Již úvodní zápas, který proti sobě svedl jedničky obou týmů, měl svou vysokou herní kvalitu. Stachova se snažila uplatnit svůj jedovatý bekhendový topspin, zkušená Maďarka v břeclavských službách Vivien Ellö bodovala jak obvykle svou chytrostí a herní zralostí. Nejčastěji v kritických momentech využila účinnosti ostrého forhendového topspinu diagonálně ven ze stolu.

Mladší žákyně Anna Klempererová, která v celku Hradce nahradila nemocnou Karolínu Mynářovou, měla svou extraligovou premiéru a přes veškerou snahu nemohla hráčkám MSK absolutně konkurovat. O to se spíš pokoušela Tereza Kozáková, ale vyzískala jen jeden set na Anetu Kučerovou, když v dalších třech tahala za kratší konec pomyslného provázku.

Dvakrát za MSK bodovala i Karin Adámková, v zápasu plném ostrých úderových výměn, při nichž se obě hráčky překonávaly, ale podlehla v pěti setech Stachové. Po dramatickém čtvrtém setu, v němž Karin odvracela dva mečboly, již neměla dost sil a v páté sadě jen stahovala náskok soupeřky.

V druhém utkání s SK Dobré se proti silné trojici stolních tenistek MSK nedokázalo prosadit úderné duo soupeře Daniela Rozínková, Miroslava Ságlová, o to méně Švédka Daniela Moskovits, která nakonec pro zranění kotníku ke své druhé dvouhře za stavu 5:0 pro domácí nenastoupila. Maximem hráček SK Dobré byl třikrát zisk jednoho setu, což se podařilo dvakrát Ságlové, jednou Rozínkové.

Díky odložení zápasu hodonínského áčka v Řeznovicích se břeclavský celek vyšvihl na první místo extraligové tabulky. Dnes nabitý program Břeclavanek pokračuje posledním superligovým zápasem ve skupině na stolech slovinského výběru do 21 let.