Lvi srazili Techniku na kolena hned v úvodu

Břeclav – Čtyři góly v přesilovce, dva v oslabení, jeden vlastní a jeden neuznaný. Takové je skóre břeclavských hokejistů s Technikou. Vyhráli 6:3, když si rozhodující náskok 3:0 vypracovali nad zaskočenými hosty už v první třetině. Pak brankář Chvátal vystřídal, pustil do klece Nováka, ale i ten pustil tři branky. Jedinou šanci na zvrat měla Technika ve třetí třetině, když stihla během chvíle snížit z 1:5 na 3:5. Břeclavané ale znovu rychle odpověděli a dohráli utkání v poklidu. Díky výhře se Lvi udrželi na výborné čtvrté pozici.

4.10.2012

Lvi přestříleli brněnskou Techniku.Foto: DENÍK/ Martin Daneš

„Břeclav na nás vletěla a zaskočila nás hned ze začátku. Na můj vkus jsme hráli až moc zezadu, zakřiknutě, a doplatili jsme na to. Proti Břeclavi se nám takový styl hokeje nevyplatil. Musím uznat, že tentokrát hráli výborně a zaslouženě zvítězili," přiznal Jaroslav Chvátal, bývalý gólman Lvů, nyní ve službách Techniky.

Ve všední den si našly na zimní stadion cestu téměř dvě stovky diváků a nemusely litovat. Lvům vyšel výborně začátek utkání, což letos nebylo vůbec pravidlem. Už ve 4. minutě vedli poté, co stačilo Jakubu Šaurovi sedm sekund z přesilovky na to, aby dorazil za Chvátala střelu Dory.

V 9. minutě už to bylo 2:0. Břeclav sice hrála v oslabení, ale puk vybojoval Marek Papp, zavezl ho do útočného pásma, kde se ho chopil Petr Jurča a jedovatou střelou propálil Chvátala podruhé. A výborně hrající Lvi neponechali nic náhodě a ještě v první třetině svůj náskok zvýšili.

Opět to bylo v přesilovce, které proti Technice Břeclavanům vycházely. Peslar zavezl puk za brněnskou branku a zadovkou ho naservíroval do jízdy Michalu Gabriškovi. Ten z první prostřelil gólmana a vyhnal ho tak už po sedmnácti minutách z klece.

Ani Chvátalův náhradník Josef Novák čisté konto neudržel dlouho. V poslední sekundě prvního dějství na něj vyslal Jakub Novák střelu z nulového úhlu, kterou si jeho jmenovec srazil do branky. Podle hlavního sudího už to však bylo po závěrečné siréně.

„Odehráli jsme výborné utkání, kluci dostali po posledním zápase pořádně zabrat. A poučili se. Zaskočili jsme Techniku, vyšly nám přesilovky, které jsme pilovali, a nabádal jsem i k časté střelbě, protože dávat branky letos umíme. K tomu nám výborně zachytal brankář. Dát Technice šest branek je dobrá vizitka a kluky i diváky ten zápas musel bavit," tvrdil spokojený kouč domácích Michal Konečný.

Druhá třetina byla pro Břeclav kritická. Technika po změně stran přidala a většinu hry zatlačila Břeclav do defenzivy. Zaslouženě dala i první branku. V polovině zápasu prostřelil Zelenku poprvé Ondřej Látal. Břeclav poté protrpěla těžké chvíle, Zelenka se v brance rozhodně nenudil.

Stačilo ovšem jedno vyloučení vysokoškoláků na to, aby si domácí své vedení znovu pojistili. Martin Dufek vybojoval puk v útočném pásmu, obkroužil branku, našel před ní Petera Beneše, který si zblízka vychutnal Nováka.

Také ve třetí části padaly branky. Ve 45. minutě ujel v oslabení všem Kurial, ale v zakončení si na Nováka nepřišel. To jeho kolega si počínal lépe. Ve 46. minutě se znovu předvedl bývalý hráč Techniky Petr Jurča. V tom samém oslabení znovu unikl všem hráčům hostů a svůj únik zakončil přesně. Dvěma brankami ve vlastním oslabení se tak pořádně pomstil svému bývalému zaměstnavateli za letní vyhazov.

Ačkoliv se zdálo, že jsou hosté za stavu 1:5 zralí na ručník, rozhodně to nezabalili. Břeclav jen na chvíli polevila a Technika se dostala na dostřel. Ve 48. minutě z mezikruží snížil s vydatnou pomocí břeclavských obránců Kamil Rajnoha a za tři minuty stačilo Látalovo plácnutí do puku k tomu, aby kotouč prošel mezi Zelenkovými betony. A to ještě břeclavský brankář vychytal samostatný únik Hniličky.

„Vše ovlivnila prví třetina, kterou jsme zaspali. Ta nám hrubě nevyšla. Pak, když už jsme dali nějakou branku, hned jsme dostali další. Ani potom nám to tam vůbec nepadalo," kroutil hlavou kouč Techniky Roman Kaňkovský.

Domácí trenér si vzal oddechový čas. A pomohlo to. V 53. minutě, jak jinak než v přesilovce, dali Lvi šestou branku. Znovu u toho byl Jakub Šaur, který dostal puk za Nováka. Závěrečný tlak Techniky už domácí s vypětím všech sil ustáli.

Další domácí zápas čeká Břeclavany 13. října od 17 hodin s Pelhřimovem.

Břeclav – Technika Brno 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)

Branky: 4. Šaur (Dora, Jurča), 9. Jurča (Papp), 17. Gabriška (Peslar), 40. Beneš (Dufek, Kurial), 46. Jurča (Lechner, Šaur), 53. Šaur (Novák J.) – 30. Látal (Klimeš), 48. Rajnoha, 51. Látal

Vyloučení: 8:8, navíc Sedláček (TEC) OT 10 minut

Využití: 4:1 V oslabení: 2:0

Diváků: 190

Poměr střel: 36:42

Sestava HC LVI Břeclav: Zelenka – Dora ©, Šaur – Dufek, Peslar – Koukal, Nekoranec – Papp, Novák Jak., Jurča (A) – Bartoš M., Kurial (A), Beneš – Bartoš O., Bolfík, Lechner – Truhlář, Gabriška, Vlašic

VSK Technika Brno: Chvátal (od 17. Novák Jos.) – Habrovec ©, Košecký, Strýček (A), Bilčík, Klimeš, Zapletal, Žalud – Mráz, Sedláček, Rajnoha, Česnek, Benýšek (A), Odehnal, Matouš, Bělohlávek, Látal, Hnilička

Autor: Martin Daneš

4.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Telefonování v zahraničí (ilustrační snímek)
9

Máte nevyžádaný hovor ze zahraničí? Nevolejte zpět, jde o podvod

Nálezy. Ilustrační foto.

Ztráty a nálezy? Někdy přijmou i kozla

Po srážce s vlakem ve Vracově zemřel řidič osobního auta

Vracov /FOTOGALERIE/ – Záchranáři, hasiči i policisté vyrazili v úterý krátce před jedenáctou hodinou k železničnímu přejezdu nedaleko vracovské základní školy. Po srážce vlaku s osobním autem tam zahynul člověk.

Sady s ovocem mizí. Nejvíce ubývá broskvoní a třešní

Brno /INFOGRAFIKA/ – Sadů a zahrad je na jižní Moravě stále méně. Nejvíce ubývá broskvoní. Problémem je levné ovoce z dovozu i počasí.

Grand Prix: hotely a kempy hlásí obsazeno

Brno /ANKETA/ - Kdo dřív rezervuje, ten dřív bydlí. Takovým heslem se řídí hotely i kempy pro dobu konání motocyklové Velké ceny České republiky. Do největší motoristické události brněnského okruhu zbývá deset dnů. Pro ubytování zbývá už jen pár míst.

Letní festivaly: skokové zvýšení zabezpečení, s radami přispěchalo ministerstvo

Jižní Morava – Vzal mobil a krátce před půlnocí natáčel jedno z vystoupení na Cibula festu. Devětadvacetiletý Tomáš Lidák z Hodonína má za sebou návštěvu hudební události konané na letišti jen několik kilometrů za Hodonínem. Z moravského příhraničí tam zamířily stovky až tisíce lidí. Než se mohli dostat do areálu, čekala je prohlídka. Pracovníci bezpečnostní agentury zjišťovali, zda někdo nechce vejít například se zbraní.