Odmontoval autorádio, přibalil si několik CD nosičů a dostal se i do kufru. Tam narazil na kabelku s peněženkou, ve které měla majitelka uložené peníze i doklady. Hodily se mu také dva mobilní telefony. Škoda přesáhla třináct tisíc korun.
O několik tisíc se obohatil i lapka před hotelem v Pohořelicích. Tam se nepozorovaně vkradl do Škody Octavia. Ze zavazadlového prostoru sebral dva kufříky s manažerským vybavením a fotoaparátem. Majitel škodu vyčíslil na osmnáct a půl tisíce korun.

Policistům na Břeclavsku už se ale podařilo zahájit stíhání proti osmnáctiletému muži, který už byl za krádeže v minulosti odsouzen. Soudce mu tehdy uložil podmínečný trest. Přesto se ale nepoučil. Policisté ho nyní obvinili z odcizení autorádia z vozu toyota, který stál před obchodním domem v Lanžhotě.
Rejstřík trestů má bohatě popsaný také další obviněný. Čtyřiatřicetiletý muž ze Staroviček byl ale daleko „zkušenější“. Čelí obvinění z několika vloupání do aut v okolí Klentnice, Pasohlávek, Lednice, Mikulova i dalších míst. Muži zákona mu sečetli škodu, kterou způsobil. Částka přesahuje pět set tisíc korun. Z aut bral všechno, co mu přišlo pod ruku: autorádia, peněženky, nářadí, monitor LCD a mnoho jiných věcí.