VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ELIŠKA WINDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dobrovolníci vytvoří Team Morava. Pomohou postiženým

Břeclavsko – Pomoci lidem zasaženým živelní katastrofou. To je cílem projektu Team Morava, který vznikl ve spolupráci Diecézní charity Brno, Jihomoravského kraje a rakouského Červeného kříže.

OBRAZEM: Výtvarné dílničky v Břeclavi

Břeclav -Středeční výtvarné dílničky patřily u břeclavského muzea malování na trička. Patnáctka dětí, které se přišly bavit, na ně otiskovala své ruce, malovala zvířata či auta.

Carpe Diem vydalo jako první elektronickou knihu. Huvara

Brumovice – Břeclavsko si připsalo další prvenství. Brumovické nakladatelství a vydavatelství Carpe Diem totiž jako první v České republice vydalo v polovině srpna elektronickou video/audio knihu.

Jezerní dóm nabízí pohádku. Když dovolí voda

Mikulov /FOTOGALERIE/ - Více než rok museli milovníci jeskyní čekat na to, až se opět otevře Jezerní dóm jeskyně Na Turoldu. Na vině byla vysoká spodní voda.

Zámky na Břeclavsku: chladno přilákalo turisty

Břeclavsko - Chladné počasí letošního léta potěšilo snad jen kastelány. Těm totiž na zámky zavítalo mnohem více návštěvníků. Nejvíce za léta.

Burčák už láká. Někde bude i dražší

Břeclavsko - Někteří vinaři už dodávají na trh první burčák. Jiní vyčkávají. Poptávka prý ještě není tak velká a lidé nemají důvěru.

Motorkáři míří na Bahenní party

Kostice – Kapely, výjezd na motorkách, soutěže i noční překvapení. To čeká na všechny, kteří zamíří už v pátek do Kostic na šestnáctý ročník Bahenní party. Akce se koná až do neděle.

Hřbitov ukrývá cenný odkaz

Břeclav – Dosud utajený náhrobek mohou nově vidět lidé na židovském hřbitově v Břeclavi. Objevili jej pracovníci firmy, která se stará o úpravu zeleně. Náhrobek totiž ležel na zemi pod velkou vrstvou náletových rostlin a břečťanem.

Štkaní bavilo mladé. Nabídne divadlo

Mikulov /FOTOGALERIE/ - Dvacet mladých lidí z celé republiky obsadilo mikulovskou střední odbornou školu. Už podruhé se tam totiž koná umělecký workshop Štkaní. Tentokrát na téma Zvuk Zpouště.

Muž roku 2010 Hájek: Diář mívám i kolizní

Břeclav - Už téměř rok si drží manažer Jan Hájek z Břeclav titul Muže roku. Zanedlouho jej však předá svému nástupci, který vzejde z dvanácti nových finalistů pro tento rok. Jak přiznává, rok uplynul hrozně rychle, skoro jako jeden měsíc.

Balanc drží už třináct let. A uspěl i za hranicí

Velké Bílovice /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Třináct let už ve Velkých Bílovicích funguje taneční skupina Balanc.

Novorozená miminka 31. týdne 2011

Břeclavsko /FOTOGALERIE/ - Novorozená miminka třicátého prvního týdne roku 2011. Redakce Břeclavského deníku Rovnost gratuluje jejich rodičům a přeje jim i jejich dětem mnoho štěstí.

Ulice Na rybníčku je správně. Hrušky si změnily pravidla

Hrušky – Pořádně zamotanou hlavu mohou mít děti i dospělí v Hruškách. A to díky ukazatelům ulic.

Fotografové vyrazili do terénu. Chystají výstavu

Lednice /OBRAZEM/ - Už potřetí zavítali do Lednice v rámci Jihomoravského fotografického workshopu studenti nejen z České republiky. Ti se letos učí od tří významných českých fotografů, a to od Antonína Kratochvíla, Jiřího Turka a Petra Velkoborského.

Autobusy mají internet, dráhy zaspaly

Břeclavsko - Vyhledat si potřebné informace mohou nově cestující v autobusech. Na nádraží Českých drah jsou ale odkázaní jen na pracovníky.

Bakchantky učí sebe i zájemce o víně

Mikulov - Devět let už v Mikulově funguje spolek moravských vinařek nazvaný Bakchantky. V současné době má něco málo přes třicet členek a tyto ženy – většinou vinařky – se snaží vzdělávat nejen sebe, ale také ostatní.

Rádia ho donutila studovat. Naučil se anglicky

Břeclav – Cennou sbírku starých rádií má Karel Kříž z Břeclavi. Vlastní historická rádia vyrobená do poloviny třicátých let. Jednou je chce vystavit

Flash Band ohromuje posluchače svým jazzem

Břeclav - Břeclavský jazzový orchestr vznikl už před šesti lety. Jeho dvanáct členů získalo už mnoho cenných úspěchů i uznání od hudebních osobností

Knihovna získala dotaci, nově nabízí čtenářům využití iPadů

Jevišovka – Novinku při vzdělávání mohou využít nově čtenáři v Jevišovce. Tamní knihovna totiž získala od ministerstva kultury dotaci na pořízení nového knihovního systému a dvou iPadů.

Letní kina: hit i za deštivého počasí

Břeclavsko – Rakvice, Hustopeče, Pasohlávky, Bořetice, Tvrdonice, Břeclav či Valtice. To jsou jen některé obce na Břeclavsku, kde se letos rozhodli zpestřit nejen tamním léto kinem pod širým nebem.

Charitativní koncert pomáhá maminkám

Dvě desítky kapel, diskotéka pro maminky a jejich děti a hlavně hodně zábavy. Tak vypadal dvoudenní charitativní koncertní festival, který uspořádal břeclavský klub Inferno. Zájem diváků ale nebyl podle představ pořadatelů, amatérské skupiny přilákaly jen hrstku fanoušků.

Košulič: Moderním postupům se rozhodně nebráním

Hustopeče /VINAŘI POD LUPOU/ – Třiatřicetiletý Pavel Košulič podniká ve Vinařství rodiny Košuličovy v Hustopečích už čtyři roky. Je ženatý, bezdětný.

Festival se zavděčil ženám. Čokoládou

Velkopavlovicko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Více než tisíc milovníků vína si nenechalo ujít další Festival otevřených sklepů.

Modré Hory se opět ponoří do vína

Velkopavlovicko – Víno, ochutnávka čokolády, francouzských klobásek či sýrů. I takový bude letošní Festival otevřených sklepů v Modrých Horách.

Janohraní nabídne Zonygu, Tlupa tlap i Jazzgang

Podivín – Deset skupin a zpěváků obohatí letošní Podivínské Janohraní. Milovníci muziky se sjedou po dvanácté. První vystoupení začínají v pátek úderem sedmé hodiny.

Jevišovka chce opravit areál. I za peníze z výhry v soutěži

Jevišovka – Opraveného areálu volnočasových aktivit se nejspíš do tří let dočkají Jevišovští. Tamní obecní úřad totiž vypsal výzvu pro stavebníky.

Procházka parkem je i s průvodcem

Lednice – Historie parku, vysázené květiny i stromy, zahradnické úpravy. To všechno čeká na návštěvníky lednického zámeckého parku, kteří se rozhodnou projít si tento unikát s průvodcem. Služba funguje od poloviny července.

Hamerník: Byli jsme jen za kašpary

Břeclavsko - Snazší práci budou mít od pondělí městští strážníci. Nemusejí totiž používat cedule upozorňující na měření. Změnu vítají.

Kobylští se chtějí lépe starat o odpad

Kobylí – Až šest set padesát kompostérů do domácností a zcela nový sběrný dvůr. O to teď usilují Kobylští. O dotaci žádají už podruhé.

Nehoda motorkáře blokovala silnici na Vídeň

Mikulov – Několik hodin blokovala v úterý večer mezinárodní silnici z Brna do Vídně vážná nehoda. V Mikulově totiž havaroval po sedmé hodině sedmatřicetiletý řidič motorky.

Hejtman Hašek navštívil školu i úřad

Lednice, Valtice – S aktuálními problémy mikroregionu Lednicko-valtického areálu se při své úterní návštěvě seznamoval hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Spolu se starostou Lednice Liborem Kabátem jednali zejména o dalších krocích v projektu multifunkčního centra v areálu zámeckých jízdáren.

Kříž chce založit muzeum

Břeclav – Městské muzeum historické radiotechniky by chtěl v Břeclavi založit Karel Kříž. Řadu let totiž sbírá rádia a rád by se o svůj koníček podělil i s ostatními.

Američané na zámku: poradili, jak dál

Břeclav /FOTOGALERIE/ - Zástupce amerického velvyslance Joseph Pennington navštívil Břeclav. Přijel poradit, jak se vypořádat se zámkem.

Letní kino v Hustopečích láká na české filmy. Celý týden

Hustopeče – Sedm českých filmů nabízí po celý tento týden letní kino v Hustopečích. Letos poprvé u tamního M–klubu. Začátek představení je vždy v devět hodin večer. Tedy pokud počasí dovolí, v případě deště se nehraje.

Památník zavražděným Židům: čtyři podoby

Mikulov /UVNITŘ VIZUALIZACE/ - Dvě studentky architektury přišly s návrhy, jak uctít památku jednadvaceti maďarských Židů zavražděných na sklonku války v Mikulově.

Břeclav plánuje nová místa ve školkách

Břeclav – Břeclavská radnice nadále řeší nedostatek místa v tamních mateřských školách. Letos se o umístění ucházelo na tři sta dětí.

Dva studenty z Břeclavska nalákala Indie

Břeclavsko - Sedm týdnů, tisíce kilometrů daleko. Tak se rozhodli strávit prázdniny studenti Adéla Chlumecká z Břeclavi a Miroslav Mráz z Hrušek.Oba vyjeli na rozvojovou stáž. Za sebou už mají pár týdnů, a jak přiznávají, každý den je překvapí.

Obce navštíví chargé d'affaires

Břeclavsko – Zástupce velvyslance Spojených států amerických Joseph Pennigton míří v pondělí na Břeclavsko. A to na pozvání Jihomoravské komunitní nadace.

Nadace prošla kontrolou dárce

Moravská Nová Ves – Jedenáct zástupců Mottovy nadace přijelo v těchto dnech zkontrolovat činnost Jihomoravské komunitní nadace. Ta už třetím rokem působí na Břeclavsku a Hodonínsku.

OBRAZEM: Obrazy malířky Podluží Zárubové

Moravská Nová Ves - Obrazy krojovaných, věřících, dětí i zvířat. Tak vypadá v současné době jeden ze sálů městyse v Moravské Nové Vsi.

Zastupitelé se za ekonomku rvou

Břeclav – Obracím se na vás jménem klubu zastupitelů za ODS, a to ve věci návrhu Jihomoravského kraje na optimalizaci škol, která se přímo dotýká břeclavského gymnázia a obchodní akademie. Tak začíná dopis, který v těchto dnech rozeslali zástupci břeclavské ODS všem tamním zastupitelům. Do desátého srpna totiž mohou lidé posílat ke slučování a rušení škol v kraji své připomínky.

Notečka slaví cédéčkem. A setkává se s umělci

Břeclav /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Cimbálová muzika z Charvátské Nové Vsi spolu hraje už pátý rok. Letos připravuje nové cédéčko a koncert. Proto pečlivě zkouší už teď.

Předpověď počasí odrazuje turisty

Břeclavsko – Nepříznivá předpověď počasí, která straší deštěm, nebo naopak zase nepříjemné horko. To jsou důvody, proč zatím v letní sezoně zavítalo na Břeclavsko méně turistů.

Podpis Vega pomůže nadaci

Moravská Nová Ves – Podpis na kytaře. Takovým úlovkem se může nově pochlubit Jihomoravská komunitní nadace. Ale podpis to rozhodně není obyčejný. Je od světoznámé písničkářky Suzanne Vega, která navštívila Břeclavsko.

OBRAZEM: Čapí mláďata jsou připravena k letu

Sedlec - Čtyři čapí mláďata, která letos obývají hnízdo v Sedleci, se už chystají k letu.

Novorozená miminka 28. týdne 2011

Břeclavsko /FOTOGALERIE/ - Novorozená miminka dvacátého osmého týdne roku 2011. Redakce Břeclavského deníku Rovnost gratuluje jejich rodičům a přeje jim i jejich dětem mnoho štěstí.

Břeclav ukáže nově televize

Břeclav – Cyklotoulky. Tak se jmenuje pořad, ve kterém by se měla představit na televizi Barrandov Břeclav. Radnice využila nabídku společnosti a na vzniku se bude podílet i penězi.

Dílna ukáže dvě generace umělců

Mikulov – Mikulovské výtvarné sympozium – dílna se otevírá. V sobotu od 18.30 hodin se v salle terreně mikulovského zámku uskuteční oficiální zahájení.

Motohody na Podluží zaburácí ve Tvrdonicích už potřetí

Tvrdonice – Doga, Walda gang, Krucipusk. To jsou jen některé kapely, na které se mohou těšit návštěvníci už třetích Motohodů na Podluží. V minulém roce přijelo sto třicet motorkářů a pořadatelé doufají, že letos bude číslo podobné.

Vinobraní zná svůj program

Mikulov /PROGRAM UVNITŘ/ - Pět milionů korun. Takový je rozpočet letošního Pálavského vinobraní, které spolupořádá radnice spolu s Mikulovskou rozvojovou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT