Fotbalisté Břeclavi těsně podlehli Tasovicím a v poháru končí v předkole

Tasovice, Břeclav – Po necelém týdnu přípravy, bez nových posil a se čtyřmi dorostenci odjeli fotbalisté MSK Břeclav k předkolu MOL Cupu na hřišti Tasovic. Břeclavští nezpříjemnili trenérskou premiéru Vybírala na lavičce MSK a na Znojemsku prohráli 1:2 s týmem, který v uplynulém ročníku divize skončil o příčku lépe.

17.7.2017

Ilustrační foto.Foto: David Korda

Hosté se sice dostali ve třinácté minutě po Musilově trefě do vedení, domácí ale o necelých deset minut později srovnali, a ve druhé půli dokonali obrat. „Zápas jsme brali v podstatě jako přípravu. Byl to první duel po týdnu kondiční přípravy. Nemohli jsme nasadit nové hráče, protože to nemáme administrativně dořešené. Někteří nenastoupili kvůli zranění nebo z osobních důvodů,“ uvedl k utkání Petr Vybíral.

Jedinou novou posilou, kterou klub v utkání představil, byl první brankář Josef Šurkala. V základní sestavě se objevili také dva dorostenci, Nejezchleba a Kriston, jejich vrstevníci Pavlík s Čapkou naskočili v průběhu hry.

Nejstarším mužem mladičkého výběru byl čtyřiadvacetiletý Ulehla. Kádr plný mládenců od úvodních minut svazovala nervozita. „Bylo vidět, že jsou kluci nervózní. Z jejich strany tam bylo na začátku dost nepřesných přihrávek,“ přiznal Vybíral.

I přes počáteční nejistotu hosté udeřili jako první. Z rychlého brejku se ve 13. minutě prosadil nejlepší kanonýr MSK v minulé sezoně Musil. Z vedení se Břeclavští neradovali dlouho. Hosté srovnali devět minut nato. Z trestného kopu překonal Šurkalu Švarc. Obě mužstva si vytvořila několik slibných příležitosti, druhé a zároveň poslední slovo ale měli domácí, kteří v uplynulé sezoně skončili na páté příčce divize.

Vyzvou vítěze

Chyby v břeclavské obraně využil v 55. minutě Hrobař, jehož trefa nakonec pochovala naděje Břeclavi na postup do prvního kola MOL Cupu. „I když jsme na konci na tom byli asi kondičně lépe než Tasovice, nakonec jsme gól nevstřelili,“ uvedl Vybíral.

Fotbalisté Břeclavi tak neobhájili loňský postup do druhého kola poháru, kde vypadli s Baníkem Ostrava poté, co si poradili nejprve v předkole s Bzencem a poté v prvním kole překvapivě také s třetiligovým Vyškovem.

Pozornost fotbalistů nyní MSK směřuje ke středečnímu domácímu přípravnému utkání s vítězem uplynulého ročníku divize Hodonínem, v němž by se měly od sedmnácti hodin představit všechny nové posily Břeclavi. „Ve středu dostane příležitost prakticky ta druhá polovina kádru, která nemohla naskočit v Tasovicích,“ uvedl Musil.

Tasovice – Břeclav 2:1 (1:1)

Branky: 22. Švarc, 55. Hrobař - 13. Musil. ŽK: 0:2. Diváků: 100.

MSK Břeclav: Šurkala – Smejkal (K) (37. Čapka), Hakala (82. Pavlík), Fiala, Hloch, Kriston, Netopilík, Ulehla, Kurdík, Nejezchleba, Musil.

Autor: Jaroslav Kára