Policisté při něm načapali hned několik mladistvých s alkoholem v dechu. Do posledních minut utajené akce se účastnilo patnáct policistů na Mikulovsku a Pohořelicku, třicetičlenná skupina si vzala do hledáčku okolí Břeclavi.

„U všech mladších osmnácti let uděláme dechovou zkoušku. Máme s sebou také psa na vyhledávání drog,“ popisoval těsně před zásahem jeho velitel Vladimír Kučera. Pak už kolona policejních vozů zamířila k Disco Oáza v Tvrdonicích. Dechová zkouška tam odhalila hned několik desítek podnapilých mladistvých. Výjimkou nebyl ani čtrnáctiletý chlapec, pro kterého si musela přijít jeho matka. „Škoda, že mi taky není osmnáct,“ bavil se na účet mladých nešťastníků asi dvacetiletý mladík.

Nejmladší výtečníky rozváželi policisté domů. Někteří se marně snažili smlouvat. „Nemůžeme je opilé poslat samotné domů. Máme za ně zodpovědnost,“ vysvětlil Kučera.

Teď si policisté posvítí na ty, kteří ještě téměř dětem nalévali. „Záleží na množství alkoholu, jestli to hodnotíme jako přestupek nebo trestný čin. Hrozí jim pokuta až pětadvacet tisíc,“ uvedl vedoucí břeclavského obvodního oddělení Jindřich Křikava.