VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANETA BERÁNKOVÁ

Aneta Beránková / Břeclavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na Hustopečsku lidé volají po lepších spojích. Vlak vyjíždí před lokálkou

Hustopeče – Nepříjemně překvapily cestující poslední změny v jízdních řádech. Některé spoje lokálky vyjíždějící z Hustopečí totiž nenavazují v Šakvicích na vlaky směřující na Břeclav.

Podomní prodejci energií opět cílí na břeclavské důchodce, varují strážníci

Břeclav – Několik oznámení o podomním prodeji dostali břeclavští strážníci. Obchodní zástupci dodavatele elektřiny a plynu společnosti Bohemia Energy se vydávají za zaměstnance svých konkurentů a šíří o nich klamavé informace.

AKTUALIZOVÁNO

Chřipka sílí. Zákaz návštěv hlásí nemocnice v Břeclavi i Hustopečích

Jižní Morava – Zákaz návštěv na všech odděleních vyhlásili v břeclavské a hustopečské nemocnici, a to na doporučení Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje. „Zákaz u nás začne platit z důvodu nepříznivého vývoje nemocnosti od pondělí,“ oznámil ředitel břeclavské nemocnice Jiří Jurník. V Hustopečích a také Znojmě platí již od soboty a potrvá do odvolání.

Dokud ještě žijem. Festival v Hustopečích podpoří alternativní hudbu

Hustopeče - Na podporu alternativní muziky se rozhodli v prostorách hustopečské myslivny uspořádat nový festival s názvem Dokud ještě žijem. První ročník bude v sobotu přibližně od sedmi večer.

Mušlov na okraji Mikulova má svůj osadní výbor. Usilují o autobusovou zastávku

Mikulov, Mušlov – O novou autobusovou zastávku či kanalizaci usilují obyvatelé odlehlé části města Mikulova – Mušlov. S vidinou lepší komunikace s vedením města tam zřídili osadní výbor.

Valentýnský důkaz lásky? Vedou masáže a čokoláda. Svátek slaví spíš mladší lidé

Jižní Morava - Nabídka některých jihomoravských restaurací, vinařství či nazdobené výlohy obchodů lákají na valentýnské oslavy. Zatímco se obchodníci předhání, lidé jsou k tomuto svátku zamilovaných stále zdrženliví.

Minecraft živě odvede děti od počítačů. Letní tábory se už plní

Jižní Morava – Červeným vykřičníkem si každoročně Simona Kratochvílová z Břeclavi vyznačuje v kalendáři datum, kdy startuje zápis na letní tábory. „Začátek si pokaždé hlídám. O některé pobyty je zájem veliký a není výjimkou, že jsou třeba i do pár dní či týdne obsazené. A chci, aby syn aspoň část prázdnin strávil na táboře,“ řekla žena.

Pád na chodníku? Pro odškodnění je důležitý důkaz

Jižní Morava - Cesta na autobus se minulou zimu proměnila pro Davida Strouhala ze Znojma v nepříjemný zážitek. Šel o několik minut později než obvykle. Dobíhal k zastávce a uklouzl na chodníku. „Zlomil jsem si nohu. Obrátil jsem se na pojišťovnu a dostal peníze. Platím si totiž úrazové pojištění,“ řekl muž.

Hustopečští zpracují projekt na in-line dráhu u dopravního hřiště

Hustopeče – Dřívější nápad vybudovat in-line dráhu oživili na svém posledním zasedání hustopečští radní. Vést by měla na hřišti Lipová kolem dopravního hřiště.

Lákal kolemjdoucí k podpisu smlouvy s jinou pojišťovnou. Zasáhli strážníci

Břeclav – Kartičku pojišťovny a občanský průkaz vyžadoval ve čtvrtek po kolemjdoucích muž na pěší zóně v Břeclavi. Lákal je na podepsání smlouvy s pojišťovnou.

V Hustopečích pořídili napodobeninu Muchovy kresby. Dívku v kyjovském kroji

Hustopeče – Přesnou napodobeninu kresby Alfonse Muchy znázorňující dívku v kyjovském kroji pořídilo Městské muzeum a galerie v Hustopečích. Bude součástí plánované expozice o známém malíři.

Hraji největšího rebela, říká patnáctiletý talent Žanek z nového muzikálu Bítls

Hustopeče - Hity jako She loves you, Help či Yesteday legendární anglické skupiny The Beatles zná snad i pozpátku. Matyáš Kyncl z Hustopečí na Břeclavsku dokázal zazářit mezi osmdesátkou uchazečů a získal roli v muzikálu Bítls v Městském divadle v Brně. „Hraji Žanka, který je z chlapců největší rebel. Mám to rád,“ říká patnáctiletý talent z hustopečského gymnázia.

Fašank láká na koblihy a jitrnice. Na jihu Moravy začíná masopustní veselí

Jižní Morava – Ponocný zatroubil na roh a lidé se rozešli do svých domovů. Druhý den naposled snědli mastné rohlíky s kávou a povolený byl hlt kořalky. Pak začal půst. Tak vypadal závěr masopustních oslav v minulosti. I když se jeho podoba postupně různě měnila, na mnoha místech tento zimní obyčej stále udržují.

Jediný z kraje. Lednický minaret je ve finále soutěže o nejoblíbenější rozhlednu

Lednice – O titul Nejoblíbenější rozhledna republiky usiluje Minaret v Lednici na Břeclavsku. Do finále postoupil jako jediný zástupce Jihomoravského kraje, o čemž v hlasování rozhodli čtenáři časopisu Turista.

Chřipka sílí a nemocných přibývá. Zavírají školy i nemocnice

Jižní Morava – Polovina dětí zůstala doma, na nemocenskou postupně odcházeli i učitelé. Těm, co v Základní škole Jana Noháče v Břeclavi zůstali, se o den prodloužily prázdniny. Kvůli chřipce. „Řádí u nás už dva nebo tři týdny. V některých třídách jsme měli jenom pět žáků, proto jsem se rozhodla školu zavřít,“ řekla ve čtvrtek ředitelka Iva Karlínová.

Aqualand Moravia navštívilo loni přes 700 tisíc lidí. Třetinu tvořili cizinci

Pasohlávky – Zhodnocení roku 2017 za sebou mají v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Za zábavou tam zavítalo 719 895 návštěvníků, což je o sedm a půl tisíce více než v roce 2016.

Svatý kopeček v Mikulově se dostal mezi elitu. Bude na seznamu národních památek

Mikulov – Před víc než sedmdesáti lety vyhlásili Svatý kopeček v Mikulově na Břeclavsku přírodní rezervací. V červenci se objeví i na seznamu národních kulturních památek. Ve středu o tom rozhodla vláda v demisi.

Bez bariér. Vstup na obecní úřad usnadní vozíčkářům i matkám s kočárky plošina

Jižní Morava - Čím méně schodů, tím pro starého člověka lépe, říká důchodkyně Milada Horáková z Hovoran na Hodonínsku. „Výstavba bezbariérového přístupu je pro nás důchodce přínosná a důležitá,“ podotkla žena.

Zimujících netopýrů na Břeclavsku přibývá. Nejvíce je jich Na Turoldu

Břeclavsko – Celkem 706 zimujících netopýrů a vrápenců napočítali odborníci při posledním sčítání na Břeclavsku.

Projížděl uzavřenou silnicí a narazil do stromu. Letěl pro něj vrtulník

Kobylí – Jízda uzavřenou silnicí ve směru od Terezína na Kobylí se nevyplatila řidiči osobního auta. Narazil do stromu a se středně těžkým poraněním jej transportovali do nemocnice.

Nový společenský dům v Hustopečích nabídne i zázemí pro hody

Hustopeče /VIDEO/ – Lidé v Hustopečích chtějí vylepšit tamní společenský dům. Vedení města s modernizací počítá a ve spolupráci s architekty představilo první rozpracované návrhy.

Než si řeknou ano, inspirují se na svatebním veletrhu

Valtice – Přípravy na jeden z nejdůležitějších dní v životě, kterým je pro mnohé svatba, mohou být náročné. S výběrem místa, šatů, ale i doplňků nebo fotografa mohou párům pomoct odborníci na zámku ve Valticích. Pro budoucí nevěsty a ženichy je tam připravený další ročník akce Svatební den na zámku. Prostory valtické zimní jízdárny se jim otevřou v neděli v deset hodin dopoledne.

Salon vín otevírá ve Valticích novou expozici. Vinné skvosty lákají i Korejce

Valtice /TIPY NA VÍKEND/ - Milovníci vín se dočkali. Jejich chuťové pohárky již v sobotu potěší výběr nejlepších moravských a českých vín pro letošní rok. Salon vín ve sklepení valtického zámku láká na několik degustačních programů.

Zprovoznění pusté silnice? Snad do konce roku, dali naději Dolnověstonickým

Dolní Věstonice, Pavlov – Řidiči se snad konečně dočkají zprovoznění silnice mezi Dolními Věstonicemi a Pavlovem na Břeclavsku. Kraj má od ministerstva životního prostředí přislíbenou dotaci ve výši až deset milionů korun. K tomu přidá další dva a půl.

Kraj pronajme celnici v Poštorné. Postaví tam i obchod

Břeclav – V soukromých rukou opět skončí budova někdejší celnice v břeclavské místní části Poštorná. Od Jihomoravského kraje si ji za tři sta tisíc ročně pronajme břeclavská společnost Slovan Real.

Žádosti převažují nad počtem pečovatelů. Sehnat nové posily není jednoduché

Jižní Morava – Až dvojnásobně více lidí volá v Hustopečích na Břeclavsku po pomoci od pečovatelské služby. Neutěšený stav se ve městě snaží zmírnit dalšími pracovníky. „Máme až ke stovce klientů a na tento počet jsme měli doposud tři zaměstnance. Navíc poskytujeme péči i ve večerních hodinách a je zájem i o víkendové služby,“ uvedl vedoucí sociálního odboru v Hustopečích Tomáš Laz.

Jde to i po čtyřicítce, říká finalistka soutěže krásy

Hustopeče – Dozvěděla se o ní pouhou náhodou od kamarádky. Řekla si, že to zkusí. A vyšlo to. Zdeňka Frýbertová z Hustopečí na Břeclavsku je mezi dvanácti finalistkami soutěže krásy Tvář Scarlett. „Podobné soutěže sleduji, ale v každé z nich vystupují dívky či ženy krátce po dvacítce. Nenapadlo by mě, že i já se ve svých dvaačtyřiceti letech mohu jedné zúčastnit. Byla jsem mile překvapená,“ vypráví Frýbertová.

Rumba či klasické country. Kománková opět roztančí Mikulov

Mikulov – Milovníci tance již mohou chystat střevíce, ve středu se rozjíždí další Mikulovská tančírna. Pod vedením Lady Kománkové se podzimní účastníci kurzu naučili jak základní sestavy klasických tanců – cha-cha, waltz, valčík, tango, jive, mambo, tak i dalších tanců jako je česká polka, charleston, twist, letkiss nebo blues. 

Smrtelné nehody? Kritické jsou především sjezdy z dálnic

Břeclavsko /ANKETA/ – Hrozivé záběry auta, které po najetí na svodidla předvedlo sérii přemetů a jen těsně dopadlo před stojany s benzinem a naftou, vyděsily téměř před rokem pracovníky pumpy na dálnici D2 poblíž Velkých Němčic. I když řidič tenkrát přežil, jiní takové štěstí neměli. Při dopravních nehodách na Břeclavsku umírali loni řidiči, motorkáři i spolucestující. Hlavními příčinami byla ve většině případů nepřiměřená rychlost.

OBRAZEM: Ohnivá voda rozpálila k tanci indiány, trampy i Mexičany

Hustopeče /FOTOGALERIE, VIDEO/– Plápolající oheň protíná chladný vzduch před společenským domem v Hustopečích. Přistupuje k němu muž s kovbojským kloboukem na hlavě, chvíli si zahřívá ruce a pak vchází dovnitř. Než za ním zaklapnou dveře, na moment jde slyšet muzika. Je sobota večer a hustopečský Country bál je v plném proudu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT