Košt vín a domácích pomazánek
KDY: sobota 30. listopadu od 13.00
KDE: sokolovna, Šakvice
ZA KOLIK: 200 korun

Kdo přinese vlastní pomazánku na ochutnání, dostane malý dárek. Tři nejlepší odmění pořadatelé cenami. Na řemeslném jarmarku si lidé nakoupí dárky, své plíce vyzkouší v soutěži natahování koštýřem. V ceně vstupenky za 200 korun je sklenička a volná degutace vín i pomazánek.

Vojtek vystaví obrazy v Podivíně 
KDY: sobota 30. listopadu ve 13.30
KDE: spolkový dům, Podivín
ZA KOLIK: vstupné je dobrovolné

Podivín - Adventní výstavu obrazů Antonína Vojtka mohou navštívit jeho příznivci v Podivíně ve spolkovém domě. Zahajovací vernisáž se uskuteční v sobotu o půl druhé odpoledne. Břeclavský malíř v Podivíně žil a působil ve svém atelieru před dvaceti lety. Prodejní výstava potrvá po čtyři adventní víkendy vždy od vou do pěti hodin odpoledne. Zájemci si mohou koupit i knihu Hledání lásky k rodnému kraji. Vstupné je dobrovolné.

K Adventu zahrají Melody Gentleman
KDY: sobota 30. listopadu v 19.00
KDE: sokolovna, Tvrdonice
ZA KOLIK: 250 a 300 korun

Tvdonice – Na vánoční koncert Melody Gentleman a Karla Hegnera zvou pořadatelé do Tvrdonic. Koncert se uskuteční v sobotu od sedi hodin večer v tamní sokolovně. Lidé uvidí prvorepublikovou módu a vyslechnou si i školní pěvecký sbor Krásenka. Vstupenky v předprodeji jsou k dostání v městské knihovně za 250 korun, na místě pak za tři sta.

Stromy rozsvítí s punčem v ruce
KDY: sobota 30. listopadu od 13.00
KDE: Dukelské nám. Hustopeče
ZA KOLIK: neuvedeno

Hustopeče – Na adventní punče s rozsvěcením vánočních stromů na náměstí zvou pořadatelé do Hustopečí. Začíná v sobotu od jedné hodiny odpoledne jarmarkem a vystoupením z místních škol. Punč budou vařit soutěžní týmy a děti shlédnou představení Nad Betlémem svítí hvězda. Ve tři hodiny zahrají na podiu Poutníci a pořadatelé vyhlásí víteze nejlepších punčů. Rozsvěcení vánočních stromů doprovodí andělé na chůdách. Děti mohounavštívit vánoční dílny v kostele, prohlédnout si živý betlém nebo se povozit na ponících.

Rozsvícení stromu doplní světelná šou
KDY: neděle 1. prosince od 15.00 so 18.30
KDE: Sady 18. října, Břeclav
ZA KOLIK: vstup zdarma

Břeclav – Přesně na první adventní neděli rozsvítí vánoční strom lidé v Břeclavi. Ve tři hodiny se sejdou v Sadech 28. října aby si zazpívali koledy a děti poslaly dopisy Ježíškovi. Vystoupí děti ze škol a zájemci uvidí hru Co andělé zvěstovali. Ve čtvrt na šest zazpívá sbor Polyfonia Břeclav a před šestou hodinou se mohou lidé těšit na vánoční světelnou šou. Po ní se rozsvítí vánoční strom.