VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA MUZIKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jako když přijede Madonna

Břeclav - Organizátor Rocku pod zámkem Petr Brantalík v rozhovoru o koncertě Kabátů v Břeclavi.

Brigáda v zemědělství studentům nevoní

Břeclavsko - Práce v sadech je pro studenty na Břeclavsku jen dřina a nuda. Ovoce raději sbírají v zahraničí.

Dobré ráno o soudu s Annou Škodovou

Komentář - Dostat vyhazov z práce jenom kvůli romskému původu je hodně nefér. Soud to sice v případě Anny Škodové zatím nepotvrdil, ale jistě nebude výjimkou.

Ve třinácti už zpívala s Ewou Farnou

Bořetice - /VIDEO/ - Lenka Kubíková z Bořetic vyhrála soutěž ve Strážnici, kde si na pódiu zazpívala s populární zpěvačkou Ewou Farnou.

Web rozdělil Mikulov na dva odlišné tábory

Mikulov - Pro některé je diskuzní fórum na nových webových stránkách nepřehledné. Druzí si chválí jeho logičnost a technickou úroveň.

Filmař z Mikulova má na Oscara

Mikulov - Martin Duda z Mikulova je jedním z pěti finalistů, kteří se budou v sobotu sedmého června ucházet o prestižního studentského Oscara.

Nazarčuk pozval Turka na moravskou slivovici

Břeclav - Břeclavský sommelier Libor Nazarčuk reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy v bulharské Sofii. Přestože patří mezi naše sommelierské špičky, do finále nakonec nepostoupil.

Zonyga jede, zpívá na medaili

Praha/Břeclav - /AKTUALIZOVÁNO/ - Jiří Zonyga z Břeclavi se v X Factoru dostal už mezi tři nejlepší. Americká noc se tentokrát stala osudnou pro Martinu Pártlovou. V soutěži tak zůstali jen samí muži – Jiží Zonyga, Ondřej Ruml a skupina All X.

Poslat někomu padesát korun složenkou? Pěkně drahý špás

Břeclav - Je tři čtvrtě na jednu a já odcházím na hlavní břeclavskou poštu. Mám za úkol poslat doporučený dopis na adresu brněnské redakce a padesát korun složenkou. Můžu tak otestovat nejen doručení zásilek a peněz, ale i čas, který s vyřízením objednávky stráví pracovnice za přepážkou.

Břeclav připomene židovskou minulost

Břeclav - Městské muzeum v Břeclavi se vrací k historii Židů ve městě. Expozice se bude kromě Břeclavi věnovat i okolním obcím.

Dobré ráno

Degustovat čokoládu a mluvit přitom francouzsky, to je skoro jako ve snu.

Školáci jsou v předpisech stále lepší

Velké Pavlovice - /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Jízda v provozu podle pravidel, překážková dráha, první pomoc a písemné testy. To byly čtyři disciplíny, v nichž včera na velkopavlovickém hřišti soutěžilo dvaasedmdesát žáků. Do projektu se zapojilo čtrnáct základních škol a osmiletých gymnázií.

Klíšťata? Mnozí spoléhají na štěstí

Břeclavsko - Lidé na Břeclavsku se proti klíšťatům moc nechrání. Rakušanů se očkuje až osmdesát procent, u nás jen každý sedmý člověk.

Komise nevládne, jenom radí

Pasohlávky - Pasohlávkám zastupitelstvo a rada obce nestačí. Důležité slovo má speciální komise, o jejíž existenci mnozí místní ani nevědí.

V Pasohlávkách otevřeli stezku Věstonická nádrž

Pasohlávky - U příležitosti zahájení turistické sezóny v autokempu Merkur v Pasohlávkách se veřejnosti otevřela i nová naučná stezka pod názvem Věstonická nádrž.

Svědkové Jehovovi se schází v Sále království

Břeclav - /ANKETA/ - Přes sedmdesát členů mají v Břeclavi Svědkové Jehovovi. Scházejí se pravidelně na bohoslužby v Sále království.

Příčinou nehod jsou často chodci a alkohol

Břeclav - Vedoucí dopravního inspektorátu v Břeclavi Jiří Mach potvrzuje, že pátek patří mezi nejrizikovější dny i na silnicích na Břeclavsku.

V Přibicích si dali sraz šneci

Přibice - /VIDEO/ - Členové občanského sdružení Papua Mangi uspořádali v sobotu odpoledene před obecní hospodou v Přibicích šnečí závody.

Modré hory patřily v sobotu cyklistům

Břeclavsko - Až dva tisíce cyklistů se podle odhadů velkopavlovického starosty Pavla Procházky vydalo v sobotu po vinařských stezkách mezi Vrbicí, Kobylím, Bořeticemi, Němčičkami a Velkými Pavlovicemi.

Psi závodili na sjezdovce

Němčičky - Na lyžařské sjezdovce v Němčičkách závodila v sobotu dopoledne asi padesátka psů nejrůznějších plemen.

V testu obstály obě sběrny

Hustopeče - Přijíždíme i s kolegou redakčním autem do Hustopečí. Na zadním sedadle vezeme dopravní značku Pozor děti, kterou nám na test výkupen drahých kovů zapůjčili pracovníci břeclavské Správy a údržby silnic. Máme za úkol vyzkoušet ve dvou sběrnách, jestli ji koupí. A za kolik.

Cyklisté i pěší turisti budou putovat po Modrých horách

Břeclavsko - Po loňském otevření modrohorských stezek pro cyklisty i pěší se i letos mohou zájemci zúčastnit akce s názvem Jarní putování po Modrých horách. Putování pěti modrohorskými obcemi začíná v sobotu 10. května.

Dobré ráno o restauraci

Břeclav - Pátek, 9.května 2008.

V Merkuru zahrají No Name

Pasohlávky - Turistická sezóna v autokempu Merkur v Pasohlávkách zahajuje v sobotu 10.5.2008 od 12 hodin.

Dobré ráno o politice

Komentář - Do Bořetic se sjedou politici. Ti skuteční i ti z recesistické republiky Kraví Hora.

Jiří Zonyga se ke kamionu nevrátí

Břeclav - /PÍSNĚ UVNITŘ/ - Finalista hudební soutěže X Factor změří svůj chraplavý hlas s lidrem skupiny Kabát Josefem Vojtkem.

Vinařství zpřístupní část podzemí

Valtice - Valtické podzemí láká. Část sklepů nyní poodhalí své tajemství. Pod městem ale zůstává řada neobjevených prostor.

První máj na Pohansku patřil hlavně dětem

Pohansko - Skákací hrad, závody v pytlích, balónky, loutkové divadlo a vojáci v dobových uniformách. To byly hlavní atrakce, které na Pohansku připravili organizátoři pro děti. Dospělí si zaseužívali vychlazené pivo a klobásky. K příjemné odpolední náladě přispěla i country kapela. Na oslavy Prvního máje sena Pohansko sjely stovky lidí. Většina z nich využila možnosti přijet do přírodního areálu na kole.

S komunisty slavil i kosmonaut

Břeclav - Na oslavy Prvního máje přijel do Břeclavi i první československý kosmonaut Vladimír Remek. Do Břeclavi ho pozvali komunisté, kteří v jeho společnosti oslavili Svátek práce. Pro Remkův autogram si přišlo několik stovek lidí. Před domem kultury se ale sešlacelá tisícovka komunistů převážně z řad důchodců. Návštěvníci měli také možnost okoštovat víno z více než tisíci vzorků. Nechyběla ani dechová hudba a zákusky za symbolickou cenu.

Romskou vicemiss je dívka z Mikulova

Hodonín - Veronika Stroblová z Mikulova získala v sobotu v Hodoníně titul druhé vicemiss Roma. Šestnáctiletá dívka, která soutěžila s číslem šest, studuje na mikulovském učilišti obor podnikání.

Novým favoritem je Jiří Zonyga

Břeclav - Favoritem televizní soutěže X Factor je podle bookmakerů Jiří Zonyga z Břeclavi. Ten převzal pomyslné vítězství po skupině All X.

Do Mikulova se sjedou zpěváčci

Mikulov - Třetí ročník regionální soutěže dětských zpěváčků hanáckého Slovácka začíná už dnes od čtrnácti hodin v městském kině v Mikulově.

Cimbálová muzika rozezní Pohansko

Pohansko - Cimbálová muzika Hudci a Městské muzeum a galerie Břeclav zvou všechny milovníky lidové hudby na besedu u cimbálu v přírodě.

Afričani přijeli za žáky do Drnholce

Drnholec - Griffin Okungu, Asina Hamisi a Elias Warumbo. To je trojice koordinátorů, kteří na základní školu v Drnholci přijeli za moravskými dětmi až z Keni. Více než hodinu jim vyprávěli o životě afrických školáků v chudinských slamech i o možnosti jejich adopce na dálku.

Pasohlávky kupují kempu pozemky

Pasohlávky - V kempu Merkur patří jedna desetina pozemků soukromým vlastníkům. Zastupitelé je chtějí vykoupit za miliony.

Na zámek se vrací kočáry

Valtice - Expozice historických kočárů aneb Zavátý čas dřevěného kola. To je novinka, která už brzy překvapí návštěvníky valtického zámku. Otevře se první květnový den společně s horní zámeckou konírnou. Návštěvníci si díky ní budou moci udělat obrázek o vývoji dopravních prostředků tažených koňmi.

Nábytek: chybí ještě statisíce

Lednice, Valtice - Lichtenštejnské obrazy a nábytek jsou zpět na zámku v Lednici a ve Valticích. Kasteláni řeší, za co je zrestaurují.

Migas opět bodoval

Břeclav, Praha - Jiří Zonyga z Břeclavi postupuje v televizním X Factoru nezadržitelně dál. Dostal se už mezi sedm nejlepších. V nedělním přímém přenosu, který měl podtitul Noc zlomených srdcí, zazpíval rockovou baladu od skupiny Scorpions.

Nex vyhledá každou drogu

Břeclav - Čtyřletý Nex z Klemova dvora se svým pánem Josefem Šestákem jsou nejlepšími odborníky na drogy.

Klub přátel umění připomíná odkaz manželů Kaněrových

Břeclav - U příležitosti pětadvacátého výročí založení Klubu přátel umění v Břeclavi pořádá břeclavská knihovna večer nazvaný Jana Kaněrová a její hosté. Vystoupí členové Divadla poezie Proměna a soubory břeclavského gymnázia Regina a Polyfonia. Průvodní slovo bude mít Marta Ondrášková. Akce se uskuteční už zítra od sedmnácti hodin v sále knihovny.

OBRAZEM: Na Rock v Besedě přijela Aneta Langerová

Břeclav - Zaplněný sál kulturního domu Na Obecní ve staré Břeclavi přivítal včera v pozdních večerních hodinách držitelku prestižní ceny Akademie populární hudby Anděl Anetu Langerovou.

Zloději a vykradači aut řádili na Hustopečsku

Hustopeče - Hned do dvou aut se v sobotu vloupali neznámí lupiči v Hustopečích. Další dva vozy zloději na Břeclavsku ukradli.

V Bludišti vyhráli třikrát

Hned třikrát za sebou vyhráli v televizní soutěži Bludiště žáci základní školy z Velkých Pavlovic. Ve družstvu pod názvem Bobule reprezentovali svoji školu deváťáci Roman Halm, David Bystřický, Jiří Schäfer a Tereza Pláteníková.

OBRAZEM: Zelenková přispěla na opravu věstonického kostela

Dolní Věstonice - Populární zpěvačka Jitka Zelenková přijela dnes zazpívat do Dolních Věstonic. Na benefičním koncertě, jehož výtěžek poputuje na opravu kostela svatého Michala, vystoupila bez nároku na honorář. Jitku Zelenkovou do Dolních Věstonic pozvali manželé Langrovi, s nimiž se zpěvačka přátelí.

V Hlohovci měří své síly cvičení psi

Hlohovec - Nejstarším účastníkem psího závodu, který dnes v Hlohovci pořádá Moravsko-slezský kynologický svaz, je německý ovčák Falco Františka Radkoviče z Hlohovce. Za necelé dva měsíce mu bude už osm let.

Vydražený lichtenštejnský nábytek už dorazil na zámek

Valtice - Kastelánovi valtického zámku Michalu Tlustákovi se už podařilo do Valtic vrátit několik desítek židlí z původního zařízení zámku.

Popice mají vinařství od Pleskota

Popice - Vinařství Sonberk oslovilo pro návrh svého nového vinařského centra uznávaného pražského architekta

Areál je jedno z nejhezčích míst

Břeclav - Malíř a galerista Antonín Vojtek spolu se svojí ženou Jitkou uspořádali v Galerii 99 výstavu pod názvem Obrazy z Lednicko – valtického areálu a Pálavy.

Balanc získal čtyři medaile a postup

Velké Bílovice - Dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. To je bilance sobotní soutěže, kterou se může pochlubit taneční soubor Balanc z Velkých Bílovic. Na soutěži Emco Dance Life Tour v brněnském Bobycentru dívky ze souboru vybojovaly medaile v konkurenci dalších sedmadvaceti klubů.

Pornografii a hrací automaty má omezit vyhláška

Břeclav - Nová vyhláška má zpřísnit nejen pití alkoholu na veřejných místech, ale také prodej pornografie a provoz automatů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT