Valaši si z Břeclavi neodvezli ani bod

Břeclav - Hokejisté doma konečně naplno zabrali a bez potíží porazili Vsetín 3:1. Hosté v zápase vynikali pouze nedisciplinovaností a mohou děkovat svému brankáři Plškovi, že je uchránil od většího přídělu.

20.10.2008

Svěřenci trenéra Otoupalíka vstřelili v každé třetině po jedné brance a konečně si tak mohli vychutnat aplaus slušně zaplněných tribun.

Na historicky první utkání Břeclavi se Vsetínem se přišly podívat asi čtyři stovky domácích příznivců a na padesát fanoušků z Valašska.
Od utkání patnáctého a jedenáctého týmu tabulky se očekával vyrovnaný hokej, na ledě však po celou dobu bylo prakticky jen jedno mužstvo.
Od počátečních minut Břeclav svého protivníka tlačila, zkoušela překvapit hostujícího brankáře Plška střelami z rozmanitých pozic. Ujala se však až bekhendová střela Hrůzy ze 4. minuty.

Vzápětí zahrozili i hosté, ale Chvátal střelu pokryl a dorážka už šla mimo bránu. Většinu první části odehráli břeclavští hokejisté v obranném pásmu Vsetína, ale neujala se žádná z šancí, nejvíce Valachům zatápěl první břeclavský útok Kárný – Barák – Nohel. Největší šanci Vsetína v zápase spálil Kořenek, když v 17. minutě trefil jen tyč Chvátalovy klece.

Druhá třetina nabídla stejný obraz hry jako ta úvodní. Břeclav se stále tlačila do útoku, čemuž napomáhala i nedisciplinovanost hostů, kteří se tak místo snahy o vyrovnání museli bránit ve čtyřech.

Plšek však čaroval a ve 32. minutě ho zachránila branková konstrukce, když Sladký po Barákově přihrávce trefil spojnici tyče a břevna. Ve 35. minutě Chvátal zlikvidoval vsedě další tutovku hostí.

O dvě minuty později ale udeřilo na druhé straně, když aktivní Hrůza vleže dorazil kotouč za Plška.
Ještě tutéž minutu byl vyloučen Čikl a hosté svou třetí přesilovou hru v zápase využili, když Šimek šikovně tečoval puk za Chvátala a vykřesal tak Valachům naději na vyrovnání.

V úvodu závěrečné třetiny vyloučil sudí nervózně hrající vsetínské hokejisty třikrát během tří minut a poslední z těchto početních výhod využil Laga, když prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě – 3:1.

Zbytek zápasu už Břeclav držela otěže zápasu pevně v rukou a hosty k ničemu nepustila.
„Dneska, co se týče herního projevu, nemám klukům co vytknout. Jen mě mrzí, že jsme utkání nerozhodli už dříve, kdybychom proměnili více šancí, ta produktivita nás dnes opět trápila,“ hodnotil utkání domácí kouč.

HC Břeclav - VHK Vsetín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Hrůza (Pazdera), 37. Hrůza, 48. Laga (Hrůza, Pazdera) - 38. Šimek (Vaněk).

Vyloučení: 6:12, navíc Ašer (VSE) OT 10 minut. Diváci: 456. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1
1. třetina
branky: 03:10 BV Hrůza (Pazdera) 1:0

vyloučení: 10:38 BV Pazdera, 2 min., sekání
10:38 VS Šimek, 2 min., sekání
18:29 VS Šimek, 2 min., krosček
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O - Raška, Burian, Laga, Novák, Šimeček, Sladký
U - Hrůza, Pazdera, Mífek - Karný, Barák, Nohel - Kurial, Čikl, Veselský – Kroupa, Lechner

Autor: Martin Daneš

20.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Monika Baldriánová z Hodonína žila ve Španělsku poblíž místa, kde útočili teroristé.
21

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Ptačí chřipka: lidé dostávají peníze za utracené slepice

Jižní Morava – Ke stokoruně od státu dostanou darem od kraje sedmdesát korun za každou slepici utracenou kvůli ptačí chřipce chovatelé na Krumlovsku a Ivančicku. Radnice právě začínají příspěvky vyplácet.

Ženy na kandidátkách do voleb? Na jižní Moravě stále vzácnost

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Šestadvacet politických stran a hnutí chce na podzim kandidovat v Jihomoravském kraji ve volbách do poslanecké sněmovny. Brněnský deník Rovnost zanalyzoval kandidátky desítky stran, které mají podle posledních průzkumů šanci získat alespoň tři procenta hlasů.

Folkloristé zazpívají v Mikulově. Festival s neckyádou oživí nábřeží Svitavy

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Živá Svitava. Tak zní téma třetího ročníku festivalu Překročme řeku na nábřeží Svitavy. V sobotu od desíti hodin dopoledne mohou nejen Brňané zavítat na čtrnáct míst podél řeky, kde se mohou zapojit do různorodých programů.