VYBERTE SI REGION

Posila Šebek ví, že jej v Břeclavi čeká maximálně devět zápasů

Břeclav – Ulovit posilu, která v první zápase za nový klub dá gól a nahraje na další čtyři? To je sen každého sportovního manažera. Hokejistům Břeclavi se to v podobě Davida Šebka povedlo. I když vlastně ne tak docela. Jedenatřicetiletý hokejista své služby nabídl kouči Michalovi Konečnému sám. „Skončil jsem v Šumperku, tak jsem mu zavolal. Bral mě všemi deseti," povídá útočník, který se okamžitě zařadil do první lajny.

29.1.2016

Hokejista David Šebek.Foto: DENÍK/Lukáš Horák

Na svůj první břeclavský bod čekal necelých 28 minut. Na první trefu o 11 minut víc. Takový debut se jen tak někomu nepovede. „Je to o štěstí a dalších věcech. Nám se třeba vydařily přesilovky, pak se to nasčítá," usmál se nad svou premiérou.

I ve druhém duelu za Jihomoravany si připsal asistenci. Přitom podle původního plánu měl místo lvího dresu oblékat dračí, šumperský. V první lize. „Přišel jsem tam v průběhu sezony z Přerova. Jenže s trenérem jsem si hokejově nesedl. Vyznává jiný hokej, než hraju já. Tak jsem skončil. Trenérovi Konečnému jsem se ozval, protože jsem si chtěl spravit hokejovou chuť," prozradil hokejista, který se kromě ledové verze úspěšně prohání také na inlinech. Loni s reprezentací dokonce vyhrál mistrovství světa.

Místo boje o jakékoli místo v sestavě prvoligového týmu na něj teď bude ve zbytku základní části hodně spoléhat druholigový tým. Navzdory skvělému úvodnímu představení na ledě Valašského Meziříčí Šebek vyžaduje trochu času. „Žádný hráč nemůže přijít do týmu a hned být perfektní. Potřebuju pár zápas na sehrání," podotýká.

Vždyť v s žádným z nových spoluhráčů se v jednom týmu nikdy nesetkal. „S Markem Ivanem jsme byli mnohokrát protihráči. V minulé sezoně jsem potkal i hodně dalších kluků," říká odchovanec Prostějova a bratr dalšího inline specialisty Patrika Šebka.

Nová posila se ocitla ve zvláštní roli. Ví, že za Břeclav odehraje maximálně devět zápasů. Pak pro něj sezona skončí. Na soupisku pro další část jej klub zapsat nemůže. „Na to se nedívám. Pro mě je teď důležitý každý jednotlivý zápas. Prostě musíme hrát jako kolektiv. V této soutěži můžeme porazit každého," dodává hokejista drobnější postavy, který má s druhou ligou bohaté zkušenosti.

V dresu Techniky, Hodonína, Prostějova a Přerova odehrál 348 zápasů v základní části.

Autor: Michal Čejka

29.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Průměrná mzda na jihu Moravy vzrostla o pět procent na 26 413 korun

Brno - Průměrná mzda v Jihomoravském kraji vzrostla ve 3. čtvrtletí meziročně o pět procent na 26.413 korun. Zaměstnanci si tak v průměru polepšili o 1261 korun. Reálný růst mezd s ohledem na inflaci dosáhl 4,5 procenta. Vyplývá to z informací, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Tři góly za sedm minut. Lvi nezachytili začátek a v Uničově padli

Břeclav – Prohráli potřetí v řadě. Břeclavští hokejisté po úspěšné pětizápasové sérii na přelomu října a listopadu zažívají výsledkově slabší období. Tentokrát Lvi padli v poměru 2:4 na ledě souseda v tabulce Uničova. Břeclavským vůbec nevyšel vstup do utkání, když už v sedmé minutě prohrávali o tři branky. „Utkání nám prohrála první třetina. Dostali jsme tři góly, které šly na vrub gólmanovi. Po jeho vystřídání se mužstvo začalo zvedat, ale už jsme to nedotáhli," vyjádřil se břeclavský trenér Alois Miklík a narážel tak na nepříliš přesvědčivý výkon brankáře Michálka, jehož již v sedmé minutě vystřídal mezi třemi tyčemi Hübner.

Řidiči bourali na D2 i v Perné, v Drnholci se na ledovce převrátilo auto

Podivín, Perná – Tři nehody, tři zranění. Takový je výsledek pondělních ranních nehod na Břeclavsku. První se stala před čtvrtou hodinou na dálnici D2 u Podivína. Na místě zasahovali zdravotníci, policisté i hasiči. „Šlo o střet nákladního auta a dodávky. Při kolizi se zranil jeden člověk. Dálnice zůstala průjezdná. Z místa jsme odjeli kolem šesté hodiny," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.