Kriminalisté zajistili zloděje v Břeclavi. Zatčení provedla zásahová jednotka.
Zadržení mají jen na Břeclavsku na svědomí třináct krádeží malotraktorů. Dalších osm jim zatím policisté prokázali na Hodonínsku. „Na Břeclavsku způsobili svým počínáním škodu za téměř osm set tisíc korun. Zaměřovali se na novější malotraktory,“ sdělil vedoucí břeclavské kriminální policie Bohumil Gál.

Pachatelé kradli ve Velkých Pavlovicích, v Tvrdonicích, v Týnci, opakovaně v Popicích a v dalších místech. Ne vždy ale uspěli. Například v Lednici je při vloupání do objektu vysoké školy vyrušilo signalizační zařízení. K loupežím používali zevnitř upravenou dodávku s elektrickým navijákem a lyžinami. Malotraktor pak ani nemuseli nastartovat, vytáhli jej do auta a odjeli.

Kriminalisté pátrali po zlodějích od letošního března. „Rozpracovávaly se různé akce. Šestnáctého listopadu policisté provedli domovní prohlídku a zajistili tři malotraktory. Byly ze Vsetína, Třebíče a Hodonína,“ řekl Gál.

Kriminalisté získali při zásahu informace, které je dovedly k pachatelům. Další den odcizili podezřelí u Strážnice dodávku, kterou přivázali na tažné lano za jiné auto a dopravili ji do objektu v Břeclavi. Tam sklapla past.

„Měli jsme informaci, že by mohli mít i zbraně, takže jsme si vyžádali zásahovou jednotku. Ta v místě zadržela šest lidí. Tři z nich jsme vyslechli a ještě ve stejný den propustili. Dvě osoby skončily ve vazbě, jedna je stíhána na svobodě,“ dodal Gál. Třem obviněným hrozí trest odnětí svobody až na osm let.