Lokomotiva Břeclav – Slovácká Slávie Uherské Hradiště 2:3
V prvním zápase po vánoční přestávce nastoupily domácí volejbalistky proti ženám z Uherského Hradiště. A jak se v zápase ukázalo, tato přestávka Břeclavankám neprospěla. Nedařilo se jim v žádné herní činnosti. Na palubovce se postupně vystřídaly všechny domácí hráčky, ale k úspěchu to nevedlo. Zkušenější TJ Slovácká Slávie si vítězství v zápase pohlídala a vyhrála na sety 3:2.

VTC Pezinok – Slovácká Slávie Uherské Hradiště 3:1
V druhém turnajovém zápase se utkaly ženy Pezinku a Uherského Hradiště. Tento duel přinesl kvalitnější volejbal než první zápas.
Oba celky disponují kvalitním podáním, tvrdým útokem a výbornou hrou v poli.

Lokomotiva Břeclav – VTC Pezinok 3:2
Ke svému druhému turnajovému zápasu nastoupily volejbalistky Lokomotivy už bez nemocné kapitánky Lenky Fabikovičové a Hanky Molákové. Tu na liberu nahradila Marcela Křížová.

Na oslabený domácí tým čekal vítěz předchozího zápasu extraligový Pezinok. V prvním setu si břeclavské hráčky zvykaly na změny v sestavě a set prohrály.

V dalším pokračováni zápasu začala Lokomotiva zase šlapat jako v loňském roce. Přesné podání, tvrdý útok a bojovná hra v poli přispěly k přesvědčivému vítězství v druhém setu 25:16. Ve zlepšené hře pokračovaly domácí volejbalistky i v třetím setu, který jen těsně prohrály 24:26. Další set se hrál opět v režii hráček z Břeclavi.

Během setu si vytvořily dostatečný náskok, který si udržely až do konce setu. Bylo vyrovnáno 2:2 na sety. Zápas musela rozhodnout zkrácená hra.
Po vyrovnaném úvodu setu se Lokomotivě podařilo Pezinku odskočit o dva body. A za stavu 8:6 si oba týmy měnily strany hřiště.
Extraligový Pezinok snížil na 7:8 a schylovalo se k dramatické koncovce. Méně zkušený domácí tým drama nepřipustil.
Kvalitním blokem a tvrdým útokem zaslouženě vyhrál tie-break 15:11 a celý zápas 3:2 na sety.

Další kvalitní ženský volejbal mohou diváci vidět 10. ledna 2009 v 11 hodin. Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav přivítají v dalším soutěžním dvojutkání ženy VSK Univerzita Brno B.