Břeclav stihla v první třetině srovnat, ve druhé však doplatila na vylučování a do kabin odcházeli domácí s vedením 3:1. Lvi sice v 53. minutě zásluhou druhé trefy Dory vyrovnali, o dvě minuty později však vrátil vedení Jestřábům Smejkal a zápas už výsledkem 4:3 i skončil.

Ve značně okleštěné sestavě přijela Břeclav do Prostějova k utkání, které ať už mělo dopadnout jakkoliv, do posunů v tabulce už promluvit nemohlo. Břeclav začala mnohem aktivněji než Jestřábi a po 91 vteřinách hry se dostala do brejku.

Domácí obrana musela zatáhnout za ruční brzdu. Rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou a signalizoval trestné střílení. K tomu se rozjel Čikl a v zakončení zvolil kličku. Domácí gólman Sedlář ale jeho pokus vykryl a začínalo se opět od nuly. V dalším průběhu hry Břeclav zbrzdila dvě vyloučení. Na konci toho prvního se do prázdné branky netrefil Berčák, v tom druhém už ale prostějovský útočník mířil z hranice brankoviště přesně – 1:0.

Odpověď Lvů na sebe nenechala dlouho čekat. Hned první přesilovou hru v utkání využili, když si premiérovou trefu v dresu Lvů připsal střelou od modré čáry Marek Dora – 1:1.

Ve druhé třetině se hra přelévala nahoru dolů. Nejprve Sedlář chytil Nekvapilovu střelu mezi betony, na druhé straně zase Zábranský zakončoval kombinaci jen do boční sítě. O chvíli později se však Jestřábi opět ujali vedení, autorem šťastné branky byl Smejkal – 2:1.

Modrožlutí se snažili o vyrovnání, ve 27. minutě se kolem Duby obtočil Prachař, ale trefil jen beton domácího brankáře. Ve 34. už vedli domácí o dvě branky. Aktivní Berčák našel zpoza branky Zábranského a ten potřetí překonal Žurka. Tři minuty před koncem druhého dějství měli velkou šanci na korigování stavu Čikl s Gajdou, ale v akci dva na jednoho neuspěli.

Závěrečné dějství bylo ve znamení snažení se Břeclavi o vstřelení branky. A šlo jim to od ruky. Ve 45. minutě vyšachoval Prachař celou obranu soupeře a před brankou našel volného pelána, který ale v zakončení selhal. Nemuselo ho to ale tolik mrzet, protože hned v zápětí jeho spoluhráči vstřelili kontaktní gól. Nekvasil se za brankou ujal kotouče a přesným pasem našel Sedláčka, který se nemýlil – 3:2.

Tempo zápasu poté opět opadlo, oběma týmům jakoby chyběly síly. Nakonec se Břeclav přece jen dočkala vyrovnání, když se druhou brankou prezentoval defenzivní bek Marek Dora. Jeho radost z dvou branek však za necelé dvě minuty zkazil domácí Smejkal, když dostal krásnou přihrávku od Plzáka a vymetl pavučiny Žurkovy branky. Ukázalo se, že to byl gól vítězný. Přestože měla Břeclav možnost přesilové hry, Prostějov neponechal nic náhodě a jal se betonovat. Odvolání Žurka z branky už ale k ničemu nevedlo, a tak utkání skončilo vítězstvím domácích v poměru 4:3.

Ohlasy trenérů:

Bohumil Prachař (trenér HC Břeclav): Naše hra byla taková neurovnaná, trošku jsme utkání odchodili, ale před play-off si hráči chtěli zřejmě odpočinout. Vyhrát jsme však měli, utkání nakonec rozhodla jedna chyba, ale i ta plynula z toho, že jsme k utkání nepřistoupili dostatečně důrazně.

Svatopluk Kosík (trenér HK Jestřábi Prostějov): Utkání bylo pro nás za stavu 3:1 dobře rozehrané, ale po hrubých chybách Matějky a Plzáka se soupeři podařilo vyrovnat. Plzák však svou chybu záhy napravil velmi pěknou přihrávkou na Smejkala, který trefil „pod víko“. Celkově však na utkání bylo vidět, že se blíží konec sezony a zápasu chyběl ten správný náboj. (zdroj: www.hkjestrabi.cz)

HK Jestřábi Prostějov – HC Břeclav 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Berčák (Brynecký), 24. Smejkal (Piecha), 34. Zábranský (Berčák, Brynecký), 55. Smejkal (Plzák) - 14. Dora (Karný, Pelán), 46. Sedláček (Nekvasil, Hlouch), 53. Dora (Pelán, Nekvasil)
Vyloučení: 6:7 Využití: 1:1
Rozhodčí: Klapetek
Sestavy:

HK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Zientek, Jedlička, Paška, Kolibár, Pozděna, Plzák, Bauer - Duba, Stejskal, Brynecký - Matějka, Piecha, Smejkal - Zábranský, Piluša, Kováč - Berčák

HC Břeclav: Žurek- Hlouch, Strýček, Nedvěd, Dora, Zapletal, Gajda - Mráz, Sedláček, Nekvasil, Prachař, Karný, Pelán, Grmela, Čikl, Kurial, Gabriška