Nákladní vlak srazil v asi osmdesátikilometrové rychlosti na trati mezi Moravskou Novou Vsí a Mikulčicemi starou škodovku. Projíždějící kolos smetl auto i jeho řidiče, který se snažil vozidlo z kolejí vyprostit.

„Řidič jel zřejmě z Moravské Nové Vsi a kolem desáté hodiny v noci dostal ve vysoké rychlosti u přejezdu smyk. Zadní kola auta skončila mezi kolejemi a muži se přes veškeré úsilí nedařilo auto vyprostit,“ popisoval nehodu vedoucí kanceláře břeclavského policejního ředitele Milan Janůvka.
U přejezdu poté zastavilo další auto, z něhož přispěchaly na pomoc dvě ženy. „Mezitím se spustila výstražná signalizace a ženy na něj začaly volat, že jede vlak, ať vyskočí a uteče. To se však nestalo. Zatím nevíme, zda se o to pokusil,“ doplnil Janůvka.

Podle šetření Drážní inspekce vjel nešťastník skutečně na přejezd v době, kdy ještě nebyla v činnosti výstraha upozorňující na průjezd vlaku. Muž zůstal podle mluvčího Drážní inspekce Zdeňka Neusara ve škodovce do poslední chvíle, přestože se rozezněla výstražná signalizace, spadly závory a strojvedoucí vlaku jej varovalh houkáním.

„Vlak se s automobilem střetl asi v osmdesátikilometrové rychlosti. Řidič na místě zemřel. Při nehodě vznikla škoda padesát tisíc korun na lokomotivě a zhruba pět tisíc korun na automobilu,“ doplnil Neusar smutný scénář noční nehody. Při neštěstí zasahovali hasiči z Břeclavi, Hodonína a jednotka Českých drah.
Událost se stala jen pár metrů od prvních rodinných domků v Míkulčicích. Noční tragédie ale lidi v okolí nevzbudila. Jsou totiž zvyklí na hlučné přejezdy vlaků.

Více v Břeclavském deníku ve čtvrtek 15. lidtopadu