Matula zařídil výhru Celticu v Lednici. V poslední minutě

Lednice /FOTOGALERIE/ – Nejočekávanější fotbalový zápas víkendu se hrál v Lednici. Doslova letní počasí, dva ofenzivní týmy ze špice tabulky I.A třídy a velice slušná divácká návštěva. Idylka. Ovšem jen pro diváka. Na hřišti to totiž byly nervy doslova do poslední chvíle. Lednice sice o půli vedla, jenže po hodině hry vedení ztratila. Nakonec zůstala bez bodu, v poslední minutě sebral Moravanu výhru svou druhou brankou bořetický Matula.

13.10.2014

Ledničtí fotbalisté (v bílém) neudrželi v domácím derby s Bořeticemi cennou remízu. Foto: DENÍK/Martin Daneš

„První půlku jsme hráli dobře v poli, ale jen po šestnáctku. Myšlenky jsme nedotáhli do konce. A do poločasu dostaneme z prakticky jediné střely branku. Po půli jsme létali nahoru dolů, dlouho nám trvalo, než jsme vyrovnali, sebralo nám to strašně moc sil. A v závěru už jsme už nestíhali. Naštěstí domácí své šance nevyužili a v závěru se nám povedlo vstřelit druhou branku," zhodnotil vítězný zápas kouč Bořetic Michal Škrabko.

Platonická převaha

Bořeticím se letos venku daří lépe než doma, což potvrdily i na trávníku Lednice. Celý první poločas byly fotbalovějším týmem. A přestože jim chyběl zraněný útočník Švestka, měli výraznou územní i střeleckou převahu. Lednice však několikrát neznačila, že doma bránit rozhodně nebude.

První vyrovnání pro Celnic přišlo ve třinácté minutě, kdy kapitán Moravanu Holešínský z přímáku nastřelil tyč za Otáhalem. Druhý vydařený brejk už domácí proměnili v nečekané vedení. Ve čtyřiatřicáté minutě vybojoval na středu hřiště balon Holešínský, poslal ho naslepo za sebe, kde už čekal jeho parťák Fobl. Nejlepší střelec soutěže se neunáhlil, na Otáhala šel ze strany a trefil se na vzdálenější tyč.

„Počítali jsme s tím, že Fobl je kvalitní hráč, a že nějakou tu branku může dát, ale v této soutěži nám přišlo zbytečné, abychom na něj hráli osobku. Pokud je nadprůměrný hráč, ať to ukáže. A on to dokázal," vysekl pochvalu sniperovi Moravanu Škrabko.

Bořetice se ale rozhodně nehodlaly vzdát a nadále se tlačily na branku Slabého, jenž nahradil zraněného Hanzela. „Museli jsme sáhnout do béčka, ale Zbyněk nezklamal," pochválil náhradního brankáře lednický asistent trenéra Petr Forman.

Ve třiapadesáté minutě měl na kopačce vyrovnání Sycha, ale minul balon, ten propadl k Němečkovi, ale on v ideální pozici trefil brankáře Moravanu.

Lednice se zvládala bránit jen do třiašedesáté minuty. Za pasivní hru ji potrestal Matula, který dostal na hranici vápna ideální přihrávku a nekompromisně poslal balon pod břevno. „Soupeř nás přehrál jen bojovností. Oba góly jsme jim naší nedůsledností darovali," posteskl si Forman, který ocenil velice slušnou úroveň zápasu, které podle něj nedosahoval jen delegovaný sudí.

Lednický trenér zareagoval na obdržený gól posílením útoku. Na trávník se místo obránce Machovského dostal útočník Pekárek, který na hrotu doplnil Fobla s Holešínským. Zkušený útočník mohl chvíli na to skórovat, když se vyhnul ofsajdové pasti, ale přeloboval s gólmanem i bořetickou bránu.

Žolíkovy šance

Pekárek byl klíčovou postavou i v další dvojité tutovce Lednice. Po špatné rozehrávce hostů dorážel jen do těla Otáhala, druhou Foblovu střelu z osmi metrů vytáhl bořetický brankář na roh.

Hra na tři útočníky domácím pomohla vyrovnat hru, zatlačit ho pomocí standardek, ovšem na další branku to nestačilo. „Shořeli jsme na šancích. Za stavu 1:1 jsme měli nějakou proměnit a zápas by byl jiné," přemýšlel Forman. Jeho protějšek mu dal za pravdu. „Dvakrát netrefili prázdnou bránu. Tam kdybychom dostali druhou branku, tak se nám to bude těžko otáčet," přiznal Škrabko.

Jako studená sprcha tudíž na domácí zapůsobil slabý odkop lednické obrany, který dopadl přesně na nohu Matuly, a ten svou druhou brankou derby rozhodl.

„Vašek toho v zápase schytal spoustu úderů, ty dvě branky jej budou hodně bolet. Ale tři body máme, jsme s Ratíškovicemi na špici. Příští týden s nimi budeme hrát doma, tam se bude lámat chleba," dodal Škrabko.

I.A třída: TJ MORAVAN LEDNICE – SOKOL BOŘETICE 1:2 (1:0)

Branky: 34. Fobl – 63. a 89. Matula.

Žluté karty: Machovský – Sycha, Petrásek.

Střely na bránu: 6:11 (v půli 2:5).

Rohy: 7:3 (0:2).

Diváků: 240.

Rozhodčí: P.Novák.

Lednice: Slabý – Wolgemuth D., Wolgemuth T., Kříž, Machovský (65. Pekárek) – Svoboda, Dvořáček (82. Herman), Šidlo, Janulík – Holešínský (K), Fobl.

Bořetice: Otáhal J. – Sycha, Horecký, Petrásek (K), Němeček (73. Stávek) – Otáhal M., Jambor J., Lorenc, Kachyňa – Matula, Bača.

Autor: Martin Daneš

13.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Základy raně románské obranné věže odhalili v Hradební ulici nedaleko rotundy svaté Kateřiny archeologové ve Znojmě.
4

Ve Znojmě našli základy románské Loupežnické věže

První burčák už je v prodeji. Někteří prodejci plánují zdražení

Ledničtí se chystají na ústavní žalobu, vadí jim omezení rozvoje

Lednice – Městský soud v Praze zamítl správní žalobu Lednice, která je ve sporu s ministerstvy kultury a místního rozvoje. Pře se týká omezení nového plánu rozvoje, který zástupci turisty oblíbené obce chystají několik let.