V případě nového domu v Českém Krumlově měl investor k dispozici parcelu na okraji místa zvaného Nádražní předměstí. Je na dohled historickému jádru, nicméně charakterem je to spíše příměstská část.

„Jsou zde rodinné a bytové domy z doby socialismu, starší prvorepublikové vily, ale i nové moderní domy,“ uvedl architekt Radovan Vacík ze stejnojmenné kanceláře Radovan Vacik ARCHITECTS.

Členové poroty soutěže Česká cena za architekturu:

Zdroj: Youtube

Z tvůrčího hlediska se stal projekt i výzvou. Parcela je totiž velmi svažitá, navíc omezená skálou. I vjezd je úzký. Za takových podmínek bylo možné hodně zkazit, ale na druhou stranu také hodně vydělat. Podařilo se to druhé.

Propojení se zelení

„Kompaktní bílé hmotě vily dominuje vysoké okno do převýšeného obývacího prostoru. Ten je skutečným srdcem domu. Velkorysé rozměry okna umožnují jedinečné výhledy do zeleně a na město,“ přiblížil svůj projekt architekt Vacík.

Tři velké skleněné plochy jsou symetricky vyprojektovány i do přízemí. „Protiváhou skleněné plochy je prostorná lodžie, díky které působí celek harmonicky,“ míní architekt.

Martin Stropnický listuje publikací věnované Etarei
Bydlení budoucnosti u Prahy. Unikátní plán nabízel domov snů pro 135 tisíc lidí

 V interiéru pak investor vsadil na osvědčené tóny bílé a černé i na dřevěný dekor. Nechybí dostatek úložného prostoru, včetně vestavných skříní v zádveří. Vkusně se pracovalo i s dalším nábytkem. „Dům doplňují terasy a terénní schodiště jako vhodné propojení s okolní zelení,“ doplnil Radovan Vacík. Před vilou nechybí menší bazén.