Muži se nejprve snažili v noci dostat do domu své příbuzné a vyhrožovali ji i dvěma důchodkyním, které za ní přijely na návštěvu, fyzickým násilím. Nyní se dostali do křížku s tetou, která bydlí v sousedství. „Stěžovala na rámus, protože ještě něco večer dělali na společné zdi. Oni za to své sousedy napadli a sprostě jim nadávali. Dokonce volali i dědovi, který bydlí v Dolních Dunajovicích. Vyhrožují, že mu rozkopou dveře. Kdo je zastaví? ptá se s případem dobře obeznámená žena, která ze strachu před mstou nechtěla zveřejnit své jméno. Deník ho ale zná.

„Vyděsilo mě to. Opravdu se bojím, vždyť mi bude za rok devadesát. Vyhrožují mi, že za mnou přijedou a že si to vyříkáme,“ potvrdil Josef Konečný, který se snažil ženám radit, jak mají postupovat. Bratři mu ale vyčítají, že je rozhádal.

Podle starosty Novosedel Františka Trefilíka ovšem není vina zdaleka tak jednoznačná. „Je to rodinná věc. Mají rozpory s tetami při úpravě štítu, který je společný,“ řekl Trefilík, který si myslí, že bratři jsou pro obec spíše přínosem.

„Jsou to normální hoši, možná jen trochu prchlivější. Zapojují se do divadelní činnosti, pořádání dětských dnů i dalších akcí. Teď z nich udělali gaunery. Asi měli nakoupeno, ale pokud by došlo na věc, nikomu by neublížili,“ postavil se starosta za oba čtyřicátníky.