Vždy šlo o turnaje společné pro chlapce a dívky. Hráči regionu Břeclav obsadili v hojném počtu tři nejmladší věkové kategorie, do dorostu nezasáhli vzhledem ke kolizi s regionálními mistrovskými utkáními mužů. Starší žactvo mělo na stupních vítězů jen chlapce.

Prvenství uhájil nejvýše nasazený Karel Možíš (Hodonín) před Markem Vybíralem (Znojmo), poraženými semifinalisty byli Lukáš Vybíral (Znojmo) a Jan Vašíček (MSK Břeclav). Dobré výkony odvedla i Magdaléna Šubíková (MSK), která až ve čtvrtfinále podlehla 1:3 M.Vybíralovi. Denisa Pyskatá (Sokol Lanžhot) nečekaně vypadla ze hry po porážce s Anežkou Ilčíkovou (Hodonín), částečně se rehabilitovala výhrou v útěše.

V kategorii mladšího žactva byly síly vyrovnanější. Vašíček měl na dosah již čtvrté vítězství po svých úspěších v Blansku, ve Znojmu a v Mikulčicích. Dostal se až do finále, v němž ale po velkém boji podlehl 2:3 (poslední set 9:11) Barboře Blechové (Dubňany). O třetí místo se podělili Markéta Ševčíková (Dubňany) a Vojtěch Ilčík (Hodonín). Pyskatá oplatila porážku Ilčíkové a ve čtvrtfinále podlehla 2:3 jejímu bratrovi, když vyhrála první dva sety, ale další tři ztratila. Finalistou útěchy byl teprve osmiletý Tomáš Bruckner (MSK).

Nejmladší žactvo mělo nečekaného vítěze v Ilčíkové (Hodonín) i finalistku Kláru Ševčíkovou (Dubňany), kteří za sebou nechali favorizovanou hráčku Dubňan Petru Kotáskovou a Filipa Růžičku (Agrotec Hustopeče). I zde měla MSK Břeclav finalistu útěchy, kterým se stal teprve šestiletý Daniel Fabikovič.

Další krajské bodovací turnaje mladých stolních tenistů se budou konat již ve středu 17. listopadu ve Strážnici. Soutěžit zde budou nejmladší a mladší stolnětenisové žactvo.