V obou utkáních podala velmi dobré výkony juniorská reprezentantka ČR Veronika Malíková, která vyhrála všech šest dvouher a v Neředíně se podílela i na důležitém vstupním bodu ze čtyřhry. K tomu připojila jen jednu výhru v Neředíně Petra Mergenthalová, Barbora Poláchová prohrála všech šest dvouher.
Družstvo Sokola Neředín je sice nováčkem soutěže, ale je poskládáno z hráček, které již ligové zkušenosti mají.

To na své kůži pocítily Mergenthalová a Poláchová, které nebyly ve většině případů schopny čelit herní jistotě a vtipu Němcové a Kadlčákové. Jen Klátová se počtem nevynucených chyb jejich hernímu projevu přibližovala. Mergenthalová začala s Němcovou i s Kadlčákovou dobře, vyhrála vždy první set, pak ale v přílišné snaze hrát co nejtvrději dělala chyby a toho zkušené soupeřky využily. Dvojka béčka MSK vyhrála až svou třetí dvouhru, která v konečném součtu znamenala bodovou dělbu po remíze 5:5. Poláchová se také snažila získávat body prvním úderem, po vrácení míčku pak prohrávala velkou většinu výměn. Navíc velmi brzy rezignovala a ztrácela bojovnost.

Baník Havířov hrál loni extraligu a jistě bude patřit v 1. lize k lepším celkům. Po posílení o Fojtíkovou, která se po letech odmlky za stoly vrátila, odstranil Havířov slabinu na třetím místě sestavy.

Právě Fojtíková byla jazýčkem na vahách úspěchu, když po porážce od Malíkové, která pak zdolala i Bednářovou a Tomanovou, zvládla koncovku druhého setu s Mergenthalovou (14:12 po setbolu hráčky MSK, která vyhrála první set) a odrazila i nápor Poláchové.

Ta hrála zjevně lépe než v Neředíně a s Fojtíkovou vycítila svou šanci na úspěch, když předtím na vyzrálejší hráčky Baníku svou technikou nestačila. Znovu rozhodovaly větší úderová jistota a chytrost její soupeřky.