VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDEŇKA SAVAROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mikulovem zazní sborový zpěv

Mikulov - Špičky sborového zpěvu zaplaví tento víkend Mikulov. Již po dvanácté se tam totiž koná festival pěveckých sborů Kampanila.

Velkopavlovičtí lákají na vytříbenou zábavu

Velké Pavlovice /TIP NA VÍKEND/ - Pracovní týden končí a nabízí se čas na víkendový odpočinek. Komu se nechce páteční a sobotní večer strávit u televizní či počítačové obrazovky, neholduje výhradně relaxaci sportem a navíc se cítí kulturně nenasycený, tomu je určena tato rubrika.

Hradologie se vrací do Valtic. I s Buty

Valtice - Hradologie. Tak se jmenuje putovní festival, který v pátek od čtyř hodin odpoledne už podruhé zavítá do Valtic.

Mužáci se sejdou pod rozhlednou Slunečná

Velké Pavlovice– Mužáci zVelkých Pavlovic, Kobylí, Bořetic, Němčiček a Vrbice se sejdou pod velkopavlovickou rozhlednou Slunečná. Koná se tam setkání mužáckých sborů zModrých Hor.

Actiwity DC jsou mistry Evropy

Poreč, Břeclav - Břeclavské taneční soubory ukázaly, co umí. Z mistrovství Evropy, které se konalo v chorvatské Poreči, přivezly cenné medaile. Taneční skupina E.M.Dancers z Břeclav získala druhé místo v disco dance formacích v dětské věkové kategorii a břeclavští Actiwity DC si dokonce vytancovali zlatou medaili.

Sezonu Merkuru otevře Černý, Šmajda i Mig 21

Pasohlávky - Turistickou sezónu zahájí v sobotu pasohlávecký autokemp Merkur ve velkém stylu. Pestrý program odstartují v pravé poledne na tamním Náměstíčku mažoretky z Pohořelic.

Populární Jan Kraus přijede s Ruppertem

Břeclav /DISKUTUJTE/ – Pořad, ve kterém se okonci rozhoduje podle publika. Právě takový program zažije vpondělí břeclavské kino Koruna.

Tančením už sbírají medaile

Ladná - Třpytky do vlasů, výrazné líčení a večerní róby. Taneční sál v břeclavském domě školství nenaplnil ples, ale taneční soutěž. Pro domácí taneční klub Starstep to byla pořadatelská premiéra. Ne však pro tanečníky z Ladné, kteří na podobných akcích získávají medaile.

Úřad zjišťuje, jak jsou lidé na Břeclavsku chudí

Břeclavsko – Český statistický úřad oslovuje vytipované domácnosti ve dvanácti obcích Břeclavska, aby se dověděl, jak se zde žije. Zajímá je práce i zdraví.

Rybníkář: z letošní dlouhé zimy začínám být nervózní

Břeclavsko /DISKUTUJTE/ – Letošní zima je opravdu krutá. Může si vybrat početnou daň, a to v podobě uhynulých hejn ryb. Ledová a sněhová pokrývka trápí rybníkáře na celém Břeclavsku.

Zemánek: Park u zámku bude drahá hračka

Břeclav /DISKUTUJTE, FOTOGALERIE/ - Vznikající park u zámku ozdobí jedenadvacet miniatur lichtenštejnských staveb. Projekt za více než deset milionů korun kritizuje opozice.

Břeclavsko žije masopustem

Břeclavsko– Ovíkendu ovládne mnoho míst na Břeclavsku fašankové veselí.

Boleradičtí ochotníci zpestří svátky premiérou

Boleradice– Boleradičtí herci před Vánocemi nezahálejí. Už ovíkendu sehrají hru, kterou nově nacvičili.

Brichta a Turbo zahrají své pecky v Břeclavi

Břeclav – Oslavit letošního Mikuláše rockově mohou všichni, kteří přijdou v sobotu večer do břeclavského kulturního domu.

Starou Břeclav rozezní cimbálky

Břeclav - Tóny houslí, bas a cimbálů. To vše si o víkendu do sytosti užijí příznivci cimbálové muziky, kteří zavítají do starobřeclavského kulturního domu Na Obecní. V pátek večer tam začíná už šestnáctý ročník Hudeckých dnů, tedy slavné přehlídky lidových hudeb Slovácka.

Mikulovské kino hostí festival outdoorových filmů

Mikulov - Filmem ožije od pátku po další dva dny Mikulov. V tamním Kinoklubu se totiž zastaví Mezinárodní festival outdoorových filmů.

Svatební košile zvedly lidi ze židlí

Břeclav /FOTOGALERIE/- Kostel v břeclavské městské části Poštorná zaplnila v neděli večer vážná hudba. Na pozvání místního Slováckého krúžku Koňaré se zde sešli Virtuosi di Mikulov, Mátlův akademický sbor a Mladí brněnští symfonikové.

Velká říjnová rocková revoluce slibuje odvaz

Velké Němčice - V sobotu 31. října se ve Velkých Němčicích uskuteční již desátý ročník netradičního hudebního setkání Velká říjnová rocková revoluce.

Soubor Pálava slaví třicátiny

Mikulov - Třicáté narozeniny slaví v sobotu Národopisný soubor Pálava. K tomuto výročí nadělí jeho členové sobě i svým příznivcům velký koncert s názvem Nad kronikami. Ten začíná v sedm hodin večer v sále mikulovského zámku.

Křest kalendáře spojí umění se sportem. Přijede Špotáková

Horní Bojanovice - Nový kalendář na příští rok představí břeclavský malíř Antonín Vojtek vsobotu. Ato vrodné obci, vHorních Bojanovicích.

Soutěž: Vyhrajte lístky na koncert skupiny Nezmaři

Hustopeče - Centrum volného času Hustopeče pořádá ve středu 21. října koncert folkové skupiny Nezmaři. Začátek je v 19.30 hodin v sále MěKS v Herbenově ulici v Hustopečích.

Hurvínek s Máničkou zavítají do tajemné Tramtárie

Břeclav - Spejbl a Hurvínek míří do Břeclavi. Už v sobotu se dětem i jejich rodičům představí společně s Máničkou a Žerykem v Kulturním domě Delta v příběhu Hurvínkova cesta do Tramtárie od autorky Denisy Kirschnerové a autora a režiséra Martina Kláska.

Září: Studentská turistika startuje

Břeclavsko - Střední školy trápí nový systém přijímacích zkoušek. Počty prváků budou znát až za pár týdnů. Žáci mohou totiž školu stále změnit.

Málo práce trápí už i Hustopečsko

Hustopečsko - Práce na Hustopečsku kvapem ubývá. Jen za poslední měsíc stoupla v Hustopečích a okolí nezaměstnanost skoro o procento.

OBRAZEM: Cirkus láká na tygry a velbloudy

Břeclav - V cirkusu Andres, který se od středy po čtyři večery představí v Břeclavi, si může každý sednout na velblouda. Kromě artistů a klauna se v šapitó na škvárovém hřišti Tatranu Poštormá představí i bohatý zvěřinec. K vidění jsou třeba nádherná tygří mláďata. Dospělé šelmy se představí v hlavním programu.

Rakušané hledají kořeny na Břeclavsku

Břeclavsko - Nejen potomci sudetských Němců pátrají po svých předcích na farách a v archivech na Břeclavsku. Většinou však musí do Brna.

Kozácí zaduní v Koruně. Uvidí je i čtenáři

Břeclav - Břeclavské kino Koruna hostí ve středu 11. března galakoncert Choru uralských kozaků Andrej Scholuch. Diváci se tak mohou těšit na tradiční tanec a zpěv kozáků v mladistvé formaci. Tři výherci soutěže Břeclavského deníku Rovnost a týdeníku Nový život se i s doprovodem mohou na tento koncert podívat zdarma.

V Lednici připravují na léto školu fotografů

Lednice - Přípravy na letní fotografickou školu v Lednici jsou v plném proudu. Pořádá ji občanské sdružení Jihomoravský fotografický workshop.

SOUTĚŽ: Vyhrajte tři DVD o památkách Břeclavska

Břeclavsko - Putování Lednicko – valtickým areálem, tak se jmenuje DVD, které ve spolupráci s městem Břeclav natočil Petr Uher a které teď mohou vyhrát tři čtenáři Břeclavského deníku a Nového života. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku, která se váže na památky popisované ve filmu.

Známe výherce lístků na koncert Karla Plíhala

Hustopeče - Hustopečské centrum volného času pořádá ve středu 4. března koncert Karla Plíhala. Tři výherci, kteří správně zodpoví soutěžní otázku, získají po dvou lístcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT