„Velitel městské policie dostal pokyn, aby na problémová místa dával větší pozor. Strážníci by tam měli být více vidět hlavně ve večerních hodinách a zejména v pátek a v sobotu. Budeme také zvažovat rozšíření kamerového systému tam, kde se problémy opakují,“ uvedl radní Radek Buk.

Podle něj se jedná o velmi choulostivé téma. „Pro vedení města je důležité, že policie dosud nezjistila rasový podtext konfliku. Byla to normální rvačka, navíc ještě podbarvená alkoholem,“ konstatoval bývalý šéf břeclavské ODS.

Konflikt mezi skupinkou štamgastů z hospody U Buvola a Romy, kteří bydlí v Charvátské Nové Vsi, se odehrál v polovině března. Člen romské rodiny údajně udeřil jednoho z mužů dřevěným kladivem. Muž upadl do bezvědomí. Rom vyzbrojený kosou pak měl bránit ostatním, aby zraněnému poskytli pomoc.

„Incident byl hodně tvrdý. Dost nás to znepokojilo,“ vysvětlil Buk, proč se radní rozhodli zabývat bezpečnostní situací v Charvátské Nové Vsi v souvislosti s početnější romskou komunitou, která v této městké části žije. S oběma stranami konfliktu se nyní chtějí radní sejít i na preventivním pohovoru, aby zabránili případné odvetě.