Dnes třicetiletý muž prožil dětství v dětském domově. Pak se ho ujali pěstouni. Místo vděku jim však nakonec ukradl i starou škodovku. ,,Vzal si takovou bláznivou holku, spíš byla jako kluk. Často se prala a chodila do zvláštní školy,“ řekla o manželce obviněného Yvetě Vymislické (jméno za svobodna, pozn. redakce) její známá Iveta Hovorová. Společně s ní jezdil obviněný často na skútru a budili ve městě rozruch. ,,Oba a hlavně ona byli trochu mimo,“ popsal výstřední pár devatenáctiletý Ondřej Marouš.

Obviněný řidič dokonce jeden čas pracoval i u bezpečnostní agentury. Tam se ale zřejmě žádného přestupku nedopustil, trestní rejstřík měl až do těchto dnů čistý. Sousedé se však shodují v tvrzení, že se po známosti a následném sňatku s Yvetou Vymislickou dostal postupem času do psychických problémů. Negativní roli ve vztahu zřejmě sehrála i tchyně. ,,To byla bláznivá rodina. Sprostě nám nadávali a plivali po nás. Ještě že jsou pryč. Nebylo s nimi k vydržení,“ kroutila hlavou sousedka Blanka Kuníková.

Její manžel Antonín připustil, že ho k zoufalému činu loupeže mohly přinutit i neutěšené vztahy s oběma ženami. ,,Občas spolu chodili všichni tři za ruce. To přece není normální. Prostě s ním vláčely, jak chtěly. Někdy mu nadávaly, jindy ho chválily. Musel mít doma peklo. Nic bych za to nedal, že to přepadení ani nebylo z jeho hlavy. Vždyť matka Yvety utrápila i svého muže. Co si jenom ten chudák musel vytrpět,“ řekl Deníku Rovnost Antonín Kuník.

Manželé bydleli společně s tchyní v Příční ulici ve Valticích v polorozpadlém domě. Dnes na tomto místě stojí luxusní restaurace a manželé se společně s tchyní přestěhovali do Hrušek u Břeclavi. Policii na stopu, že šlo o fingovanou loupež, dovedl zejména fakt, že řidič začal měnit výpověď. Nejdřív tvrdil, že lupiči byli dva. Pak ale přišel s tím, že ho přepadli tři muži a mířili na něj pistolí. „Ozvala se také řada svědků, kteří tvrdili, že se jim nezdá čas přepadení. K tomu mělo podle řidiče dodávky dojít krátce po čtvrt na šest,“ uvedl jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Pro vedení České pošty je rozuzlení případu nečekané. „Překvapilo mě to,“ řekl ředitel jihomoravské pošty Jaroslav Navrátil. Muž podle něj pracuje u firmy rok. Kriminalisté po ukradených penězích dál pátrají. Je možné, že pachatelé znali bezpečnostní kódy od schránek s penězi a dokázali tak zabránit explozi speciální barvy, která by jinak lup znehodnotila.