Ani druhý zápas nepřinesl body do tabulky

Břeclav - Ve Šternberku se břeclavští nováčci druhé ligy sice ujali vedení, nakonec ale odjeli s porážkou 2:4. Dohrávali jen s třemi obránci.

19.9.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Daneš

Bez nemocných obránců Václavoviče a Horáčka, a také bez zraněného beka Strýčka, se vydali hokejisté ke svému druhému představení ve druhé lize. Na ledě Šternberka, který by měl patřit k průměrným týmům třetí nejvyšší soutěže, ale uspět nedokázali.

Na promrzlý šternberský zimní stadion zavítalo jen něco málo přes stovku diváků, kteří viděli pohodové vítězství svého týmu. Úvod utkání tomu ale nenasvědčoval. Do první velké šance se vřítil ve 4. minutě Kárný, ale svůj nájezd nedal.

O další čtyři minuty později už se skóre měnilo, to projel obranou domácích Hrůza a jeho střelu dorazil Sladký – 0:1. Odpověď domácích přišla hned v první přesilové hře, v 11. minutě vyrovnal Jurák.

Břeclav mohla záhy vrátit vedení na svou stranu, ale Balát trefil jen tyč. V 16. minutě darovala Břeclav Šternberku dvojnásobnou přesilovku a ti ji ihned využili, trefil se opět Jurák. Do kabin tak s větší chutí odcházeli domácí.

Ještě více vrásek přibylo na čele trenérům Břeclavi, když kvůli nataženému tříslu musel z utkání odstoupit pilíř obrany Sladký a za vražení na mantinel dostal trest do konce utkání Šimeček.

Břeclav tak hrála jen se třemi klasickými obránci, které doplnili Nohel s Pazderou.
Dlouhou pětiminutovou přesilovku Břeclav ubránila, navíc ve vlastním oslabení ujel Kárný, ale byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se postavil Mífek, ale jeho střelu na lapačku domácí brankář vystihl.

Naopak ve 32. minutě se opět prosadili domácí a opět to bylo v přesilovce. Za Žurkova záda dorážel domácí Zíma. Nedisciplinovanost a zbytečné fauly tak byly hlavním kamenem úrazu břeclavského týmu.

Ani vstup do poslední části se hostům nepovedl, tříbrankové vedení zajistil Šternberku opět Zíma, když ve 44. minutě ukázkově zakončil přečíslení dva na jednoho a dokonal tak obrat v utkání.

Domácí se poté s náskokem spokojili a nechali hrát i břeclavské borce. Těm se už ale podařilo jen snížit, na konečných 4:2 pro Šternberk upravil nahozením z rohu kluziště Mífek.

Břeclav tak zůstává po dvou kolech na posledním místě bez zisku bodu, stejně jako Vsetín a Velké Meziříčí. V sobotu navíc čeká břeclavské hokejisty domácí derby se silným Hodonínem, utkání začíná v 17. hodin.

Lubomír Fischer (Šternberk): „Před dnešním utkáním jsme neměli žádnou speciální přípravu. Utkání jsme nezačali dobře, ale naštěstí jsme se po úvodním gólu rychle zvedli a naši tahouni dokázali utkání otočit. Po většinu utkání jsme byli technicky i bruslařsky lepší, pomohla nám i nedisciplinovanost soupeře.“

Jiří Otoupalík (Břeclav): „Dnešní utkání se nám opět hrubě nepovedlo, osm minut jsme hráli dobře, pak naráz přestali a soupeř toho bezezbytku využil.“
Šternberk je průměrný druholigový tým, který bychom měli porážet, ale s tímto naším přístupem to nepůjde. Máme v týmu hráče, od kterých se čekalo střílení branek, a ne zbytečné fauly. Bohužel jsme v sestavování týmu neměli příliš na výběr, naše soupiska ale stále není uzavřena.

Navíc jsme sem přijeli bez tří obránců, kvůli zbytečnému faulu a zranění jsme v průběhu utkání přišli o další dva. Utkání jsme tak dohrávali na tři obránce, kterým vypomáhali Nohel s Pazderou.“

Autor: Martin Daneš

19.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Žáci 1.A ze ZŠ v Komenského ulici v Hustopečích s paní učitelkou Marcelou Ivičičovou.

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme školáky ze ZŠ Komenského v Hustopečích

Lidé zazimovávají chaty. Musí dbát na důkladné zabezpečení

Na Hustopeče dohlédne sedm kamer. Na historickém náměstí

Hustopeče – Je rozhodnuto. Hustopeče bude prozatím střežit sedm nových kamer. Umístí je na Dukelském náměstí, jedna z nich pokryje částečně i navazující ulici Mrštíkovu.

Výbuch v kasárnách: Zraněný voják je po operaci, kanceláře opět fungují

Brno, Vyškov /FOTOGALERIE/ – Noc na oční klinice brněnské fakultní nemocnice strávil voják, kterého v úterý ráno zranil výbuch ve sklepě administrativní budovy Jugo ve Velitelství výcviku - Vojenské akademii ve Vyškově. Podstoupil tam operaci oka. „Byla úspěšná, lékaři mu oko zachránili,“ informoval mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Šitbořice se protřídily až do finále ekologické soutěže, Vítěze určí hlasování

Šitbořice – Až do finále ekologické soutěže E.ON Energy Globe se spolu s Hronovem dostaly Šitbořice na Břeclavsku. Díky motivačnímu systému třídění odpadu. O vítězi rozhodne on-line hlasování.