VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BŘECLAV

Fandit na fotbale budou z nové tribuny. Do sportovišť jdou miliony korun

Jižní Morava – Lepší zázemí pro fotbalové fanoušky nebo moderní plavecké bazény. Jihomoravská města plánují investovat miliony korun do sportu.

Horolezecké vybavení dopadených zlodějů poslouží problémovým dětem

Břeclav – Bezplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi horolezecké vybavení pocházející z trestné činnosti Diagnostickému ústavu pro mládež, středisku výchovné péče a školní jídelně v Brně.

OBRAZEM: Pracovnice i pracovníci krášlí skleník pro turisty

Lednice – Výměna substrátu, sázení nových rostlin, umývání listů. V zámeckém skleníku v Lednici na Břeclavsku jsou k vidění závěrečné práce před jeho znovuotevřením. „Nejvzácnější rostlinou je cykas. Je starý asi čtyři sta až pět set let," řekl zahradní architekt Oto Bernad.

Ohrozí vzácné živočichy, tvrdí. Obyvatelé Lednice nechtějí hřiště na fotbalgolf

Lednice – Nejskloňovanějším slovem poslední doby se v Lednici stal fotbalgolf. Nespokojeným obyvatelům vadí plán soukromého investora, který chce v obci vybudovat hřiště právě na tento rekreační sport.

Nálet pětisethlavého hejna zbavil Dyji ryb. Kormoráni páchají milionové škody

Jižní Morava - Kvůli zamrzlým nádržím kormoráni vybíjí ryby v řekách. Podle rybářů tito ptáci ročně působí škody za miliony korun.

Hrušky chtějí místa pro penzisty, v plánech počítají s milionovými náklady

Hrušky – Investice za zhruba patnáct milionů korun plánují představitelé Hrušek. V rozpočtu počítají s novými bezbariérovými chodníky, hřištěm nebo opravou hasičské zbrojnice. Hrušeckým v tom mají pomoci dotace.

AKTUALIZOVÁNO

Pojď hrát hokej, láká sportovní akce jihomoravské děti. Čekají je zábavné nábory

Jižní Morava – Mnozí si nasadí poprvé brusle a poprvé posunou hokejkou puk. Český svaz ledního hokeje pořádá pro děti ve věku od čtyř do osmi let celorepublikovou akci Týden hokeje s heslem Pojď hrát hokej, při níž si vyzkouší zdarma tento sport.

AKTUALIZOVÁNO

Policejní akce odhalila šest opilých řidičů autobusů. V práci je čeká výpověď

Jižní Morava – Usedli za volant, nastartovali autobusy a začali nabírat cestující. Šesti řidičům autobusů v Jihomoravském kraji v pondělí nevadilo, že byli opilí, do práce vyrazili i navzdory tomu. Policisté se na ně zaměřili při rozsáhlé akci.

Oprava kanalizace si vyžádá uzavírku Nádražní ulice. Omezí i hromadnou dopravu

Břeclav – Oprava kanalizace v Nádražní ulici, a to od křižovatky Tylovy ulice a Třídy 1. Máje po obchod Keramika Poštorná, začala v pondělí v Břeclavi. Dělníci tam opraví stávající kanalizační šachty a vymění šedesát metrů kanalizačních trubek u křižovatky Nádražní a Gagarinovy.

Voda zatopila část ulice. V Břeclavi prasklo potrubí, pravděpodobně vinou mrazů

Břeclav – Křižovatka ulic Nerudova a Smetanovo nábřeží u břeclavské Obchodní akademie byla v neděli večer zatopená vodou. Kvůli havárii na vodovodním řádu.

Stížnosti na strážníky kvůli botičkám vedení Břeclavi odmítá

Břeclav – Bezpečná Břeclav? Když se po volbách v roce 2014 ujala vedení města koalice v čele s vítězným sdružením Pro Region, nový starosta Pavel Dominik si vyslechl: „Vyměň šéfa městské policie." Důvodem nebyla nespokojenost s prací strážníků, ale spíše politická praxe, kdy si nové vedení na klíčové posty dosazuje své lidi. Starosta Dominik tehdy odmítl. „Týkalo se to také dalších organizací. Nejsem ale přítelem toho, že se po změně garnitury mění také další pozice," zdůvodňoval.

Rybářům na Carp show Moravia představili i nové zátěže z betonu

Břeclav – V hlavní město kaprařů se na den proměnila Břeclav. V tamním domě kultury se v sobotu konal jedenáctý ročník veletrhu Carp show Moravia. Zamířily na něj stovky lidí.

AKTUALIZOVÁNO

Dominance bílé a přírodní styl. Nevěsty čerpaly inspiraci ve valtické jízdárně

Valtice /REPORTÁŽ/ – Před valtickým zámkem zaparkovala dlouhá bílá limuzína, na poznávací značce má místo čísel nápis „novomanželé". I když by se na první pohled mohlo zdát, že se v útrobách zámecké jízdárny koná svatba, je tomu jinak. Tamní prostory se staly v sobotu místem konání čtvrtého ročníku Svatebního dne na zámku a na veletrh, který začal v deset hodin dopoledne, zavítaly stovky budoucích nevěst a ženichů či jen zvědaví zájemci.

Sypali se na mě kostlivci z minulých desetiletí, říká šéf strážníků Hrdlička

Břeclav /ROZHOVOR/ – Pevnou pozici má Stanislav Hrdlička, jenž je velitelem městských policistů v Břeclavi. Do sledované funkce nastoupil před pěti lety a mezi politiky si vydobyl respekt. Když se ale ve vzpomínkách vrátí do počátku svého působení v čele strážníků, přiznává: „Zvažoval jsem, jestli do toho jít." A dnes? „Chci pokračovat a městskou policii posunout zase dál."

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies