Kolínka předběhl pouze Novozélanďan

Kralický Sněžník - Skupina běžců z Břeclavska se zúčastnila mistrovství světa vetreánů v běhu do vrchu, které se konalo v okolí Kralíckého Sněžníku na severní Moravě u hranic s Poleskem.

12.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník

Dalšího mimořádného úspěchu dosáhla legenda mezi veteránskými běžci – František Kolínek z Perné v kategorii 50 – 54 let, ve které bylo na startu celkem 106 běžců z celého světa.
V závodě, který měřil 11,3 km s převýšením 810 metrů, doběhl druhý v čase rovných 56 minut, když jej porazil pouze jediný závodník – Earwaker z Nového Zélandu.

Soutěžilo se rovněž v družstvech a po přepočtu výsledků se stalo mistrem světa družstvo ČR, ve kterém byl i běžec z Perné.
Na stejné trati běžel i v kategorii 40 - 44 let Petr Kaňa z Kostic a doběhl na 60. místě v čase 1:17,10 hodin.
Mezi běžci nad 60 let byl i František Kolínek z Bestcar Dobré Pole a na zkrácené trati 9,9 kilometrů s převýšením 620 metrů skončil na 28. místě časem 1:09,41 hodin.

O den později startovali běžci v dalším závodě Českého poháru v běhu do vrchu z Dolní Moravy na Králický Sněžník.
V závodě juniorek byla první Martina Vévodová z Perné.
Té start na mistrovství světa unikl jen nešťastnou náhodou. Trať dlouhou pět kilometrů s převýšením 520 metrů zvládla za 35:03 minut.
Další závodníci běželi 13,4 km s převýšením 960 metrů. Mezi čtyřicátníky byl Kaňa 54. za 1:35,49.
V kategorii nad 50 let skončil Kolínek třetí za 1:08,04, čtvrtý Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav za 1:09,08. V kategorii nad 60 let doběhl Kubíček 24. za 1:36,08.

(lk)

12.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jedním z výrazných prvků v kampani před posledními volbami byly koblihy hnutí ANO (na snímku je rozdává Andrej Babiš). „Definitivní rozhodnutí ještě nepadlo, ale ráda bych je při letošní kampani také měla," sdělila náměstkyně hejtmana z ANO Taťána Malá.

Politické strany zbrojí na volby. Lákají na lékaře nebo buchty a koblihy

Nejstraší výčepní na jižní Moravě František Tesař.

Říkají mi děda. Pozvání na pivo ale odmítám, říká výčepní piva z otevřené garáže

Výročí povodní. Podělte se s námi o vzpomínky!

Jižní Morava – V roce 1997 i pět let nato zasáhly jižní Moravu ničivé povodně. Stoletá voda na mnoha místech v kraji napáchala stamilionové škody a zabíjela. Podělte se s námi o své vzpomínky. Redakce jihomoravských Deníků Rovnost hledá fotografie a svědectví z letních povodní v letech 1997 a 2002.

Jsem učitel a při pohledu na kalendář se směju každý den, říká kreslíř Kocmánek

Lanžhot – Novou knihou s názvem Ve víně je sranda se může pyšnit dvorní kreslíř Nového života Milan Kocmánek. Pokřtí ji pátého července na Festivalu Sedleckých vín v areálu ZD Sedlec.

Muzeum dostalo poštovní známku k dvoustému výročí. Pošta vytiskne 750 tisíc kusů

Brno /INFOGRAFIKA/ - Část Biskupského dvora, věže katedrály svatého Petra a Pavla a paleolitická Věstonická venuše. Všechny tyto pamětihodnosti dohromady tvoří návrh nové známky, kterou v týdnu vydala Česká pošta ku příležitosti dvoustého výročí od založení Moravského zemského muzea v Brně.

Překvapivé rozhodnutí. Trenér Smrček po roce končí u břeclavských fotbalistů

Břeclav – Loni v létě přijal náročnou výzvu. Stal se koučem klubu, který po letech sestoupil z třetí ligy a topil se v krizi. V krátké době ovšem s vedením sestavil z odchovanců a mladých hráčů konkurenceschopný tým, který trápil favority. Nakonec Bohumil Smrček obsadil s MSK Břeclav šestou pozici v divizi. Po úspěšné sezoně ovšem přišlo překvapení. Klub se s šestapadesátiletým koučem dohodl na ukončení smlouvy.