VYBERTE SI REGION

Mikulov i Tvrdonice jdou v poháru dál. Bořetice končí

Břeclavsko – Na přelomu července a srpna se rozjel nový ročník jihomoravského krajského poháru. První předkolo se týmů z Břeclavska netýkalo, zato ve druhém nastoupila hned trojice týmů z břeclavského regionu.

2.8.2012

Fotbalisté Mikulova v zápase s Rajhradem. Ilustrační foto.Autor: Monika Košťálová

Nejvíce branek viděli diváci na hřišti v Bavorech, kde hrál své „domácí" utkání Mikulov s Hrušovany nad Jevišovkou. Z duelu nedávných soupeřů z I.A třídy uspěl o soutěž níž působící Mikulov. I když o poločase 1:2 prohrával, stihl během pětadvaceti minut druhé části zápas otočit a dotáhli ho do nerozhodného stavu 3:3. V penaltové loterii byli svěřenci trenéra Romana Müllera šťastnější.

„Hrál jednooký se slepým. Asi jsme víc chtěli vyhrát. Brali jsme to čistě jako přípravné utkání, jenže v něm museli nastoupit jen registrovaní hráči," řekl Müller, jenž musel kvůli postupu měnit plány. Místo sobotní přípravy bude hrát ve třetím předkole poháru s účastníkem krajského přeboru z Rajhradu.

Dalším týmem, který si zajistil pohárový postup až přes penalty, byly Tvrdonice. Ty remizovaly se Starým Poddvorovem 3:3 a na penalty vyhráli 3:0.

„Soupeř začal ve velkém tempu, první půle byla vyrovnaná, ale ve druhé polovině mu došly síly. Přitom dvakrát vedl. Nakonec Víťa Uher pochytal i všechny jejich penalty," potěšilo trenéra Tvrdonic Jaroslava Kmínka. Toho čeká v sobotu hodovní utkání proti Novosedlům (17:00).

S krajským pohárem se naopak rozloučily Bořetice po prohře 0:1 s Vacenovicemi.

Na starobřeclavských slavnostech piva se cpaly děti i ženy. Šlo o vteřiny

Břeclav /FOTOGALERIE/ – Soutěže v pojídání špaget, meruňkových knedlíků a pití piva na ex zpestřily sobotní Slavnosti piva ve Staré Břeclavi. Mezi čtveřicí odvážlivkyň, které se do sebe snažily co nejrychleji nasoukat sladké koule, se objevila i radní města Alena Andělová. Ta přitom prozradila radostnou novinu, totiž že momentálně jí za dva.

Bláznivá noční Lednice: Mojžíš jako odborář, miliontero a Ježíš workoholik

Lednice /REPORTÁŽ/ – Letos je to hodně crazy (anglicky bláznivé – pozn. redakce), vítá mě v lednickém zámku jeho kastelánka Ivana Holásková. Je sobota osm hodin večer a skupina nadšených průvodců v kostýmech po roce právě rozjíždí v zámeckých komnatách svoji další noční show. Zástupy natěšených návštěvníků se tentokrát těší na to, že je po svém, tedy originálně a s humorem, provedou Biblí.