VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MIKULOV

Na Svatém kopečku zlobí šeřík. Ochránci přírody zápolí i s odhozenými odpadky

Mikulov – Musely pryč. Bujně rostoucí keře, které patří k nepůvodním druhům, odstranili správci Chráněné krajinné oblasti Pálava na Svatém kopečku v Mikulově na Břeclavsku. Práce se staly součástí letošní závěrečné údržby. Číslo udávající celoroční náklady je stejně vysoké jako množství turistů, kteří do přírodní rezervace na kopečku míří: 150 tisíc.

Rodiče versus škola: spory v Mikulově pokračují i po vzrušené debatě

Mikulov – Naše děti nejsou na škole spokojené. To byl jeden z argumentů, který zazněl v pondělí v podvečer ve zcela zaplněné jídelně mikulovského gymnázia. S vedením školy tam dvě hodiny diskutovali rodiče i někteří studenti. Téma? Řešení problémů, o kterých se v posledních týdnech na gymnáziu i mimo něj mluví.

Bonus. Vinařství nabídne z terasy výhledy na dominanty Mikulova

Mikulov – Nové výrobní sídlo začalo stavět mikulovské Vinařství Volařík. Autorovi návrhu architektu Martinu Bukolskému se podařilo skloubit praktické potřeby vinařství a maximálně využít polohy nové budovy. Ta z horní terasy nabídne jako bonus krásné výhledy na dominanty Mikulova.

Mikulovské gymnázium: nespokojení rodiče chtějí změny, jednají s vedením školy

Mikulov – Je to bouře ve sklenici vody. Ředitel mikulovského gymnázia Stanislav Svoboda odmítá, že by se škola zmítala v problémech. Tvrdí to část rodičů studentů, kteří už několik týdnů jednají s vedením gymnázia. Spor zajímá i radnici.

Denně čelím napadání psů, píše Mikulovanka. Strážníci přitvrdí

Mikulov - Tvrdší postih čeká nezodpovědné chovatele psů v Mikulově. Tamní strážníci se kvůli opakujícím se stížnostem mimo jiné rozhodli, že ke kontrolám vyrazí v civilu. Majitelům volně pobíhajících psů už navíc nebudou domlouvat, ale ihned je pokutovat. Provinilci zaplatí tisíc korun.

Až dotančí, bude Anna K. hvězdou na mikulovském zámku. Při vánočním koncertě

Mikulov – Nyní usiluje o titul královny tanečního parketu v televizní soutěži StarDance, brzy ale zamíří do Mikulova. Na speciální koncert. Zpěvačka Anna K. s doprovodnou kapelou vystoupí v sobotu sedmnáctého prosince na mikulovském zámku a prodlouží tak zavedenou tradici vánočních koncertů ve městě.

Nadšenci i s Davidem Kollerem zasadili stromy. Chtějí vytvořit kilometrovou alej

Mikulov – Novou alej, ale také novou tradici, založili nadšenci v Mikulově. Téměř dvacítka se jich šešla vyzbrojená rýči a motykami na místě bývalého vojenského cvičiště, aby tam společně vysázeli zakoupené stromy. Prvních šest.

Víno teklo v Mikulově proudem. Svatý Martin dorazil na bílém koni, ale bez sněhu

Mikulov /REPORTÁŽ/ - Svatý Martin zavítal v pátek také do Mikulova. Jedenáct minut po jedenácté tam na Náměstí otevřeli mladá vína.

Hoří, upozorní zdarma obyvatele Mikulova zpráva na mobilu. Místo rozhlasu

Mikulov – Mikulovští spustí elektronickou verzi rozhlasu. Obyvatelům budou chodit zprávy na telefon či mail. Služba už funguje 
v okresním městě.

Zůstane to v rodině. Stát už ví, komu pronajme Kozí hrádek

Mikulov – Vybráno. Stát pronajme Kozí hrádek v Mikulově Ivo Hrdličkovi. Mikulovan nabídl téměř čtyřnásobnou částku, než Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových požadovaných 1792 korun měsíčně.

Mikulov zachytili přes objektiv. Při dalším Fotoateliéru

Mikulov – Je to již osm let pravidlo. Vždy na podzim přijíždí do Mikulova studenti některých moravských fotografických škol, aby se zúčastnili fotografické dílny. V prostředí historického města nachází pestrá témata a místa pro své snímky. Výsledky jejich práce budou k vidění od čtvrtečního podvečera v mikulovském kině.

Pro vítěze ujela Veronika Baťková stovky kilometrů

Mikulov, Kostice – Stačil jeden pohled a byla rozhodnutá. Souhlasila i rodina, a tak vyrazili na několikahodinovou cestu na Slovensko, aby si odvezli domů nového člena rodiny. Z útulku vyzvedli štěně, kterému dali jméno Cupcake. Od prvního zkoušení triků věděla Veronika Baťková z Kostic, že to bude talent. Některé ze svých dovedností předvedl i na sobotní Voříškiádě v Mikulově. Společnou souhrou získali pohár za první místo.

AKTUALIZOVÁNO

Litry gulášů rychle ubývaly. Gulášfest přilákal přes tři tisíce lidí

Mikulov /FOTOGALERIE/ – Hlava na hlavě. Obrázek, který se naskýtá každému, kdo v sobotu přijíždí do Mikulova. Nejen vydařené počasí, ale hlavně pronikavá vůně přilákala do areálu tamního hotelu zámeček davy návštěvníků. Neodradila je ani premiérová povinnost v podobě placení vstupného.

V Mikulově přibyla dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola

Mikulov – Druhá v republice. Po spuštění první dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola v Říčanech u Prahy otevřel obchodní řetězec Billa další v Mikulově. Lidé si u tamní prodejny mohou pomocí zařízení se dvěma zásuvkami dobít své elektrické dopravní prostředky. Pro cyklisty navíc přibyl i nový stojan na kola.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies