Břeclavští hokejisté vpadli do zápasu s velkým nasazením a hned v druhé minutě střetnutí se dostali do vedení, když puk za záda domácího gólmana prostřelil Ctibor Bartoš.

Ve zbytku první třetiny ale hráči Alcaplast arény polevili, skóre se ale již neměnilo. Břeclav vedla po první dvacetiminutovce 1:0.
V druhé části hry se podařilo Uherskému Hradišti vstřelit dvě branky. Břeclav se prosadila jednou, a tak odcházely oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 2:2. V tuto chvíli bylo jasné, že se rozhodne v závěrečné části duelu.

Napínavou hru plnou branek mohli zhlédnout diváci v třetí dvacetiminutovce hry. Domácí Hradiště se během chvíle dostalo do dvoubrankového vedení po dvou hrubých chybách břeclavských hokejistů, hráči Břeclavi si ale po tomto impulsu začali plnit své povinnosti a postupně začali soupeře přehrávat.
Do konce zápasu vstřelili čtyři branky a otočili na konečných 4:6 pro Břeclav. Výhrou si tak hráči žlutomodrých dresů zajistili dva body a posun v tabulce na sedmé místo s celkovým počtem šestnácti bodů.

„Byl jsem zklamaný z přístupu některých hráčů k samotné hře. Po druhé třetině dostali hráči v kabině co proto. Po tom, co se dostal soupeř do vedení na 4:2, jsem stáhl hru na dvě lajny a prokázala se dobrá fyzická kondice právě těchto deseti hráčů. Nakonec se nám podařilo skóre otočit a zvítězit,“ uvedl trenér Michal Konečný.