VYBERTE SI REGION

Dech novorozeňat pohlídá v břeclavské nemocnici deset nových přístrojů

Břeclav – Deset monitorů dechu Babysense II v hodnotě bezmála třiceti tisíc korun převzali od Nadace Křižovatka zástupci dětského oddělení břeclavské nemocnice. Penězi na nákup přístrojů přispěl také Jihomoravský kraj a další dárci. „Monitor dechu slouží k hlídání zástavy dechu u dítěte, ale také ke sledování jakékoliv nepravidelnosti dýchání. Okamžitě spustí alarm pro přivolání pomoci," sdělila mluvčí nemocnice Radomíra Schweitzerová.

2.2.2016
SDÍLEJ:

Deset monitorů dechu Babysense II v hodnotě bezmála třiceti tisíc korun převzali od Nadace Křižovatka zástupci dětského oddělení břeclavské nemocnice.Autor: Nemocnice Břeclav

Přístroje do Břeclavi doputovaly díky projektu s názvem Maminko, dýchám. Jeho cílem je vybavit novorozenecká oddělení nemocnic monitory dechu pro každé lůžko. A také umožnit rodičům vypůjčení přístroje na nezbytně nutnou dobu, když odcházejí s dítětem z porodnice domů. „K syndromu náhlého úmrtí kojence dochází nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí. Proto je monitor dechu jako anděl strážný, který hlídá dech těch nejmenších," sdělila Schweitzerová. Jak dodala, spolupráce břeclavské nemocnice s nadací trvá už více než patnáct let.

Autor: Michal Šupálek

2.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

První světová válka: 102 let od vypuknutí

Před 102 lety – 28. července 1914 – vypovědělo tehdejší Rakousko-Uhersko válku Srbsku. Zamýšlená lokální trestná výprava se rychle proměnila v celoevropský konflikt velmocenských bloků. Zahynuly při něm miliony lidí, byla zničena vyspělá evropská civilizace a všeobecné zhrubnutí a úpadek mravů otevřely cestu pozdějším levicovým i pravicovým diktaturám.

Výjimka. Břeclav kvůli hádkám rozšíří sokolovnu, za zhruba dva miliony korun

Břeclav – Řešení letitého sporu? Vedení břeclavské radnice věří, že ano. Řeč je 
o vypjatém vztahu mezi folkloristy ze souboru Charvatčané a členy Sokolu v městské části Charvátská Nová Ves. Skupiny obývají prostory sokolovny, u níž zastupitelé na svém posledním zasedání schválili vybudování přístavby.

Čtyřpruh přes Břeclav padl. Stěžejní je nyní modernizace semaforů

Břeclav – Situaci na hlavním průtahu Břeclaví je potřeba okamžitě řešit. Na tom se shodli účastníci jednání, které pořádalo sdružení Břeclavská zácpa. „Naším hlavním cílem je zlepšit průjezdnost třídy 1. máje," zdůraznil jeden z aktivistů Petr Chlumecký. Místostarostové Břeclavi se zástupci policie a kraje se s Chlumeckým a spol. shodli, že původní návrh rozšíření silnice v této ulici na čtyřpruh je nesmysl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.