Sport

dnes 05:51

Necítím se výjimečný, říká nový český rekordman ve skoku dalekém

Brno /ROZHOVOR/ – Ze závodu na zkoušku vzešel nový český rekord. Dálkař ze Staroviček na Břeclavsku Radek Juška absolvoval první ostrý start po svalovém zranění, kvůli kterému vynechal halovou sezonu, a když v úterý v Turnově při Memoriálu Ludvíka Daňka absolvoval třetí pokus, pohled na tabuli mu vyrazil dech. Svítila na ní totiž číslice 829, Juška tedy o čtyři centimetry překonal 29 let staré české maximum Milana Mikuláše. „Snad mi výkon otevře brány k nejprestižnějším mítinkům," doufá čtyřiadvacetiletý atlet, jenž závodí za pražský Olymp.

24.5.2017

Házenkáři Legaty vyhráli i druhý zápas baráže a slaví postup do první ligy

Hustopeče – Házenkáři Legaty Hustopeče to dokázali. Svěřenci trenéra Petra Semeráda vyhráli i druhé utkání baráže o první ligu, když přetlačili Karvinou v poměru 30:29, a zajistili si postup do druhé nejvyšší české soutěže.

24.5.2017

Výhru Vacenovic v Podivíně zařídil Špaček. Hovorany zvládly duel s Křepicemi

Hodonínsko – Dvě branky stopera Ondřeje Špačka rozhodly sobotní duel fotbalistů Vacenovic v Podivíně. Celek z Hodonínska zvítězil ve 22. kole I.B třídy skupiny C na hřišti zachraňujícího se soupeře 2:0. Zatímco hosté útoční na elitní trojici mužstev, domácí se ještě víc namočili do bojů o sestup, na gól čekají už 297 minut.

23.5.2017

Skvělý Juška. Překonal skoro třicet let starý český rekord v dálce

Turnov, Brno – Parádní vstup do sezony! Dálkař Radek Juška ze Staroviček na Břeclavsku zazářil na Memoriálu Ludvíka Daňka, když v úterý v Turnově skočil 829 centimetrů. Překonal tak 29 let starý rekordní výkon Milana Mikuláše.

22.5.2017

Republiku si zajistilo šest břeclavských gymnastek

Břeclav – Šest závodnic Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav si na víkendovém přeboru jihomoravské a zlínské soutěžní oblasti vybojovalo účast na republikovém šampionátu, který se uskuteční na začátku června v Dubňanech.

21.5.2017

Břeclav znovu prohrála, navíc ztratila tři hráče základní sestavy

Břeclav - Ztratili další tři body, ale především tři hráče základní sestavy. Fotbalisté MSK Břeclav budou chtít na sobotní domácí utkání s lídrem divizní tabulky Uherským Brodem, které prohráli 0:3, co nejrychleji zapomenout. „Černou" sobotu v Břeclavi načal svým zraněním v šestnácté minutě po osobním souboji s útočníkem hostí Michalcem Wallisch. O třináct minut později hru opustil kapitán Simandl, který špatně došlápl a vyvrtnul si kotník. Necelou čtvrthodinu před koncem skončilo utkání rovněž kvůli problémům s kotníkem i pro Smejkala.

14.5.2017

Hustopečští házenkáři úspěšně vykročili do baráže o první ligu

Karviná, Břeclav – Dobrý vstup do bráže za sebou mají házenkáři Hustopečí, když o víkendu uspěli v prvním utkání na palubovce MHK Karviná. O vítězství 37:32 rozhodli ve druhém poločase. V sérii hrané pohárovým systémem si tak do odvety o postup do první ligy zajistili lepší výchozí pozici. Druhý zápas sehrají na vlastním stadionu v neděli od 11 hodin dopoledne.

14.5.2017

Legenda má pět titulů. Pohár za výhru jsme si nikdy nepotěžkali, říká Meixner

Brno /ROZHOVOR/ – Když měl někdejší skvělý obránce hokejové Komety Jaromír Meixner promluvit o tom, jak v jeho hráčské éře slavil brněnský celek mistrovské tituly v domácí nejvyšší soutěži, bál se, že bude hodně stručný. „To si skoro nemáme co říct, vlastně nebylo nic," pokrčil rameny.

13.5.2017

Běhání? Relaxace, u které si pročistím hlavu, říká zakladatel Běhu do lesa

Boleradice – Míří na mapu běžeckých závodů. Díky nadšenci Leo Čermákovi, který se rozhodl uspořádat premiérový ročník klání Běh do lesa. V Boleradicích.

7.5.2017

Hodonín zůstal v čele divize. Derby v Břeclavi rozhodl uzdravený Polách

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Jarní venkovní vítězná série pokračuje. Fotbalisté Hodonína po Žďáru nad Sázavou, Brumově a Velké Bíteši naplno bodovali také v sousední Břeclavi. Divizní lídr na hřišti MSK nedopustil další překvapení a v derby zvítězil 3:1. Hostům k důležitým bodům pomohla proměněné penalta stopera Jakuba Červinka a hlavně dvě trefy uzdraveného špílmachra Tomáše Polácha, který definitivně zlomil odpor jihomoravského rivala.

5.5.2017

Stolní tenisté Hustopečí ovládli druhou ligu a postupují výše

Hustopeče – Stupínek po stupínku šplhají zpátky mezi elitu. Stolní tenisté Agrotec Hustopeče ovládli letošní sezonu druhé ligy a zahrají si již druhou nejvyšší českou soutěž. V uplynulém ročníku si na poslední chvíli zajistili druhou pozici zaručující postup do série o vítězství, kde si ve dvou zápasech přesvědčivě poradili s vítězem základní části Novým Jičínem. Nejprve triumfovali v poměru 9:1 a v odvetě 9:6.

4.5.2017

Kontrolní závody veslařů: Břeclavští si až na jednu výjimku zajistili mezinárodní regaty

Račice, Břeclav - Kontrolní závody na umělém kanálu v Račicích za sebou mají zástupci Slováckého veslařského klubu z Břeclavi. Účast na mezinárodních regatách si vybojovali kromě jedné posádky všichni. Nejlépe si počínala dorostenka Magdalena Novotná, která překvapivě obsadila druhou poziic, čímž si zajistila místo v reprezentaci a start na závodech Olympic Hopes Regata. Stejné akce se zúčastní rovněž dorostenecká dvojice Samuel Polach a Patrik Ptáčník, která skončila druhá ve finále B.

29.4.2017

Ratíškovice sahaly v Krumvíři po bodu. Bojovný duel rozhodl střídající Rozkydal

Krumvíř, Ratíškovice – Ratíškovickým fotbalistům i ve druhém vzájemném souboji s Krumvířem utekly body mezi prsty až v závěru střetnutí. Baník doma s lídrem krajské první A třídy skupiny B prohrál 1:2 a stejným výsledkem skončila i sobotní odveta. Zatímco podzimní bitvu v nastaveném čase rozhodl Marek Heča, sobotní utkání rozsekl v 87. minutě střídající Štěpán Rozkydal.

28.4.2017

Liga mistrů? Náklady a riziko zranění. Není to priorita, zní z Komety

Brno – Hokejová Liga mistrů se chce postupně přiblížit fotbalové, zatím se jí to příliš nedaří. Ne všechny evropské kluby v ní vidí atraktivitu, uvažují spíš nad problémy. Do příštího ročníku se kvalifikoval i mistr české extraligy brněnská Kometa. „Je to jasně dané z rozhodnutí Asociace profesionálních klubů a svazu. Nic nebudeme bojkotovat, respektujeme to," říká majitel a kouč Komety Libor Zábranský.

28.4.2017

Rok od konce druhé ligy v Břeclavi: ztráta prestiže i vstupného

Jižní Morava – Šedivé nebe se ve čtvrtek rozprostřelo nad zimním stadionem v Břeclavi. Je to přibližně rok, co zastupitelé Břeclavi rozhodli, že do tamního A týmu hrajícího druhou ligu nenapumpují potřebné miliony korun pro záchranu soutěže. Tehdejší majitel už nechtěl klub ekonomicky táhnout sám. A zatímco v sousedních regionech lidé navštěvují mezinárodní EBEL ligu, či v případě Hodonína právě třetí nejvyšší tuzemskou soutěž, budoucnost břeclavského celku zůstává pro nejbližší dobu jasná: krajský přebor.

25.4.2017

Spokojený nejsem, chybí nám placka, říká o mistrovství světa osmnáctek Mikyska

Břeclav /ROZHOVOR/ – Sezonu zakončil podobně, jako ji začal. V dresu národního týmu do osmnácti let odchovanec hokejových Lvů Břeclav Dalimil Mikyska (17 let) hrál důležitou roli v zadních řadách českého výběru. Reprezentace na východě Slovenska bojovala na světovém šampionátu hráčů ve zmíněné kategorii.

23.4.2017

Stolní tenistky Břeclavi si finále nezahrají. Zastavil je Krumlov

Moravský Krumlov, Břeclav – Dominance tradičních jižanských soupeřů Hodonína a Břeclavi v české extralize je definitivně minulostí. Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav totiž podlehly v mimořádně vyrovnané semifinálové sérii Moravskému Krumlovu v rozhodujícím třetím utkání 3:5, a po letech si nezahrají finále.

22.4.2017

Kolečka místo nožů. Hokejoví Lvi chtějí znovu vyhrát ligu

Břeclav – Bezmála dva měsíce uplynuly od konce sezony hokejových Lvů Břeclav v krajské soutěži. Na sklonku dubna se někteří hráči klubu znovu obují do bruslí, tentokrát ale vymění nože za kolečka a ledovou plochu za plastovou. Lvy totiž podobně jako v předcházejících sezonách čeká zápolení v 1. inline hokejové lize, druhé nejvyšší soutěži u nás.

17.4.2017

Vyrovnané semifinále. Stolní tenistky Břeclavi čeká rozhodující bitva v Krumlově

Břeclav - Slova o vyrovnanosti se naplnila na sto procent. Semifinálová série české nejvyšší soutěže mezi stolními tenistkami MSK Gumotex Břeclav a Moravským Krumlovem je po dvou zápasech nerozhodná. Zatímco v prvním utkání zvítězily v pátek v Moravském Krumlově hráčky Břeclavi v poměru 5:4, odveta na samém jihu Moravy vyzněla lépe pro tým kolem Dany Čechové, který zvítězil 5:3. O postupujícím do finále rozhodne až třetí zápas, který se uskuteční v pátek v Moravském Krumlově.

17.4.2017

Po půlroce bez bodu. Fotbalisté MSK padli ve Slavičíně

Břeclav – Poprvé po více než půl roce poznali hořkost porážky. Fotbalisté MSK Břeclav prohráli na hřišti souseda v tabulce pátého Slavičína 0:2 a poprvé od 1. října loňského roku a po desíti zápasech zůstali bez bodu. Na Zlínsku se gólově prosazovali pouze domácí. Ve 23. minutě otevřel skóre utkání Kříž a pět minut před koncem pojistil výhru Slavičína Bartoš.

15.4.2017

Traťové rekordy odolaly. Běh osvobození poprvé vyhráli Němeček s Vévodovou

Vacenovice – Před dvěma lety nestačil na Slováka Jakuba Valachoviče, loni se poklonil hodonínské kometě Filipu Sasínkovi. Až letos vyškovský závodník Jiří Němeček dosáhl na vítězství. Pětatřicetiletý vytrvalec si při svém třetím startu podmanil Běh osvobození Vacenovic. Šestikilometrovou trať zvládl za 21:19 minuty, druhého Tomáše Blahu z Kroměříže porazil o čtrnáct sekund. Třetí v obci na Hodonínsku skončil Ondrej Marenčík z Holíče.

13.4.2017

Lednice urvala bod ve Velké. Poslední Břeclav potěšila fanoušky domácí výhrou

Břeclavsko – Fotbalisté Velké nad Veličkou získali na jaře první bod. Kordárna po domácí porážce s Blatnicí a nepovedeném derby ve Veselí nad Moravou remizovala doma s Lednicí 3:3. Celek z Horňácka v 16. kole první A třídy proti Moravanu vedl 1:0 a 3:2, ale v poslední minutě inkasoval vyrovnávací gól.

10.4.2017

Příliš úzký kádr. Fotbalistům Lanžhotu vstup do jarní části sezony nevychází

Lanžhot – Ani napočtvrté to nevyšlo. Fotbalisté Sokolu Lanžhot i nadále čekají v jarní části sezony na první tříbodový zisk. A co víc. Svěřenci nového trenéra Jozefa Nemčovice zůstali o víkendu již potřetí ze čtyřech dosavadních zápasů bez jakéhokoliv bodu, když prohráli 0:1 na hřišti Moravského Krumlova.

