K zápasu s Velkou nad Veličkou ovšem nastupovala bez dalších dvou hráčů základní sestavy, nemocného Žárského a zraněného Poredského, a tak měli domácí nemalé obavy.

Od první minuty však měla Pálava Mikulov hru plně pod kontrolou. Předváděla výbornou kombinační hru založenou na důsledném pokrytí hrotových hráčů Velké, disciplíně, obětavosti a především nasazení.

Hráči Velké byli evidentně zaskočeni, a tak se na půlku domácích dostávali jen sporadicky. V 9.minutě se do vyložené šance dostal Kubánek, před brankářem byl stažen hostujícím hráčem, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.
Ve 22.minutě se Očenášek dostal do šance po samostatné akci, jenže míč hostující obránci odkopli na roh.

Ve 24.minutě centroval Hrouzek po zemi za obranu, ale Očenáškovi k zakončení chyběly milimetry. Ve 26. minutě Stehlík ideálně přihrál opět Očenáškovi, ten si obhodil brankáře, který ho fauloval. Rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop, který kapitán Kubánek zkušeně proměnil, 1:0.
Ve 36. minutě Stehlík nádherným průnikem přes tři protihráče postupoval ze strany sám na brankáře, ale místo střely zvolil přihrávku na Brazilce Gomese. Ve 44. minutě Machala přebral nádhernou kolmou přihrávku za obranu, postupoval sám na brankáře, ale zastavil ho hvizd rozhodčího pro postavení mimo hru.

Druhý poločas byl obrázek prvního. Pálava dominovala, dostávala se do gólových šancí a jen její špatná řešení ochránila Velkou na Veličkou od pořádného debaklu.

Ve 46. minutě vyslal Fiala krásnou přihrávkou Malinku do úniku, který centroval, ale brankář těsně před dobíhajícím Machalou situaci bravurně vyřešil. Přišla tak 57.minuta a Pálava se konečně dočkala odměny.
Po ojedinělém držení míče na polovině Pálavy o něj Velká přišla a na jednoho obránce se řítili tři hráči Pálavy. Následně Gomes přihrál Machalovi a ten se nemýlil, 2:0.
V 88. minutě se Pálava zaslouženě dočkala další branky, když Gábor vybojoval míč a kolmicí vysunul Gomese, který sám před brankářem přesně zakončil, 3:0.

Mikulovský renér Volf po zápase zářil spokojeností. „Byli to opět moji hoši. V týdnu jsme si vše vyříkali ohledně porážky s Krumlovem. Mám ohromnou radost z toho, co předváděli,“ pochvaloval si lodivod Pálavy.
Mikulovští se tak důstojně rozloučili z podzemní částí krajského přeboru. „Byli jednoznačně lepší. Nadchnul mě i Gomes, který začníná ukazovat, na co skutečně má,“ chválil trenér někdejšího hráče Zlína či bratislavské Armedie.

MIKULOV – VELKÁ NAD VELIČKOU 3:0 (1:0).

Branky: 26. Kubánek, 57. Machala, 88. Gomes. Sestava Mikulova: Špalek – Kubánek, Hrouzek, Stehlík, Polášek – Malinka,Machala, Fiala, Gábor - Gomes (88. Koubek), Očenášek(85. Šťastný).