Lednice urvala bod ve Velké. Poslední Břeclav potěšila fanoušky domácí výhrou

Břeclavsko – Fotbalisté Velké nad Veličkou získali na jaře první bod. Kordárna po domácí porážce s Blatnicí a nepovedeném derby ve Veselí nad Moravou remizovala doma s Lednicí 3:3. Celek z Horňácka v 16. kole první A třídy proti Moravanu vedl 1:0 a 3:2, ale v poslední minutě inkasoval vyrovnávací gól.

13.4.2017

Fotbalisté Blatnice (v červených dresech) na hřišti poslední Břeclavi zahodili několik vyložených šancí a v první A třídě nakonec vysoko prohráli 1:4.Foto: Jaroslav Kicl

O dělbě bodů ve Velké rozhodl Zdeněk Očenášek. „Je to škoda, měli jsme náskok udržet. Bohužel jsme nezvládli poslední standardní situaci,“ povzdechl si domácí záložník Marek Spazier.

Necelé dvě stovky diváků viděly na Horňácku oboustranně svižný zápas s góly a zajímavými momenty. Prim hrály standardní situace, po kterých padly hned čtyři branky.

Rušný duel odstartoval hned v 5. minutě domácí fotbalista Petr Janda, který se po chytré přihrávce jmenovce Horáka trefil levou nohou k tyči. Lednice odpověděla gólem Tomáše Janulíka. Nákop hostujícího záložníka z třiceti metrů proletěl přes několik hráčů až do branky.

Lednice přijela na Horňácko spíše s vyčkávací taktikou. Moravanu, který spoléhal na pozornou obranu a rychlé protiútoky, jednoduchá hra vycházela. Po dalším nákopu a prodloužení hlavou udeřil Ivo Tetur. Brankář Sládeček neměl nárok zasáhnout.

Veličané rovněž hrozili především po standardních situacích. Centr Marka Spaziera, který akci založil společně s Horákem, hlavou usměrnil do vlastní branky nešťastný David Wolgemuth.

Domácí, kterým chyběl pouze Bukanski, přidali a v 70. minutě výsledek otočili. Horák ranou z trestného kopu zaskočil brankáře Fibingra a Kordárna podruhé v zápase vedla. Celek z Horňácka ale vedení neudržel, když v poslední minutě inkasoval třetí gól.

Po další standardní situaci a zákroku brankáře Sládečka, po kterém se domácí marně dožadovali odpískání útočného faulu, se balon dostal až k nepokrytému Očenáškovi, jenž uklidil odražený balon přes hradbu hráčů až do branky. Přestřelku vzápětí utnul hvizd hlavního rozhodčího Kuglera.

Efektivita Břeclavi znamenala tři body

Nepříjemnou porážku schytali fotbalisté Blatnice na hřišti v Břeclavi, kde poslednímu týmu soutěže podlehli 1:4. Hosté v 16. kole první A třídy doplatili na mizernou koncovku a hrubé chyby v defenzivě. „Herně jsme byli celý zápas lepší, bohužel jsme se v koncovce trápili. Ve druhém poločase se domácí pouze bránili, jenže jsme vzadu udělali dvě minely, které Břeclav potrestala. I přesto si myslím, že jsme měli dost šancí na to, abychom tam vyhráli,“ říká blatnický obránce Jakub Cícha.

Celek z Veselska se musel na hřišti MSK obejít bez kouče Jana Ondry, takže mužstvo vedl předseda klubu David Vaněk. Domácí mladíky nastartoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Matěj Kriston.

Vzápětí se prosadil další šestnáctiletý dorostenec Jan Zonyga a bylo to 2:0. Blatnici vrátil do hry o body v 65. minutě Patrik Janík, další tutovky ale hosté neproměnili. Navíc obránce Rybníkář se dopustil dvou hrubých chyb, které potrestal Kriston, jenž si v šestnácti letech připsal hattrick mezi muži.

Autor: Libor Kopl

13.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Základy raně románské obranné věže odhalili v Hradební ulici nedaleko rotundy svaté Kateřiny archeologové ve Znojmě.
4

Ve Znojmě našli základy románské Loupežnické věže

První burčák už je v prodeji. Někteří prodejci plánují zdražení

Ledničtí se chystají na ústavní žalobu, vadí jim omezení rozvoje

Lednice – Městský soud v Praze zamítl správní žalobu Lednice, která je ve sporu s ministerstvy kultury a místního rozvoje. Pře se týká omezení nového plánu rozvoje, který zástupci turisty oblíbené obce chystají několik let.