VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 17:59

Ochotnice Akaiová přivezla čestné uznání z celostátní divadelní přehlídky

Břeclav - Na divadelních prknech vystupuje již patnáct let. Po celou dobu v břeclavském ochotnickém souboru Břetislav, se kterým se nedávno zúčastnila celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla ve Volyni. Stanislava Akaiová tam získala čestné uznání. „Bylo to pro mě velké překvapení, protože v představení Sestup Orfeův hraji okrajovou roli," říká k úspěchu Akaiová.

21.5.2017

Jaksi Taksi či Arakain. Lístky na Ferby Fest jsou v prodeji

Velké Bílovice – Festival, kde pojí rockovou muziku s dobrým vínem. Takový je Ferby Fest, jehož jedenáctý ročník se uskuteční v areálu Křástelka ve Velkých Bílovicích na začátku června. Vstupenky na akci, která slibuje bohaté hudební obsazení, jsou již v prodeji.

21.5.2017

Děti se v Mikulově naučí hrát divadlo. Čeká je týdenní výzva

Mikulov – Pět dní zkoušení, šestý den představení. Tuto týdenní výzvu pro mladé herce pořádá divadlo Petka v Mikulově. „Na programu je krátký muzikál s moderní hudbou, který svým poutavým příběhem a originálním zpracováním zaujme jak děti, tak dospělé," uvedla vedoucí divadla Tereza Kratochvílová, která za akcí stojí s manželem Petrem. Zájemci se mohou hlásit už nyní.

20.5.2017

Krysáci: spor autorů o práva s televizí možná skončí u soudu

Břeclav, Praha – Jak se kradou Krysáci. Tak se jmenuje kniha, kterou připravuje skupina autorů úspěšného televizního animovaného seriálu. „Chceme v ní poukázat na to, jakým způsobem se v současnosti hospodaří s animovanou tvorbou, a to nejen v České televizi, ale obecně," uvedl jeden z tvůrců Krysáků Cyril Podolský, který spojil svůj život pracovně i s Břeclaví.

20.5.2017

Život vinaře vtiskla do románu. Harasimová napsala Pohár touh

Hustopeče - Než začala psát první věty nového příběhu, aspoň na chvíli si zkusila, jaké to je být vinařem. Aspoň tedy teoreticky. Hustopečská spisovatelka Markéta Harasimová představuje svoji novou knihu věnovanou i vinařskému kraji – Pohár touhy. Pokřtí ji ve středu čtyřiadvacátého května v šest hodin v podvečer ve vinném sklepě Herbenka v Hustopečích.

19.5.2017

Mužáckým sborům chybí nástupci. Mladým se nechce, zoufá si folklorista

Břeclavsko – Ačkoliv se najdou výjimky, většinu mužáckých sborů na Břeclavsku sužuje nedostatek mladých posil. Nástupců. Jako velký problém to vidí například organizační vedoucí mužáků ve Valticích Ludvík Bartoš. „Kolikrát slyším některé mladíky zpívat u vína ve sklepě. A mají i pěkné hlasy. Ale nechce se jim cvičit a zpívat veřejně," smutní Bartoš.

11.5.2017

Zemřela zakladatelka mikulovského folkloru. Ikona, výjimečná žena, vzpomínají

Mikulov – Zemřela zakladatelka folkloru v Mikulově Zlatislava Krůzová. Bylo jí osmasedmdesát let. Výchově mladé generace se věnovala více než čtyřicet let.

8.5.2017

Kaněrovci vyráží na festival s Normálním debilem

Břeclav – S hrou Normální debil se břeclavští ochotníci ze souboru Bedřicha Kaněry představí ve středu na festivalu Náchodská prima sezona.

8.5.2017

Saletění u Reistny. Břeclavští výtvarníci vystaví díla pod širým nebem

Valtice, Břeclav – Dlouhodobý projekt, na kterém pracovali výtvarníci ze Sdružení břeclavských výtvarníků, jde do finále. Jejich malby, fotografie, grafika či keramiky budou k vidění pod širým nebem. Projekt pojmenovali Výtvarné umění na saletech LVA. Uskuteční se v sobotu třináctého května u Reistny ve Valticích.

6.5.2017

Ve Valticích ožije Marie Terezie. Historický film přijede natáčet i Kotek

Valtice – Známí čeští herci Vojtěch Kotek nebo Zuzana Stivínová brzy zavítají na zámek do Valtic na Břeclavsku. Od dvaadvacátého května do desátého června tam budou natáčet dvoudílný historický film o Marii Terezii. „Jedna ze scén by se měla filmovat i na nově opraveném balkoně na vnitřním nádvoří zámku," zmínil kastelán valtického zámku Richard Svoboda.

4.5.2017

Zpěvák Pepe Vališ skončil ve vězení. V novém videoklipu

Valtice - Jeho jméno se zapsalo již do několika hudebních projektů. Ať už to byla rocková skupina Irnis z Valtic, či tvorba na rapové scéně.

3.5.2017

Nevyužívaná půda Hvězdovy vily je nově galerie. Vystaví panáčky z pivních víček

Břeclav – Nové výstavní prostory nabízí v Břeclavi léta nevyužívaná půda Hvězdovy vily, ve které nyní sídlí Středisko volného času Duhovka. Do oprav se vlastními silami pustili tamní zaměstnanci. Díky jejich úsilí vznikla nová galerie, kterou pojmenovali příhodně Půda.

24.4.2017

Od každé zábavy trochu? Hustopečský Hafo fest chutnal i rozveselil

Hustopeče /FOTOGALERIE/ – Pódium nachystané, stany postavené a pivo roztočené. Hloučky lidí pomalu sestupují směrem k hustopečskému M-klubu, kde startuje další ročník Hafo festu.

23.4.2017

Ochotníci oživují detektivku. Režisér musel řešit velký počet mužských postav

Boleradice – Plné ruce práce mají v současnosti ochotníci z Divadelního spolku bratří Mrštíků v Boleradicích. Ladí poslední detaily chystané premiéry hry Jezinky a bezinky. Divákům ji představí v sobotu devětadvacátého dubna v půl osmé večer.

23.4.2017

OBRAZEM: Cesta za literárními velikány. V ulicích Lanžhota vyučovali žáci

Lanžhot /REPORTÁŽ/ – Zvědavost vyhrává nad počasím. Přestože chodník před Základní školou v Lanžhotě kropí malé kapky deště, pomalu se tam schází desítky lidí. Je sobota dopoledne a za chvíli všichni společně vyrazí na procházku lanžhotskými ulicemi pojmenovanými po velikánech literatury.

17.4.2017

Byli jsme zcela jiní, to se nám asi vyplatilo, říká režisérka Vrzalíková

Hodonín, Břeclav - Věděla, co ji čeká. Však také na divadelní přehlídku Hobblík jela do Hodonína už pošesté. Tentokrát to ale bylo přece jen trochu jiné. „Hrozně jsem se toho bála, protože ohlasy na hru byly od diváků rozporuplné. Někdo ji úplně zavrhl a někomu se naopak velice líbila," vypráví režisérka břeclavského souboru Břetislav Jana Vrzalíková.

14.4.2017

Tajuplné věci s kusem magie. M+M vystavuje v břeclavské Galerii 99

Břeclav – M+M. Tak se jmenuje výstava děl Martiny Klakové a Michala Mikuliče, která je nyní k vidění v břeclavské Galerii 99. Oba autoři patří do hustopečské skupiny výtvarníků Alfons. „Jejich díla jsou obzvlášť zajímavá, moderní. Kdybych mohl, polovinu bych si jich sám koupil," navnadil břeclavský výtvarník a majitel galerie Antonín Vojtek.

12.4.2017

Na obrazu nezůstane místo bílé. Do unikátní malby se zapojilo už 250 lidí

Břeclav - S unikátním projektem společného obrazu na plátně o velikosti 150 krát 150 centimetrů přišel břeclavský malíř Antonín Vojtek. V jeho Galerii 99 se do malby může zapojit každý.

6.4.2017

Děti z umělecké školy zazpívají na pomoc Veronice

Mikulov – Na pomoc sedmileté Veronice Gožďálové, která trpí dětskou mozkovou obrnou, pořádá v pátek Základní umělecká škola Mikulov benefiční koncert Hrajeme a zpíváme pro Verunku. Program akce začne sedm minut po sedmnácté hodině v koncertním sále školy.

5.4.2017

Kaněrovci zahrají Normálního debila aneb Dětství puberťáka za socialismu

Břeclav – Premiéru hry Normální debil aneb Dětství puberťáka za socialismu mají před sebou ochotníci ze studentského divadelního souboru Bedřicha Kaněry. Parta z břeclavské obchodní akademie a střední průmyslové školy se divákům představí v sobotu od šesté hodiny podvečerní v aule této školy.

1.4.2017

Pocta Mozartovi. Lednicko/Valtický hudební festival se vrací, začíná předprodej

Břeclavsko – Poctu Mozartovi a Schubertovi složí na osmi koncertech soubory jako PhilHarmonia Octet Prague, Janáčkův komorní orchestr či Barocco sempre giovane spolu se sólisty. Lednicko/Valtický hudební festival, který loni založil valtický rodák a houslista Jiří Partyka, se na podzim vrací. V předprodeji si ale lze vstupenky pořídit už nyní.

30.3.2017

Mikulov nasaje novinky z literárního světa. Při novém projektu autorského čtení

Mikulov – Podpořit literární dění v Mikulově si mimo jiné dala za cíl společnost Mikulovská rozvojová. Přichází s novým projektem ukrytým pod názvem Čtení Mikulov.

AKTUALIZOVÁNO
27.3.2017

Věra Špinarová zemřela. Hlas rodačky z Pohořelic utichl

Praha, Pohořelice – Ve věku pětašedesáti let odešla do hudebního nebe Věra Špinarová, zpěvačka s jedinečným a nezaměnitelným hlasem.

24.3.2017

S Lady Torrance je to těžké. Velká radost a hned naštvání, říká herečka Hamšíková

Břeclav, Hodonín /ROZHOVOR/ – Jana Hamšíková = Lady Torrance. Alespoň tedy v divadelní hře Sestup Orfeův. Hamšíková v ní představuje jednu z hlavních postav. S kolegy z břeclavského ochotnického souboru Břetislav se nyní chystá na páteční večerní vystoupení v sousedním Hodoníně, kde se koná divadelní festival Hoblík a Mumraj!

23.3.2017

Nové literární projekty začne Malijevsky, spoluautor kabaretu EKG

Mikulov – Více literatury. Takové je přání Petra Šestáka, produkčního z městské společnosti Mikulovská rozvojová. V Mikulově vznikla snaha o rozšíření autorských a scénických čtení, burzy knih a dalších pořadů spojených s literaturou.

19.3.2017

Normální debil či Sestup Orfeův. Ochotníci míří na prkna k sousedům

Břeclavsko – Divadelní soubory z Břeclavi finišují s přípravou na ochotnický festival Hoblík a Mumraj!, který se koná příští týden v Hodoníně.

16.3.2017

Náboženská třenice. Filmaři na Břeclavsku točí nový film, půjde o historické drama

Břeclavsko – Lednicko-valtický areál se opět objeví ve filmu. Jedinečné kulisy si pro natáčení vybral štáb snímku Pláč svatého Šebestiána. Filmaři už zavítali do Lednice. „Autoři Milan Cyroň a Tomáš Uher se svým týmem pracovali na úvodních scénách v lednickém kostele," řekl mluvčí štábu Zdeněk Vévoda.

10.3.2017

Kříž i glosátor: boleradičtí ochotníci mají stále napilno

Boleradice – Letošní premiérová hra Kříž u potoka se setkává od začátku s velkým diváckým zájmem. Drama podle scénáře Pavla Ondrucha a pod režisérskou taktovkou Ivy Kahounové zopakuji boleradičtí ochotníci v pátek. Víkend bude patřit také výběru forbín Voskovce a Wericha-Jízlivý glosátor.

4.3.2017

Slavnosti piva znají vítězné kapely. S Mandrage si zahrají třeba NouBrejns

Břeclav – Na začátku bylo 76 přihlášených kapel z České republiky i ze Slovenska. Z nich postoupilo do finálního hlasování šest, které se popraly o tři volná místa v programu Slavností břeclavského piva. „Nyní již víme, že k hvězdám letošních pivních slavností se připojí folk-rockoví RightNow ze Strakonic a metalová Tezaura z Brna. Třetím postupujícím je punkové uskupení NouBrejns z Nivnice, které dostalo divokou kartu," uvedli pořadatelé.

3.3.2017

Mikulov přivítá divadelní hvězdy. Zindulku či Matonohu

Mikulov – Anna Polívková, Stanislav Zindulka, Tomáš Matonoha a další hvězdy pobaví až do podzimu milovníky divadla. Divadelní Mikulov má za sebou již první představení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies