátit ovoce a zeleninu vypěstované na domácí půdě. Na pulty poputují na přelomu roku i rajčata ze skleníku u Velkých Němčic na Břeclavsku, který v nejbližších měsících dokončí.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

První školní tablo: představíme prvňáky ze ZŠ v Moravské Nové Vsi

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Na návštěvě si dala nevědomky omamnou sušenku. Hostitelům teď hrozí vězení

Brno /ANKETA/ – Na jednotce intenzivní péče skončila třiatřicetiletá žena, kterou přátelé při návštěvě v jejich bytě pohostili domácími sušenkami. Byla v nich totiž marihuana.