Neštěstí se na Boží hod stalo jedné rodině z Borkovan. Osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z Borkovan, Klobouk, Moutnic, Velkých Pavlovic a Brumovic muselo vyjet k požáru jejich domu. „Když hasiči na místo přijeli, zjistili, že už se oheň stačil rozšířit na celou střechu o ploše asi dvě stě metrů čtverečních. Okamžitě vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, protože hrozilo, že oheň zasáhne také sousední budovy,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Podle průzkumu vyšetřovatel zjistil, že požár vypukl v hospodářské části domu a postupně se přesunul také na dílnu a celou střechu. „Hasiči požár dostali pod kontrolu po dvou hodinách hašení. Další dvě hodiny trvalo, než rozebrali střechu a dohasili také lokální ohniska,“ doplnil Haid.

Požár naštěstí nikoho nezranil. Oheň spolkl „pouze“ střechu a zařízení dílny. Škoda se proto předběžně vyšplhala na tři sta tisíc korun. „Prozatím není vůbec jasné, jak požár vznikl. Nádeníčkovi si museli veškeré věci odstěhovat ke známým, protože do domu nesmí nikdo vstoupit,“ sdělil starosta Borkovan Karel Urban. Podle jeho slov mohly plameny vyšlehnout od petardy nebo špatné elektřiny. To je ale celkem nepravděpodobné, protože jim ji dělali novou. Je to taková malá záhada,“ dodal Urban.

V břeclavské nemocnici se na Štědrý večer žádná dramata nekonala. „Vytahovali jsme pouze několik kostí zapadlých v krku, ale jinak nic výjimečného,“ řekla zdravotní sestra z břeclavského oddělení ORL. Mikulovský Dům zdraví na Štědrý den navštívilo hned pětadvacet pacientů. „Všichni ale s úrazy a chřipkou. Typicky vánoční nehody se nám letos vyhnuly,“ pochvaloval si Jan Šťavík z mikulovské pohotovosti.