VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BŘECLAV

Valtičtí žádají město o vybudování zpevněné vozovky. Při cestě z domu se brodí blátem

Valtice – Stačí, když trochu zaprší, a cesta z domu znamená pro Františka Gábu z Valtic brodění blátem. On a další obyvatelé ulice Tří Bratří se již několikrát obrátili na město s prosbou o vybudování zpevněné vozovky. Poprvé v roce 2013.

Historické sklepy museli zalít betonem, ohrožovaly bezpečí aut i chodců

Přítluky – Devět set tisíc korun dostanou Přítluky na Břeclavsku na zajištění historických sklepů, které jsou v bídném stavu. Podzemní prostory se nachází v těsné blízkosti památkově chráněné věže a značně využívané silnice. Přidělení peněz ve čtvrtek schválili zastupitelé Jihomoravského kraje. „V blízkosti kritického místa s nestabilním podložím se nachází památkově chráněná barokní zvonice, která by v případě zhroucení mohla mimo jiné ohrozit silniční provoz a chodce na frekventovaném chodníku s autobusovou zastávkou," potvrdili zástupci kraje.

Zámeček Belveder se dočká opravy. Pak se otevře lidem

Valtice – Už letos si zřejmě návštěvníci prohlédnou zámeček Belveder na okraji Valtic na Břeclavsku. Chátrající památka se dočká v druhé polovině roku rozsáhlých oprav.

Šálek oživil plán valtických mokřadů. Budovat je chce začít už za rok

Valtice – Pět tůní má být součástí nových mokřadů v lokalitě Na Loukách u Valtic na Břeclavsku. Plánuje je vybudovat občanské sdružení Lužánek. „Projekt už má vedení Valtic zpracovaný asi pět let. Domluvil jsem se se starostou, že by byla škoda, kdy zůstal v šuplíku," řekl předseda spolku Filip Šálek.

OBRAZEM: Kouzla vinných sklípků, lánů polí. Křivánkova výstava krášlí muzeum

Břeclav – Malby či kresby vystavuje výtvarník Karel Křivánek v hlavním sále břeclavského muzea. Vernisáž si nenechal ujít zástup lidí.

Vinařství? Podle ministryně Valachové favorit na excelentní obor

Valtice /ROZHOVOR UVNITŘ/ – Střední vinařskou školu ve Valticích na Břeclavsku bychom si měli do budoucna hýčkat, zdůraznila ministryně školství Kateřina Valachová na čtvrteční návštěvě jediné instituce svého druhu v České republice. „Vinařské obory podporujeme speciálním programem pro rozvoj odborného vzdělávání. Ale zasloužily by si víc peněz," uznala Valachová.

Mrtvý ležel v opuštěném drážním domku. V Lanžhotě ho znají jako bezdomovce

Lanžhot – Smrt letos dvaapadesátiletého muže prověřovali ve čtvrtek policisté v Lanžhotě. Mrtvý ležel v bývalého drážním domku, který je dlouhodobě nevyužívaný.

Pokuty si pravidelně odváží desítky řidičů. Už i v Lanžhotě

Břeclavsko – Přestože jsou místa, kde se objevují měřicí radary městských policistů v Břeclavi, známá, povolenou rychlost pravidelně překračují desítky řidičů. Strážníci se naposledy objevili u silnice vedoucí do Lanžhota, kam kromě Břeclavi zajíždí také.

Hodinové manévry policie a záchranářů: hledali muže v Dyji, našli ho na nádraží

Břeclav – Nakonec šťastný závěr mělo pátrání policistů po devětadvacetiletém muži, jenž měl podle svědkyně skočit do Dyje z mostu v břeclavské ulici 17. listopadu.

Měli jen velké oči, zní výtka k přebytku Břeclavi za minulý rok

Břeclav – Přestože vedení Břeclavi plánovalo schodek ve výši několika desítek milionů korun, nakonec se loňské hospodaření města dostalo do plusu. V konečném součtu jde o sedmnáct milionů korun. Z koalice i opozice zní shodné hlasy, že výsledek byl předpovídatelný. Míra spokojenosti je ale odlišná.

Waltersdorf vypálila armáda, dnes je stejném místě městys

Moravská Nová Ves – Ve středu městyse dohlíží na každodenní ruch socha Tomáše Garriguea Masaryka. Nedaleko stojí obecní úřad, kostel a ještě o kus dál lze najít sklepy vinařů. Tak vypadá současná podoba Moravské Nové Vsi – městyse na hranici okresů Břeclav a Hodonín. Nic z toho však už nepřipomíná ves, která byla na stejném místě o několik set let dříve.

Škola uctí spisovatelku Sojkovou, chystá k ní literární procházku

Lanžhot – Knihy, fotografie, písemnosti i odkazy z tisku směřující ke spisovatelce Kamile Sojkové shání v Masarykově základní škole v Lanžhotě. Chtějí jí tam totiž vytvořit pamětní místo, které by žákům připomínalo její literární dílo i pedagogické působení na tamní škole. „Jedná se totiž o jednu z nemnoha spisovatelských osobností z našeho regionu, která na lanžhotské škole na přelomu dvacátých a třicátých let minulého století učila češtinu, dějepis a zeměpis," uvedl lanžhotský pedagog, jenž se odkazem Sojkové zabývá, Petr Vlasák.

Mandaly byly východisko z hnusné doby, říká výtvarnice Banasiková

Břeclav – Ten dotaz nešlo pominout. Co bylo náročnější: tvorba mandaly, nebo vyšlapání desítek schodů vedoucích do podkrovní galerie Lichtenštejnského domu v Břeclavi? „Rozhodně schody."Odpověď patří břeclavské výtvarnici Blance Banasikové, která svými díly zkrášlila právě onu podkrovní galerii. Mandaly jsou tam k vidění od čtvrtka, kdy se konala vernisáž, až do pátého března.

Nová cyklotrasa spojí břeclavský a hodonínský okres. Zlepší i cestu na rozhlednu

Nový Poddvorov, Moravský Žižkov - Místním nabídne zkratku do spádového města, turistům přiblíží atraktivní rozhlednu. Nová cyklotrasa spojí nejen Nový Poddvorov a Moravský Žižkov, ale také dva okresy, břeclavský a hodonínský.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies