VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 18:03

Křídla motýlí. Banga či Bagárová zazpívají v Dolních Dunajovicích

Dolní Dunajovice – Jana Paulová, Ilona Csáková, Monika Bagárová, Radek Banga, Bohouš Josef, Victoria či Martin Harich budou hvězdami dalšího ročníku benefičního koncertu Křídla motýlí. Svoje zázemí našel opět v Dolních Dunajovicích. Uskuteční se již tuto sobotu na tamní návsi od šesti hodin v podvečer.

18.9.2017

Sestup Orfeův míří do Valtic. Divadelníci stanou poprvé na opravené scéně

Břeclav – Vůbec poprvé se postaví na prkna opraveného barokního divadla ve Valticích. Divadelní soubor Břetislav tam představí svoji cenami ověnčenou hru Sestup Orfeův. „Spousta našich členů se už dříve vyjádřila, že by si tam hrozně rádi zahráli, což se jim teď splní,“ řekl principál a herec v hlavní roli Martin Sítek.

16.9.2017

Škola herců a hudebníků slaví sedmdesátiny. Známé osobnosti vzpomínají na JAMU

Brno – Janáčkova akademie múzických umění v Brně vychovává umělce už sedmdesát let. Má slavné absolventy i mezinárodní prestiž.

15.9.2017

Velkopavlovické vinobraní láká na Petra Bende či Melody Gentlemen

Velké Pavlovice - Víno, hudbu a zábavu slibuje další ročník Velkopavlovického vinobraní. To startuje v areálu sokolovny ve Velkých Pavlovicích v pátek a pokračuje až do sobotního večera.

3.9.2017

Chemlon doputoval z celé republiky. V Mikulově chystají retro výstavy

Mikulov – Původně oslovili domácí, ale zájem o výstavu, kde bude v hlavní roli odolné vlákno známé jako chemlon, přesáhl i hranice Mikulova na Břeclavsku. „Sešlo se nám na padesát skvělých kousků. Posílali nám je lidé z celé republiky,“ pochvalovala si zájem ředitelka mikulovské knihovny Ilona Salajková. Právě tam startují sérii retro výstav.

1.9.2017

Kiritof má kozla jménem Kvido. Tématem hodů jsou stopy Chorvatů na Moravě

Jevišovka – Barvami se v neděli rozzáří ulice v Jevišovce. Obec čeká kiritof – hody či jinak chorvatský kulturní den. Tématem se stanou stopy, které moravští Chorvati zanechali v kulturním bohatství jižní Moravy. O půl jedenácté se uskuteční mše svatá, kterou doprovodí hudební skupina Svitlostz Rakouska a sbor Národopisného souboru Pálava z Mikulova.

1.9.2017

Premiéra kin v novém. V Hodoníně a Břeclavi. Modernizací prochází i to ve Znojmě

Jižní Morava – Do hodonínského Kina Svět zamíří v pátek o půl šesté v podvečer po přestávce opět diváci. Lákadlem jsou filmy Hurvínek a kouzelné muzeum a Po strništi bos. Kino přerušilo provoz v polovině července kvůli padající omítce. „Snažili jsme se uzavřené kino nahradit dvěma letními kiny,“ řekl ředitel hodonínského kulturního domu, pod který kino spadá, Marcel Řimák.

31.8.2017

Feste teatrale: u valtického zámku vystoupí kejklíři i rytíři

Valtice – Bezpočtem dobových hudebních vystoupení, šermířskými souboji, kejklíři a žongléry, ale také divadlem či ohňovou show ožije o víkendu valtický zámek. Program pro celou rodinu nabídne třetí ročník barokních slavností Feste Teatrale. Vstup na všechny atrakce je volný.

26.8.2017

Husak Quartet rozezněl vylidněné nádraží. V novém videoklipu

Brno, Hustopeče /VIDEO/ - Umělecké hosty i fanoušky zapojil do natáčení nového videoklipu Husak Quartet, který má základnu v Brně. Role kameramana se ujal Lukáš Průdek z Hustopečí na Břeclavsku. Hudební cesta Brnem začíná při písni Davida Guetty pod hvězdami brněnského planetária a vede přes vylidněné hlavní nádraží, kde si hudebníci zahráli hitovku od AC/DC Highway to Hell. „Na nádvoří radnice nás doplňuje skupina tanečnic v hitu od One Republic a v závěru na Moravském náměstí jsme zapojili i fanoušky v písničce Pharela Williamse,“ popisuje houslista Radek Blahuš. Spolu s ním je součástí seskupení houslista Martin Husák a violoncellista Matěj Kovanda.

24.8.2017

Spisovatel Kostrhun má 75 let. Oslava nebyla zcela nevinná, přiznává

Podivín - Spisovatel Jan Kostrhun z Podivína má pětasedmdesát let. Psaní na čas opustil, dokončit však chce třicet let rozepsaný román. 

24.8.2017

Umění pod širým nebem. Tři Grácie zkrášlí výstava břeclavských výtvarníků

Hlohovec – Prostředí Tří Grácií u Prostředního rybníka poblíž Lednice a Hlohovce si pro výstavu pod širým nebem vybralo Sdružení břeclavských výtvarníků. V sobotu hodinu před polednem tam začne druhé Saletnění.

22.8.2017

"Nepopulární" hudba: Eurotrialog zve na Katarzii či Špinavé spodní prádlo

Mikulov – Začne Luboš Pospíšil, naváží na něj Plastic People a pak třeba Puding paní Elvisovej. O čem je řeč? O festivalu nepopulární hudby Eurotrialog, který se uskuteční v pátek a v sobotu v Mikulově.

17.8.2017

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

11.8.2017

Mikulovský zámek se stal domovem umělců. Výsledky v sobotu představí lidem

Mikulov /FOTOGALERIE/ – V jedné z místností na mikulovském zámku zní hudba a Kateřina Vincourová ve čtvrtek odpoledne pracuje na svém díle na výtvarném sympoziu „dílna“ 2017. „Hudba je pro mě důležitá. Líbí se mi například Chilly Gonzales, dotýká se klasiky, improvizuje a je vtipný,“ přiznává Vincourová. Ta je jednou z osmi umělců, kteří už čtvrtý týden ve městě pod Pálavou tvoří, zároveň je také kurátorkou letošního ročníku.

5.8.2017

Chybějící stárci? Hlavně v obcích Hanáckého Slovácka

Břeclavsko – Stárků by bylo dost, ale děvčata na stárkování nejsou. Takto komentoval situaci asi dva týdny před začátkem letošních hodů v Bořeticích tamní obyvatel Václav Petrásek. Od roku 1777 by to bylo teprve podruhé, co by v Bořeticích zůstaly hody bez stárků. „Poprvé se s tímto problémem potkalo zastupitelstvo obce na začátku devadesátých let. Tehdy to však bylo obráceně. Stárek by bylo dost, ale stárků nebylo. Zastupitelstvo tehdy mělo připravený takzvaný krizový plán: půjčíme si stárky i s děvčaty z Vrbice,“ uvedl Petrásek, bývalý starosta Bořetic.

4.8.2017

Celovečerní film Hebtyl vzniká na Břeclavsku. S Polívkou či Pechou

Břeclav /VIDEO/ – Opustit pohádkové téma? To ne. Pohádka to opět bude, tentokrát však pro dospělé. Tvůrce Cyril Podolský, který je podepsaný pod večerníčkem Krysáci, připravuje nový film – Hebtyl. V komedii protkané písněmi se objeví Bolek Polívka, Jiří Pecha či Pavel Nový. Centrem pro natáčení se stala Břeclav a její okolí.

23.7.2017

Klasická hudba oživí historické budovy Lednicko-valtického areálu

Břeclavsko – Lednicko/Valtický hudební festival, na nějž si už lze pořídit vstupenky, nepřinese jenom zážitek z klasické hudby. Zároveň si dává za cíl představit historické skvosty Břeclavska. Každému z nich bude věnovaný pravidelný seriál v Novém životě.

13.7.2017

Když je mi blbě, čtu si Skácela, říká oslavenkyně Fojtová

Novosedly - Sedmdesáté narozeniny oslavila novosedelská rodačka a spisovatelka Věra Fojtová. Nad možností pompézní oslavy významného jubilea ale mávla rukou. „Narozeniny jsem oslavila v rodinném kruhu bez zbytečné pozornosti,“ usmívá se Fojtová.

12.7.2017

Peníze za vstupenky na Elán? Padla slova o žalobě

Mikulov – Zoufalé čekání pokračuje. Přestože měli fanoušci slovenské skupiny Elán slíbené, že se jim peníze za vstupenky po zrušeném koncertu v Mikulově objeví na účtech do konce června, nestalo se tak. „Psala jsem pořadatelské agentuře. Neustále slibují vrácení peněz, ale zatím nic. Do dnešního dne jsem je nedostala zpátky,“ sdělila v úterý Břeclavskému deníku jedna z poškozených Jana Vacová. A není sama. Někteří již dokonce uvažují o podání hromadné žaloby, za lístky mnozí utratili tisíce korun. O svých plánech informovali na sociální síti Facebook ve skupině M!kulov.

6.7.2017

Nejen prohlídky památky. Valtický zámek slibuje léto plné koncertů a divadel

Valtice – Výstavy a historické prostory nejsou o letních prázdninách jediným lákadlem na zámku ve Valticích. Slibuje i pestrou nabídku koncertů a akcí spojených s nejrůznějšími pochutinami.

30.6.2017

Loutna česká i Beethovenova Eroica. Letní Valtice rozezvučí barokní hudba

Valtice – Prázdninovou atmosféru barokních Valtic letos umocní Mezinárodní letní škola staré hudby. Do města se sjedou jak profesionální, tak amatérští hudebníci, umělci v roli učitelů, studenti i děti či milovníci starších stylových období.

29.6.2017

Vnímání vína všemi smysly. U sklenky pobaví Dan Bárta nebo Spirituál kvintet

Popice – Vychutnat si sklenku vína při poslechu hudby mohou návštěvníci druhého ročníku Sonberského (ne)vinného kulturního léta. Koná se v areálu vinařství v Popicích od druhého července. Organizátoři pro letošní rok připravili deset koncertů.

25.6.2017

Efram? Se zvuky a stíny jsem už splynula, říká výtvarnice Chludilová

Mikulov /REPORTÁŽ/ – Mikulovská galerie Efram funguje už patnáct let. Stojí za ní výtvarnice Sylva Chludilová. Slavila uplynulou sobotu.

25.6.2017

Jsem učitel a při pohledu na kalendář se směju každý den, říká kreslíř Kocmánek

Lanžhot – Novou knihou s názvem Ve víně je sranda se může pyšnit dvorní kreslíř Nového života Milan Kocmánek. Pokřtí ji pátého července na Festivalu Sedleckých vín v areálu ZD Sedlec.

21.6.2017

Zrušený koncert skupiny Elán: lidé čekají na vrácení peněz

Mikulov – Zklamání a vztek. Zrušený koncert slovenské skupiny Elán kvůli neshodám s promotérem budí u fanoušků rozpaky. Přestože dostali příslib vrácení peněz za vstupenky, na vyrovnání stále čekají. Na akci se do Mikulova chystaly tisíce lidí.

21.6.2017

Festival v tropech. Strážnické ulice zchladí kropicí vozy

Strážnice /INFOGRAFIKA/ – Díky návštěvníkům slavného folklorního festivalu se počet lidí v jinak šestitisícové Strážnici už ve čtvrtek rozroste na pětinásobek. Letos se budou bavit v třicetistupňových vedrech. Pořadatelé na to mysleli.

20.6.2017

Charvatčané pokřtí nové album. Zahrají s Felixem Slováčkem

Břeclav – Se saxofonistou a klarinetistou Felixem Slováčkem vystoupí folklorní soubor Charvatčané. Stane se tak při křtu nového CD, k čemuž dojde v sokolovně břeclavské městské části Charvátská Nová Ves.

16.6.2017

Po starých skladbách pátral Partyka i ve vídeňském archivu

Břeclavsko /ROZHOVOR/ – Kompletní program již má Lednicko/Valtický hudební festival, jehož druhý ročník se uskuteční letos v termínu od 30. září do 14. října. „Klasická hudba oživí na podzim historické skvosty jižní Moravy," říká k chystanému festivalu jeho zakladatel a ředitel, houslista původem z Břeclavi Jiří Partyka.

8.6.2017

Noc kostelů láká na vzácné varhany, hry v zahradě i zvon

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Dvě stě padesát akcí přibližujících kostely lidem naplánovali organizátoři již na pátek 9. června. Tradiční Noc kostelů zve na prohlídky, koncerty i přednášky. Program v kostelích a modlitebnách začíná obvykle od páté hodiny a nabídne zábavu i poučení.

5.6.2017

OBRAZEM: Metal a rock mezi vinohrady. Ferby Fest nažhavili i De Bill Heads

Velké Bílovice – Mám vyhulenou hlavu, znělo v sobotu kolem půl šesté odpoledne areálem Křástelka ve Velkých Bílovicích. Skladbu kapely De Bill Heads tam poslouchali lidé, kteří přišli na jedenáctý ročník Ferby Festu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení