Fotbalisté Břeclavi uhráli na trávníku vedoucího HFK Olomouc remízu 1:1

Holice, Břeclav - Souboj čtvrté Břeclavi s vedoucí 1. HFK Olomouc sliboval kvalitní fotbal dvou špičkových týmů. Fotbalistům MSK se na trávníku v Holicích v posledních dvou letech dařilo, vždy si odvezla nejtěsnější vítězství. Tentokrát sice nezvítězila, přesto je bod za remízu 1:1 dobrým výsledkem. Domácí sice brankou Žondry vedli, ale konečnou podobu dal výsledku až střídající Radek Sasín.

31.3.2012

1. HFK Olomouc (v černém) vs. BřeclavFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

Domácí hráči očekávání svého trenéra nesplnili. „V zápase v Líšni jsme zbytečně ztratili dva body a na domácí půdě jsme to chtěli jednoznačně napravit. Přestože jsme nebyli kompletní, věřil jsem, že hráči pro vítězství udělají maximum,“ tvrdil domácí kouč Oldřich Machala.

Břeclavský tým nastoupil do těžkého utkání v Holicích v plné síle, ale trenér Valachovič zvolil pro úvod zápasu defenzivní sestavu s pěti obránci a jen jedním hrotovým útočníkem. Naopak lídrovi moravskoslezské fotbalové ligy chyběl zraněný kapitán Kovář a středový záložník Bednář.

„Když jsme nastoupili k zápasu, bylo vidět, že soupeř je nervózní. Přece jen, jdou na postup a museli před vlastními diváky vyhrát. My jsme neměli co ztratit,“ všiml si trenér MSK Milan Valachovič.

V první půli to ale byli domácí, kdo byli aktivnější a tlačili se na branku hájenou Lukášem Prokopem. Ten musel předvést v prvním dějství několik skvělých zákroků a hlavně jemu museli hosté děkovat, že neodcházeli do kabin s větším než jednobrankovým mankem. Nejprve vyrazil střelu zkušeného Onofreje a následně zlikvidoval i dvě šance dalšího domácího tahouna Davida Korčiána. Nakonec přece jen kapituloval.

Skóre totiž otevřel přesně po půlhodině hry Žondra, který využil chyby v obraně MSK. Vystihl Neubergovu malou domů, v následném souboji s Prokopem byl u míče dříve než břeclavský brankář a lobem dostal míč za brankovou čáru. Ten stejný hráč mohl dát za chvíli i druhou branku, ale Prokop tentokrát špičkou kopačky dokázal míč vykopnout.

„V první půli nás podržel brankář. Domácí měli snad tři gólovky, ale buď je vychytal Prokop nebo netrefili branku. Je skvělé, že jsme se ani za nepříznivého stavu nesložili a do druhé půle jsme vstoupili skvěle,“ komentoval dění na přelomů poločasů Valachovič.

Ten Valachovič měl šťastnou ruku hned při prvním střídání. Při snaze posílit útočnou fázi vystřídal Navrátila, který obdržel chvíli přesdtím žlutou kartu, a na hřiště vběhl tradiční žolík Břeclavanů Radek Sasín. A svou úlohu splnil beze zbytku. Už po necelých deseti minutách pobytu na trávníku dokázal po Crlově centru ze strany hlavičkou překonal domácího brankáře Šroma.

„Ve druhé půli jsme převzali iniciativu, vysunuli jsme se dopředu a po zásluze jsme vyrovnali. Posledních patnác minut ale bylo znovu kritických, protože se domácí s remízou rozhodně nespokojili. Kopali několik rohů, standardky, ale všechno jsme přežili,“ těšilo kouče Břeclavi.

HFK Olomouc – MSK Břeclav 1:1 (1:0)

Branky: 30. Žondra – 66. Sasín
ŽK: Čtvrtníček – Cupák, Navrátil
Diváků: 239
Rozhodčí: Pochylý – Plesar, Drozdy

Sestavy:
1. HFK Olomouc: Šrom – Lukášek, Tögel, Onofrej ©, Kazár, Dadák, Čep, Korčián (69. Richter), Čtvrtníček, Žondra, Kopecký (36. Filipský)
MSK Břeclav: Prokop – Crla, Neuberg, Michal, Lysoněk, Šilinger (90. Dobšíček) – Navrátil (58. Sasín), Simandl ©, Málek, Cupák – Vlček (86. Nevídal)

Autor: Martin Daneš

31.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Pyrotechnici pokračují v prohledávání Bořího lesa mezi Valticemi a Břeclaví. Brzy mají dokončit druhou etapu průzkumu. Zatím našli asi tři sta kusů munice.
10

Druhá etapa čištění Bořího lesa se blíží ke konci. Průzkum chtějí urychlit

Základy raně románské obranné věže odhalili v Hradební ulici nedaleko rotundy svaté Kateřiny archeologové ve Znojmě.
4

Ve Znojmě našli základy románské Loupežnické věže

První burčák už je v prodeji. Někteří prodejci plánují zdražení

Jižní Morava - U Valtic, u kempu Apollo mezi Lednicí a Břeclaví a u novomlýnských nádrží na silnici I/52. Na třech místech na Břeclavsku už prodává vinař Miloslav Machuča z Valtic burčák. Jako jeden z prvních na jihu Moravy. „Se sklizní jsem letos maximálně spokojený. Oproti minulému roku je hroznů víc. Máme vinohrady u Úval. Tam mrazy zasáhly vinice jen minimálně,“ řekl Machuča.

Ledničtí se chystají na ústavní žalobu, vadí jim omezení rozvoje

Lednice – Městský soud v Praze zamítl správní žalobu Lednice, která je ve sporu s ministerstvy kultury a místního rozvoje. Pře se týká omezení nového plánu rozvoje, který zástupci turisty oblíbené obce chystají několik let.