Po půlroce bez bodu. Fotbalisté MSK padli ve Slavičíně

Břeclav – Poprvé po více než půl roce poznali hořkost porážky. Fotbalisté MSK Břeclav prohráli na hřišti souseda v tabulce pátého Slavičína 0:2 a poprvé od 1. října loňského roku a po desíti zápasech zůstali bez bodu. Na Zlínsku se gólově prosazovali pouze domácí. Ve 23. minutě otevřel skóre utkání Kříž a pět minut před koncem pojistil výhru Slavičína Bartoš.

17.4.2017

Fotbalisté Břeclavi (ve žlutém). Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Daneš

„Říkali jsme si, že ta prohra jednoho dne musela přijít a stalo se tak teď. Zápas nás stála nepřesná hra, individuální chyby a neproměňování šancí. Nepodali jsme výkon, na jaký jsme měli,“ hodnotil duel trenér Břeclavi Bohumil Smrček, jemuž zápasem ve Slavičíně skončil třízápasový trest, při němž nemohl koučovat svůj tým ze střídačky. „Neviděl jsem v tom žádný problém. Z tribuny je lépe vidět,“ uvedl břeclavský kormidelník.

Hosté, kteří kvůli netradičnímu dopolednímu termínu zápasu vstávali brzy ráno, nevyužili své šance, i když se několikrát dostali do samostatného brejku. Ani jeden z nich ovšem neproměnili. „Je to škoda, protože soupeř své šance využil,“ litoval Smrček. Vedení zajistil domácím ve 23. minutě Kříž, který dorazil do brány míč po střele zpoza šestnáctky. Klid na kopačky Slavičína vnesl v 85. minutě přesnou trefou z vápna Bartoš. Domácí se díky výhře přiblížili Břeclavi na rozdíl třech bodů. V dalším kole se Smrčkovi svěřenci znovu utkají se sousedem v tabulce, v sobotu hostí od 16 hodin třetí Rosice.

VÁCLAV PETRŮ

Autor: Redakce

17.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nálezy. Ilustrační foto.

Ztráty a nálezy? Někdy přijmou i kozla

Záchranáři, hasiči i policisté vyrazili v úterý krátce před jedenáctou hodinou k železničnímu přejezdu nedaleko vracovské základní školy. Po srážce vlaku s osobním autem tam zahynul člověk.
12

Po srážce s vlakem ve Vracově zemřel řidič osobního auta

Sady s ovocem mizí. Nejvíce ubývá broskvoní a třešní

Brno /INFOGRAFIKA/ – Sadů a zahrad je na jižní Moravě stále méně. Nejvíce ubývá broskvoní. Problémem je levné ovoce z dovozu i počasí.

Grand Prix: hotely a kempy hlásí obsazeno

Brno /ANKETA/ - Kdo dřív rezervuje, ten dřív bydlí. Takovým heslem se řídí hotely i kempy pro dobu konání motocyklové Velké ceny České republiky. Do největší motoristické události brněnského okruhu zbývá deset dnů. Pro ubytování zbývá už jen pár míst.

Letní festivaly: skokové zvýšení zabezpečení, s radami přispěchalo ministerstvo

Jižní Morava – Vzal mobil a krátce před půlnocí natáčel jedno z vystoupení na Cibula festu. Devětadvacetiletý Tomáš Lidák z Hodonína má za sebou návštěvu hudební události konané na letišti jen několik kilometrů za Hodonínem. Z moravského příhraničí tam zamířily stovky až tisíce lidí. Než se mohli dostat do areálu, čekala je prohlídka. Pracovníci bezpečnostní agentury zjišťovali, zda někdo nechce vejít například se zbraní.