10.4.2017

Adámková se kvalifikovala na světový šampionát

Břeclav – Břeclavský klub MSK Gumotex Břeclav bude mít svou zástupkyni na světovém šampionátu ve stolním tenisu, který bude hostit německý Düsseldorf. Vrcholné mezinárodní akce se zúčastní v dresu české reprezentace trojka klubu Karin Adámková. Dvaadvacetiletá stolní tenistka si o místenku na mistrovství řekla vítězstvím na kontrolním turnaji v Havířově. Druhá zástupkyně Břeclavi Aneta Kučerová skončila na podniku, jehož se účastnilo osm hráček, na třetím místě.

10.4.2017

Stolní tenistky drama nepřipustily. Ovládly čtvrtfinále a postoupily

Břeclav – V posledních letech si fanoušci stolního tenisu v Břeclavi na čtvrtfinále odvykli. Hráčky MSK Gumotex totiž pravidelně postupovaly přímo mezi čtyři nejlepší celky soutěže. Letos však svěřenky kouče Petra Nedomy zakončily základní část až na třetí pozici, čímž jim unikl přímý postup do semifinále. Sérii s východočeským týmem SK Dobré ovšem úřadující vicemistryně zvládly bez větších problémů a po vítězství 2:0 na zápasy postoupily do semifinále.

9.4.2017

Fotbalisté Břeclavi jsou na jaře stoprocentní. Nad Pelhřimovem zvítězili 2:0

Břeclav – Tahají nejdelší šňůru výher v sezoně. Fotbalisté MSK Břeclav zvítězili i ve čtvrtém jarním utkání a celkově již popáté v řadě. Další korálek na úspěšnou pomyslnou šňůru zápasů přidali o víkendu, kdy si v urputné bitvě poradili s Pelhřimovem v poměru 2:0.

7.4.2017

Legata klepe na brány baráže, o víkendu hraje zápas jara

Hustopeče – S takřka měsíčním předstihem si mohou házenkáři Legaty Hustopeče zajistit vítězství v aktuálním ročníku druhé ligy Jihomoravského kraje. V cestě za posledním krokem k titulu jim ovšem bude v neděli od 10:30 na domácí palubovce stát nejobtížnější překážka v podobě druhého týmu soutěže Ivančic. Pokud ovšem svěřenci Petra Semeráda zvítězí, tři kola před koncem budou mít jasno o tom, že si prodlouží sezonu baráží o první ligu, kde by se postavili vítězi severomoravské části druhé ligy.

3.4.2017

V Tvrdonicích hostili turnaj O Pohár osvobození. Zájem o judo roste

Tvrdonice – Dvě stovky mladých judistů z různých koutů Moravy se o uplynulém víkendu představily v tvrdonické sokolovně, aby se tam utkaly o Pohár osvobození. Děti nejrůznějšího věku, od nejmenších až po starší žáky bojovaly nejen o medaile, ale také o body do hodnocení krajského přeboru mladších žáků, ze kterého poté vzejdou reprezentanti kraje na Mistrovství České republiky.

3.4.2017

MSK fantasticky otočil zápas s Polnou

Břeclav – Na netradiční duely mají v Břeclavi v jarní části sezony patent. Poté, co fotbalisté MSK v minulém utkání dokázali zvítězit v Bzenci, i když téměř polovinu zápasu hráli v deseti, uplynulou neděli se jim na hřišti Polné povedlo otočit tříbrankové manko. V divokém zápase o dvou rozdílných poločasech sice na Vysočině prohrávali 0:3, pětigólovou smrští ve druhé pětačtyřicetiminutovce  však strhli utkání ve svůj prospěch a na jaře vyhráli i potřetí.

31.3.2017

Ultraběžec Švrček pokořil sto kilometrů za osm hodin

Lednice – Pro mnohé běžce je i maraton nedostižná meta. Když jej zdolá Filip Švrček z Lednice, zpravidla ještě ani není v půlce závodu. Šestatřicetiletý vytrvalec se totiž zaměřuje na ultramaratony a běh na extrémní vzdálenosti, přičemž se neztratí mezi českou špičkou. Na nedávném republikovém šampionátu v běhu na sto kilometrů, které hostila Plzeň, skončil na šesté pozici s časem osm hodin a tři minuty. „Loni jsem obsadil šesté místo, ale s časem o dvacet minut horším než letos, musím být tedy nadmíru spokojený. Konkurence navíc letos byla opravdu kvalitní. Jen tři minuty mě dělily od toho, abych se kvalifikoval do české reprezentace," uvedl Švrček.