VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MIKULOV

Mikulov utratí za chodníky miliony korun, Koněvova počká

Mikulov – Přibližně 350 tisíc korun se podařilo ušetřit Mikulovským díky výběrovému řízení, které se uskutečnilo na vybudování ostrůvku zvyšujícího bezpečnost v Bezručově ulici. Cena se zastavila na 1,15 milionu korun.

Architekti navrhnou novou tvář zbrojnice, Mikulovští chtějí moderní knihovnu

Mikulov – Ten výsledek je jasný. Devatenáct pro, dva se zdrželi. Proti nikdo. Zastupitelé Mikulova po letech našli shodu nad řešením budoucnosti historické budovy v centru města. Postupně chátrající dům v minulosti sloužil jako zbrojnice hasičů a stal se jedním z témat před posledními komunálními volbami. Nyní Mikulovští na svém zasedání schválili zadání architektonické soutěže, která ukáže možnosti k přetvoření místa v multifunkční centrum.

S dětmi v šátku zatančí salsu. Při Mezinárodním týdnu nošení dětí

Břeclav, Mikulov – O všem, co zajímá rodiny ohledně výchovy dětí, povypráví na akci Mimifestival v Domě dětí a mládeže v Mikulově. Akci odstartují v sobotu v deset hodin dopoledne.

Dopravní nápor? Prosím Mikulovany o trpělivost, vzkázal starosta

Mikulov /ROZHOVOR/ – Množící se stížnosti na kritickou dopravní situaci se nyní dostávají na stůl starosty Mikulova Rostislava Koštiala. Důvodem je objízdná trasa centrem města, která je následkem oprav silnice mezi Brnem a Rakouskem. „Stížností není málo. Mnozí lidé mi přímo volají, za což jsem rád. Diskuze u nás teď vře," sdělil Koštial Břeclavskému deníku Rovnost.

Opravy silnice v Mikulově: řidiči si stěžují na objížďku středem města a kolony

Mikulov – Vlna kritiky se zvedla mezi obyvateli Mikulova poté, co ve městě začala tříměsíční oprava silnice I/52 táhnoucí se od Brna po hranice s Rakouskem. Objízdná trasa vede centrem, kde se tvoří kolony. „Situace je katastrofální. Břeclav, kde je to také hrozné, je proti tomu slabý odvar," říkala například Ivana Buštová, která má ve městě obchod a frekventovanou cestou jezdí denně.

Dny židovské kultury budou plné tance i tradičních jídel

Mikulov – Dějiny hebrejského obyvatelstva v Mikulově, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie připomene festival Dny židovské kultury. Uskuteční se na různých místech v Mikulově, a to od pátku do neděle.

OBRAZEM: Mikulovské Náměstí provoněly sýry mnoha druhů. Kravské či kozí

Mikulov – Dvanáct výrobců sýrů z celé republiky i ze Slovenska se představilo o víkendu na Festivalu Sýr 2016 na mikulovském Náměstí. Břeclavsko zastupovala domácí Farma Pálava a Sýrárna Klimeš.

Beran na rožni, placky z pece a stloukačky másla. I takový bude Festival Sýr

Mikulov – Výborně se hodí jen tak, nakrájený k vínu či grilovaný s brusinkovou omáčkou. Řeč je o sýrech. Jeho nejrůznější druhy budou k vidění a ochutnání o víkendu v Mikulově na Břeclavsku, kde vypukne Festival Sýr.

Kritika: Za všechny problémy s tržnicí může místostarostka Leskovjanová

Mikulov – Za všechno může místostarostka Marie Leskovjanová. To ona rozjela boj proti místním stánkařům, napsala Břeclavskému deníku Rovnost žena, která se podepsala jako Andrea Husáková.

AKTUALIZOVÁNO

Rekord padl. Pálavské vinobraní v Mikulově navštívilo kolem 56 tisíc lidí

Mikulov – Mikulov žil až do neděle největší vinařskou událostí na Břeclavsku. Devětašedesáté Pálavské vinobraní se zařadí mezi nejvydařenější ročníky.

Spor s ministerstvem: smír, silnice z Dolních Věstonic se dočká zprovoznění

Dolní Věstonice – Cesta spojující Dolní Věstonice a Pavlov by měla být otevřená do konce roku. Experti hledají kompromis řešící neshodu mezi vsí a státem. Silnice je uzavřená kvůli nestabilnímu svahu.

Jako Břeclav? Mikulovští zamýšlí vytvoření rezidenčních zón pro auta

Mikulov – Opakované stížnosti na špatně zaparkovaná auta míří k uším představitelů Mikulova. I kvůli tomu tam nyní čekají na dokončení studie, na které město spolupracuje s Centrem dopravního výzkumu.

Očekávají 50 tisíc návštěvníků. Auta při vinobraní zůstanou na okraji Mikulova

Mikulov /INFOGRAFIKA/ – Pálavské vinobraní v Mikulově doprovázejí náročná organizační opatření. Pro návštěvníky budou k využití záchytná parkoviště i kyvadlová doprava.

Pálavské vinobraní: Jsme plní, hlásí mikulovské hotely a penziony

Břeclavsko – Chce jet 
s přáteli do Mikulova na Pálavské vinobraní, ale marně obvolává penziony 
a hotely. Ve městě i v okolí. Odpovědi, které rodačka 
z Břeclavi Lucie Důbravová v telefonu slyší, jsou vždy stejné. „Máme plno."

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies