VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MIKULOV

Dobročinná Křídla motýlí vynesla více než dvačtyřicet tisíc korun

Dolní Dunajovice – Bouřlivý potlesk se opakovaně nesl Dolními Dunajovicemi, kde se v sobotu večer konal benefiční koncert Křídla motýlí. Výtěžek akce podpořil děti s nevyléčitelnou nemocí kůže. „Vybrali jsme více než dvaačtyřicet tisíc korun, které jsme předali organizaci Debra podporující právě lidi s touto nemocí," sdělil Břeclavskému deníku Rovnost pořadatel Martin France.

Přípravy vrcholí, Pálavské vinobraní pohltí celý Mikulov

Mikulov – Na jména jako David Koller, Chinaski, Tata Bojs, Slza, Blue Effect, Kristína, The Tap Tap nebo houslistu Pavla Šporcla lákají pořadatelé Pálavského vinobraní v Mikulově. Přípravy akce, kterou v posledních letech navštěvuje kolem padesáti tisíc lidí, jsou před závěrem.

Festival pěveckých sborů Kampanila letos zpestří účastníci z Gruzie

Mikulov – Hosté z Gruzie letos zpestří již osmnáctý ročník mezinárodního festivalu pěveckých sborů Kampanila v Mikulově na Břeclavsku. Hudbou nabitý program začne v pátek.

Cena lístků na Pálavské vinobraní stoupne od září. Na akci zazpívá Koller a Slza

Mikulov – Pouze do posledního srpnového dne lze ještě koupit vstupenku na Pálavské vinobraní v Mikulově za výhodnější cenu. Za kompletní program obsahující mimo jiné sérii koncertů známých hudebních jmen je současná cena 490 korun.

Peníze na svah? Pře Dolních Věstonic s ministerstvem zamíří k premiérovi

Dolní Věstonice – Přetahovaná o desítky milionů korun na opravu poničeného svahu v Dolních Věstonicích pokračuje. A lidé nadále zůstávají bez důležité silnice mezi obcí a sousedním Pavlovem. Situací se bude zabývat i premiér Bohuslav Sobotka. Krajním řešením se stala možnost soudního sporu. „Záleží, jak jednání dopadne," řekla starostka Dolních Věstonic Jaroslava Rajchlová.

Dolní Dunajovice hodují už 70 let. Na výročí bude v průvodu i 77letá stárka

Dolní Dunajovice – Sedmdesáté výročí tradičních krojových hodů oslaví v sobotu a v neděli v Dolních Dunajovicích. Ty letošní pořádá tamní Sokol ve spolupráci s krojovanou chasou.

Eurotrialog v Mikulově zpestří slet bubeníků, zazní i turbošanson

Jižní Morava – Přinést si vlastní perkuse, djembe a třeba i chrastítko či cokoliv jiného, čím se lze připojit k profesionálním bubeníkům. A zahrát si s nimi i s dalšími diváky v mikulovském amfiteátru. Na speciální Slet bubeníků láká osmnáctý ročník festivalu Eurotrialog, který začne v pátek a potrvá do soboty.

Od skal až po víno. Atlas Pálavy je nově k dispozici na internetu

Mikulov – Původně vznikl v klasické „tištěné" formě jako bakalářská práce. Po osmi letech se ovšem dočkal moderní, interaktivní podoby. Nově spuštěný webový Atlas Chráněné krajinné oblasti Pálava umožňuje zájemcům načerpat na internetu informace o přírodě, krajině i historii tohoto území.

Drahé přespání v penzionu. Zloděj ukradl ubytovaným kola za 350 tisíc korun

Dolní Dunajovice – Pořádně draho vyšel pobyt v Dolních Dunajovicích na Břeclavsku čtveřici návštěvníků, kteří se ubytovali v tamním penzionu. Dosud neznámý zloděj jim ukradl kola za 350 tisíc korun.

Ministerstvo blokuje peníze, zlobí se Dolnověstoničtí. Silnice je dál uzavřená

Dolní Věstonice – Obec zatím marně žádá o desítky milionů potřebné
 k zabezpečení narušeného svahu v Dolních Věstonicích na Břeclavsku. Silnice vedoucí do sousedního Pavlova je uzavřená už skoro dva roky. Miliony na potřebné práce přislíbila vláda, záležitost se ale zasekla na ministerstvu životního prostředí. Úředníci požadují úpravu projektu.

Silnice ze Sedlece na Bulhary se kvůli objížďce rozpadá pod náporem kamionů

Sedlec /FOTOGALERIE/ – Silnice je totálně zničená. Je to hrůza. Těmito slovy reagoval sedlecký vinař Ctirad Králík na aktuální stav silnice třetí třídy ze Sedlece směrem na Bulhary. Cesta je součástí objízdné trasy, po které vyráží osobní i nákladní auta vytlačená kvůli opravám hlavního tahu ze Sedlece na Mikulov.

Pryč z centra. Stěhování mikulovské tržnice vadí prodejcům i některým zákazníkům

Mikulov - Hojně diskutované je stěhování tržnice v Mikulově. Nespokojení jsou prodejci i někteří zákazníci. Radnice chce změnu k lepšímu.

Pivobraní bavilo do nočních hodin. Návštěvníci v Mikulově popíjeli a tančili

Mikulov /FOTOGALERIE/ – Ruce nahoře, rozezpívaná ústa, roztančené nohy. Tak to vypadalo v sobotu v mikulovském amfiteátru, kde se konal šestý ročník Mikulovského pivobraní. Na pódiu se střídaly kapely jako Argema, Morčata na útěku nebo Děda Mládek Ilegal Band. „Argema byla úžasná," shodovaly se například Lucie Janečková a Petra Schadová.

První burčák už je v prodeji. U Apolla, Sedlece a Nových Mlýnů

Břeclavsko – Na třech místech na Břeclavsku už se od čtvrtka prodává burčák z letošních hroznů. Miloslav Machuča z Valtic ho nabízí tradičně jako jeden z prvních v regionu. Prodejní stánek má u rybníka Apollo nedaleko Lednice, dále mezi Valticemi a Sedlecem a také u Nových Mlýnů. Aktuální burčák je z odrůdy Irsai Oliver.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies