VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDEŇKA SAVAROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mikulovem zazní sborový zpěv

Mikulov - Špičky sborového zpěvu zaplaví tento víkend Mikulov. Již po dvanácté se tam totiž koná festival pěveckých sborů Kampanila.

Velkopavlovičtí lákají na vytříbenou zábavu

Velké Pavlovice /TIP NA VÍKEND/ - Pracovní týden končí a nabízí se čas na víkendový odpočinek. Komu se nechce páteční a sobotní večer strávit u televizní či počítačové obrazovky, neholduje výhradně relaxaci sportem a navíc se cítí kulturně nenasycený, tomu je určena tato rubrika.

Hradologie se vrací do Valtic. I s Buty

Valtice - Hradologie. Tak se jmenuje putovní festival, který v pátek od čtyř hodin odpoledne už podruhé zavítá do Valtic.

Mužáci se sejdou pod rozhlednou Slunečná

Velké Pavlovice– Mužáci zVelkých Pavlovic, Kobylí, Bořetic, Němčiček a Vrbice se sejdou pod velkopavlovickou rozhlednou Slunečná. Koná se tam setkání mužáckých sborů zModrých Hor.

Actiwity DC jsou mistry Evropy

Poreč, Břeclav - Břeclavské taneční soubory ukázaly, co umí. Z mistrovství Evropy, které se konalo v chorvatské Poreči, přivezly cenné medaile. Taneční skupina E.M.Dancers z Břeclav získala druhé místo v disco dance formacích v dětské věkové kategorii a břeclavští Actiwity DC si dokonce vytancovali zlatou medaili.

Sezonu Merkuru otevře Černý, Šmajda i Mig 21

Pasohlávky - Turistickou sezónu zahájí v sobotu pasohlávecký autokemp Merkur ve velkém stylu. Pestrý program odstartují v pravé poledne na tamním Náměstíčku mažoretky z Pohořelic.

Populární Jan Kraus přijede s Ruppertem

Břeclav /DISKUTUJTE/ – Pořad, ve kterém se okonci rozhoduje podle publika. Právě takový program zažije vpondělí břeclavské kino Koruna.

Tančením už sbírají medaile

Ladná - Třpytky do vlasů, výrazné líčení a večerní róby. Taneční sál v břeclavském domě školství nenaplnil ples, ale taneční soutěž. Pro domácí taneční klub Starstep to byla pořadatelská premiéra. Ne však pro tanečníky z Ladné, kteří na podobných akcích získávají medaile.

Úřad zjišťuje, jak jsou lidé na Břeclavsku chudí

Břeclavsko – Český statistický úřad oslovuje vytipované domácnosti ve dvanácti obcích Břeclavska, aby se dověděl, jak se zde žije. Zajímá je práce i zdraví.

Rybníkář: z letošní dlouhé zimy začínám být nervózní

Břeclavsko /DISKUTUJTE/ – Letošní zima je opravdu krutá. Může si vybrat početnou daň, a to v podobě uhynulých hejn ryb. Ledová a sněhová pokrývka trápí rybníkáře na celém Břeclavsku.

Zemánek: Park u zámku bude drahá hračka

Břeclav /DISKUTUJTE, FOTOGALERIE/ - Vznikající park u zámku ozdobí jedenadvacet miniatur lichtenštejnských staveb. Projekt za více než deset milionů korun kritizuje opozice.

Břeclavsko žije masopustem

Břeclavsko– Ovíkendu ovládne mnoho míst na Břeclavsku fašankové veselí.

Boleradičtí ochotníci zpestří svátky premiérou

Boleradice– Boleradičtí herci před Vánocemi nezahálejí. Už ovíkendu sehrají hru, kterou nově nacvičili.

Brichta a Turbo zahrají své pecky v Břeclavi

Břeclav – Oslavit letošního Mikuláše rockově mohou všichni, kteří přijdou v sobotu večer do břeclavského kulturního domu.

Starou Břeclav rozezní cimbálky

Břeclav - Tóny houslí, bas a cimbálů. To vše si o víkendu do sytosti užijí příznivci cimbálové muziky, kteří zavítají do starobřeclavského kulturního domu Na Obecní. V pátek večer tam začíná už šestnáctý ročník Hudeckých dnů, tedy slavné přehlídky lidových hudeb Slovácka.

Mikulovské kino hostí festival outdoorových filmů

Mikulov - Filmem ožije od pátku po další dva dny Mikulov. V tamním Kinoklubu se totiž zastaví Mezinárodní festival outdoorových filmů.

Svatební košile zvedly lidi ze židlí

Břeclav /FOTOGALERIE/- Kostel v břeclavské městské části Poštorná zaplnila v neděli večer vážná hudba. Na pozvání místního Slováckého krúžku Koňaré se zde sešli Virtuosi di Mikulov, Mátlův akademický sbor a Mladí brněnští symfonikové.

Velká říjnová rocková revoluce slibuje odvaz

Velké Němčice - V sobotu 31. října se ve Velkých Němčicích uskuteční již desátý ročník netradičního hudebního setkání Velká říjnová rocková revoluce.

Soubor Pálava slaví třicátiny

Mikulov - Třicáté narozeniny slaví v sobotu Národopisný soubor Pálava. K tomuto výročí nadělí jeho členové sobě i svým příznivcům velký koncert s názvem Nad kronikami. Ten začíná v sedm hodin večer v sále mikulovského zámku.

Křest kalendáře spojí umění se sportem. Přijede Špotáková

Horní Bojanovice - Nový kalendář na příští rok představí břeclavský malíř Antonín Vojtek vsobotu. Ato vrodné obci, vHorních Bojanovicích.

Soutěž: Vyhrajte lístky na koncert skupiny Nezmaři

Hustopeče - Centrum volného času Hustopeče pořádá ve středu 21. října koncert folkové skupiny Nezmaři. Začátek je v 19.30 hodin v sále MěKS v Herbenově ulici v Hustopečích.

Hurvínek s Máničkou zavítají do tajemné Tramtárie

Břeclav - Spejbl a Hurvínek míří do Břeclavi. Už v sobotu se dětem i jejich rodičům představí společně s Máničkou a Žerykem v Kulturním domě Delta v příběhu Hurvínkova cesta do Tramtárie od autorky Denisy Kirschnerové a autora a režiséra Martina Kláska.

Září: Studentská turistika startuje

Břeclavsko - Střední školy trápí nový systém přijímacích zkoušek. Počty prváků budou znát až za pár týdnů. Žáci mohou totiž školu stále změnit.

Málo práce trápí už i Hustopečsko

Hustopečsko - Práce na Hustopečsku kvapem ubývá. Jen za poslední měsíc stoupla v Hustopečích a okolí nezaměstnanost skoro o procento.

OBRAZEM: Cirkus láká na tygry a velbloudy

Břeclav - V cirkusu Andres, který se od středy po čtyři večery představí v Břeclavi, si může každý sednout na velblouda. Kromě artistů a klauna se v šapitó na škvárovém hřišti Tatranu Poštormá představí i bohatý zvěřinec. K vidění jsou třeba nádherná tygří mláďata. Dospělé šelmy se představí v hlavním programu.

Rakušané hledají kořeny na Břeclavsku

Břeclavsko - Nejen potomci sudetských Němců pátrají po svých předcích na farách a v archivech na Břeclavsku. Většinou však musí do Brna.

Kozácí zaduní v Koruně. Uvidí je i čtenáři

Břeclav - Břeclavské kino Koruna hostí ve středu 11. března galakoncert Choru uralských kozaků Andrej Scholuch. Diváci se tak mohou těšit na tradiční tanec a zpěv kozáků v mladistvé formaci. Tři výherci soutěže Břeclavského deníku Rovnost a týdeníku Nový život se i s doprovodem mohou na tento koncert podívat zdarma.

V Lednici připravují na léto školu fotografů

Lednice - Přípravy na letní fotografickou školu v Lednici jsou v plném proudu. Pořádá ji občanské sdružení Jihomoravský fotografický workshop.

SOUTĚŽ: Vyhrajte tři DVD o památkách Břeclavska

Břeclavsko - Putování Lednicko – valtickým areálem, tak se jmenuje DVD, které ve spolupráci s městem Břeclav natočil Petr Uher a které teď mohou vyhrát tři čtenáři Břeclavského deníku a Nového života. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku, která se váže na památky popisované ve filmu.

Známe výherce lístků na koncert Karla Plíhala

Hustopeče - Hustopečské centrum volného času pořádá ve středu 4. března koncert Karla Plíhala. Tři výherci, kteří správně zodpoví soutěžní otázku, získají po dvou lístcích.

Známe výherce vstupenek na Fleret a Šulákovou

Břeclav - Břeclavský deník Rovnost si ve spolupráci s břeclaským kinem Koruna připravil další možnost vyhrát vstupenky na koncert. Tentokrát na Fleret a Jarmilu Šulákovou.

Místo nových cyklostezek opraví staré

Břeclav - Třiapadesátiletému Luboši Bartoškovi z Břeclavi jde každý druhý den o život. To když se vydá na kole z největšího sídliště ve městě do centra Břeclavi.

Známe výherce lístků na Martinovou do Koruny

Břeclav - Příznivci country si na konci ledna přijdou v Břeclavi na své. Břeclavské kino Koruna hostí ve čtvrtek 29. ledna koncert zpěvačky Věry Martinové a právě na něj vyhráli tři čtenáři po dvou lístcích.

Břeclavsko: Kam za kulturou

Břeclavsko - Diskotéky, zábavy, koncerty, výstavy, divadla, kina.

Opravené památky bojují o statisíce

Břeclavsko - O statisícovou cenu za nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje v roce 2008 soutěží pět historických objektů na Břeclavsku. Lidé je nominovali mezi devětadvacítku, ze které odborná komise vybere dvacet nejlepších.

V Němčicích zahraje Pavlicův Hradišťan

Velké Němčice - Na Břeclavsko znovu míří Hradišťan. Po úspěšném předvánočním koncertě v poštorenském kostele v Břeclavi mají příznivci cimbálové muziky Jiřího Pavlici možnost kapelu opět slyšet. A to ve Velkých Němčicích.

Soutěž o názvy filmů má vítěze

Břeclav - Soutěž plná českých filmů a humoru je u konce. Známe vítěze.

Adventní trhy i koncerty jsou v plném proudu

Břeclavsko /KULTURNÍ SERVIS/ - Každý adventní týden pro vás Břeclavský deník připravuje servis kulturních akcí. Až do Vánoc tak na našich webových stránkách získáte přehled o všem, co se na Břeclavsku děje. Pokud jste pořadatelem předvánoční akce nebo o nějaké víte, dejte nám o ní vědět emailem na breclavsky@denik.cz

Adventní plavby už lákají návštěvníky

Břeclav - Včera dýchla předvánoční atmosféra i na výletníky, kteří se vydali na první adventní plavbu po Dyji.

Stávek: Stačí nám, aby týden mrzlo

Němčičky - (ROZHOVOR) Připnout lyže, nasadit helmu a hurá zkopce dolů. Lidé zBřeclavska nemusí za lyžovačkou do Alp ani do Krkonoš. Lyžařská sezóna začala včera už ivNemčičkách, na nejníže položené sjezdovce ve střední Evropě. Letos si tu mohou sportovci všeho věku vychutnat několik novinek. Nejen onich ví vedoucí němčičského sportovního areálu Jaroslav Stávek.

OBRAZEM: Hudecké dny letos hostila Stará Břeclav

Břeclav - (VIDEO, FOTOGALERIE) Pětadvacátý ročník přehlídky cimbálových muzik pořádal Slovácký krúžek. Iproto hráli muzikanti NaObecní

OBRAZEM: Břeclavskou synagogu zaplavila předvánoční nálada

Břeclav - (FOTOGALERIE) Vzduchem se line vůně perníčků a medoviny. Na prodejních stolech leží vánoční dekorace všeho druhu, mezi štěbetáním dětí a rozhovory dospělých lze rozeznat tóny klavíru.

Co nabízí první adventní týden

Každý adventní týden pro vás Břeclavský deník připravuje servis kulturních akcí. Až do Vánoc tak na našich webových stránkách získáte přehled o všem, co se na Břeclavsku děje. Pokud jste pořadatelem předvánoční akce nebo o nějaké víte, dejte nám o ní vědět emailem na breclavsky@denik.cz.

Bývalí studenti přijeli do školy radit co dál

Klobouky u Brna - Nejprve naplnili aulu klobouckého gymnázia a potom i místní restauraci. Do lavic střední školy se vrátili absolventi klobouckého víceletého gymnázia. Nepřijeli vzpomínat, jak je při návštěvě bývalé školy běžné, ale pomoci maturantům vybrat si vysokou školu.

Lípu republiky zasadí Lanžhotští před místní školou

Lanžhot - Před lanžhotskou základní školou vyroste nový strom. Lípu republiky tam ve čtvrtek v jedenáct hodin zasadí starosta Lanžhota František Hrnčíř.

Olympiáda inspirovala rockovou revoluci

Velké Němčice - Multikulturní festival, který pobaví i přinutí k zamyšlení. To je Velká říjnová rocková revoluce. Letošní devátý ročník se koná v sobotu 8. listopadu ve Velkých Němčicích.

Recesisté chtějí hlavně přilákat turisty

Břeclavsko - Na Břeclavsku vzniklo hned několik humorných podniků. Kravihorská republika, Burčáková unie nebo stát Vohava

Dobré ráno o svatomartinském víně

Včerejšek byl ve znamení vína.

Dušičkové věnce vykupují Rakušané

Břeclav - Památku zesnulých uctí i v Rakousku. V příhraničí dají na hroby svých blízkých věnce z Břeclavi. Jsou mnohem levnější

Při výlovu Vrkoče se rybáři předvádějí

Ivaň - (FOTOGALERIE) Na výlov Vrkoče u Ivaně zvou rybáři veřejnost. Kromě tisíců zvědavců tu nechybí ani prodejci všelijakého zboží.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT