Fotbalisté Břeclavi se po dlouhé době konečně radovali z vítězství. Na domácí půdě o tom rozhodla trefa útočníka Pekárka a přesný přímý kop obránce Pokorného. Za soupeře z Bystrce se z penalty trefil Pacholík.

V mrazivém podzimním odpoledni se hrál kvalitní fotbal zejména v prvním poločase. Hned v úvodní desetiminutovce byly k vidění šance před oběma brankami. V 11. minutě měl obrovskou šanci bystrcký Logara, který zpoza hranice šestnáctky svým volejem orazítkoval tyč Gallovy branky.
Opět se projevilo tradiční nedáš – dostaneš. Po rychlém protiútoku vytvořili domácí tlak před šestnáctkou brankáře Krajíčka, kterého zblízka prostřelil útočník Pekárek.

Skóre se opět měnilo o necelých deset minut později. V domácím velkém vápně se překvapivě snadno nechal Zedníčkem obejít Demjanovič, ten ho následně fauloval a rozhodčí nařídil penaltu. Exekuce se ujal Pacholík a ranou k tyči vyrovnal.
Rozhodující okamžik celého zápasu přišel ve 35. minutě. Břeclavský kapitán Demjanovič obešel několik hráčů a jeho akci utnul až nedovolený zákrok několik metrů před velkým vápnem. Míč si připravil pravý obránce Pokorný a potvrdil, že přímé kopy opravdu umí. Ranou do pravého horního rohu strhl vedení na domácí stranu a ukončil tak čekání svého týmu na vítězství.
Slova chvály si Pokorný vysloužil i o minutu později, kdy vykopával míč z branky již překonaného Gally.

Břeclavský obránce ale v utkání předvedl i své horší stránky. Těsně před závěrem poločasu oboustranně tvrdého utkání po kontaktu s ním upadl v šestnáctce útočník Zedníček, rozhodčí neohodnotil zákrok jako nedovolený a nechal pokračovat ve hře. Pokorný bystrckému útočníkovi spílal za simulování a při překračování zavadil kopačkou o jeho hlavu. Sudí paradoxně ukázal žlutou kartu hostujícímu hráči za simulování.
Druhá půle se odehrávala především ve středu hřiště bez vážnějších šancí. Když Břeclav ustála i závěrečný tlak, radovala se z vítězství po dlouhých čtyř zápasech.

Trenéra hostů mrzely především neproměněné šance z úvodu utkání. „Myslím, že nevyhrál lepší ale šťastnější,“ prohlásil po utkání Zbyněk Zbořil.
To Radek Rabušic, kouč Břeclavi, se po utkání radoval, že černá série skončila. „Věřím, že teď, když z nás spadl psychický tlak, tak to již půjde. Hráči podali dobrý výkon,“ hodnotil své svěřence Rabušic.

Jak šly minuty

4. Obránci domácích zapomněli na útočníka Zedníčka, který přelstil jejich ofsajdovou past. Ten ale z bezprostřední blízkosti mířil mimo Gallovy tyče.
6. Po centru Vajbara nebezpečně hlavičkoval Pekárek, míč si ale cestu do branky nenašel.
11. Bystrcký Logara napálil na hranici velkého vápna míč z voleje, ten orazítkoval pravou tyč .
12. Pekárek 1:0. Svoboda přinutil k chybě stopera hostů Janíčka a následný centr Jurgy minul hostující Jirásek, Poredský se též do míče ideálně netrefil, avšak na úrovni penalty byl pohotový Pekárek a zajistil pro Břeclav vedení.
21. Pacholík z penalty 1:1. Demjanovič po chybě stopera Michala skopl ve velkém vápně Zedníčka. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Pacholík.
35. Pokorný 2:1. Demjanoviče zastavil na hranici velkého vápna Janíček. Míč si postavil pravý obránce MSK Pokorný, vymetl šibenici a svým třetím gólem v sezóně dostal znovu domácí do vedení.
36. Pokorný vykopává míč z branky již překonaného Gally a zachraňuje tak svůj tým před druhým vyrovnáním.
52. Vyběhnuvší břeclavský bran
kář Galla sestřelil před velkým vápnem útočníka Bystrce, následoval přímý kop. Ze stejného místa jak v prvním poločase břeclavský Pokorný se ale hosté prosadit nedokázali.
90. Sudí Starka odpískal konec nervózního utkání, v jehož druhém dějstí příliš šancí nebylo, a Břeclav se tak po šňůře neúspěchů mohla konečně radovat z vítězství. Naopak série Bystrce skončila na čtyřech utkáních.