Organizátoři festivalu Creamfields Central Europe 2009, který hostí břeclavské letiště ve dnech 3.-7. července, oficiálně představili seznam hudebníků, kteří potvrdili svou účast.

Above and Beyond (UK)
Trio Above & Beyond patří již po několik let mezi to nejlepší na tranceové scéně. Aktuálně se nacházejí na 4.místě prestižního žebříčku DJMAG. Jejich tracky patří do zlatého fondu trance music a není DJe, který by věci od tohoto slavného tria nehrál. Remixy pro Madonnu, Dido, Delerium nebo Britney Spears, singly Far From In Love, No One On Earth, Air For Life, Surrender, Good for Me, Can’t Sleep, Oceanic, Beaking Ties, album Tri-State, kompilace Anjunabeats, projekty Oceanlab, Tranquility Base a také především label Anjunabeats, který je jedním z nejrespektovanějších tranceových labelů.

ATB (GER)
André Tannenberger – aktuální č. 25 v žebříčku DJMAG - patří mezi světovou špičku již více jak 10 let. Do světa hudby pronikl pod projektem Sequential One a od roku 1998 začal produkovat právě pod přezdívkou ATB. Možná to bylo právě pro jeho originální styl, kombinující trance a dance s širokým spektrem dalších hudebních stylů. Singly jako 9PM (Till I Come), Feel Alive, Marrakech, Let you Go nebo třeba Believe in Me patří mezi ty největší skvosty jeho producentské kariéry. Své skladby mu pro předělání nabízeli třeba Michael Cretu z Enigmy, William Orbit nebo třeba Moby.

Felix Kröcher (DE)
Nejpopulárnější německý techno dj roku 2007 a 2008 – alespoň podle ankety časopisu Raveline, čímž předčil i taková jména jako Paul Van Dyk, Sven Vath či Chris Liebing. Patří k nové generaci Djs, kteří prezentují velmi tvrdé techno. Ve slavném frankfurtském klubu U60311 má své rezidentní noci a na radiu Sunshine Live můžete ladit jeho pořad Hardliner každou středu.

Valentino Kanzyani (SLO)
Valentino Kanzyani je vedle Umeka a Marka Nastice nejvýraznějším techno DJem z prostoru bývalé Jugoslávie. V Česku se výrazně zapsal svým charakteristickým funky technem, které ve své době ovlivňovalo zvuk také naší nejpopulárnější DJky Luccy. Je spolumajitelem respektovaného labelu Recycled Loops. Z Kanzyaniho produkce nemůžeme nezmínit jeho desku „House Soul“ z roku 2001, která dosáhla velkého ohlasu, Carl Cox ji několikrát zařadil do svého Essential Mixu na BBC Radio 1 a oblíbil si ji např. Dave Angel či Laurent Garnier.

Jon Rundell (UK)
Blízký kolega Carla Coxe, DJ z jeho Safehousemanagementu se představí českému publiku poprvé. Své producentské počiny vydává pod prestižní značkou Intec. Jon sklízí i velké ohlasy na poli remixérském – zremixoval např. skladbu „Detournment“ z alba „In Between“ Paul van Dyka a tento remix vyšel na kolekci remixů s vtipným názvem „Hands On In Between“. Každý druhý pátek v měsíci ho můžete ladit v rámci světoznámých Vonyc Sessions.

Paolo Mojo (UK)
Další neotřelé jméno v lineupu festivalu. Talentovaný progressive house/ techhouse dj z Velké Británie, na kterého pějí chválu i takoví velikáni jako John Digweed, Lee Burridge, Danny Tenaglia či Hernan Cattaneo. Mezi jeho významné počiny patří první ze série mixů Renaissance Digital 01 vydaný pod hlavičkou Renaissance exkluzivně pro iTunes anebo skladba „Sirena“, kterou vloni zařadil do svého Essential mixu také Pete Tong.

Sarah Main (AUS)
Rezidentní Djka slavného klubu Pacha Ibiza, v roce 2006 oceněna jako nejlepší Ibiza DJ. Odehrála zde několik sezón po boku Pete Tonga a namíchala 3 díly kompilace Pure Pacha z jejich společné party. Pokud vám připadá povědomá, pak vězte, že jste ji zahlédli ve filmu „It´s all gone Pete Tong“, stejně jako Carla Coxe, Tiesta či Paul van Dyka. Každý týden vysílá svou show na Galaxy FM.

Jason Jollins (USA)
Dalším rezidentem pod značkou Pacha, tentokrát klubu Pacha New York, který vystoupí na Creamfields, je Američan Jason Jollins. Reprezentuje progressive house a nedávno se představil v klubu Unique Bratislava. Jeho show naladíte každý měsíc např. Proton Radio.

Popof (FR)
Po obrovském úspěchu vystoupení tohoto Francouze na brněnské party Elektra se vrací do ČR! Je považován za jednoho z nejvyhledávanějších remixérů a nejoriginálnějších umělců poslední doby. Z jeho remixérské dílny vzešly předělávky skladeb např. od Tocadisco, Lutzenkirchen, Mobyho či notoricky známé Tigovy „Sunglasses at night“, ale aniž byste to možná tušili, jeho vlastní track „Alcoolic“ vám určitě nebude neznámý.

Jeff Milligan (CAN)
Jeff Milligan, známý také pod pseudonymem Algorithm, majitel labelu Revolver vydávajícího produkci současných kanadských producentů jako Akufen, Deadbeat či Mike Shannon. Je řazen mezi legendární talenty a nejlepší světové DJs s jedinečnou technikou mixu na čtyřech gramofonech. Stál u zrodu kanadské minimalové houseové a techno subkultury.

Lucca & Michal Pavlíček live (CZ)
Nejznámější českou DJku není třeba představovat. Nedávno vydala své debutové autorské album
Reformation, které vyšlo na CD pod hlavičkou Sony Poland v Polsku, Rakousku a Maďarsku, ale take pod značkou Hintone v Japonsku, Malajsii a dalších východoasijských zemích. Na tento release navázala vydáním kolekce remixů – Reformation The Remixes, kam svými přispěli např. Robert Babicz, Funk D'Void, Pig & Dan či Reset Robot. S Michalem Pavlíčkem se letos objeví pouze na dvou festivalech v ČR.

Sunset Boulevard (CZ)
Příjemný klouzavý funky pop s výraznými refrény připomínající místy Sade nebo Talk Talk, několik singlů v těžké rotaci na pražském radiu Expres…to jsou Sunset Blvd z Litomyšle.

Anime (CZ)
V současnosti tříčlenná brněnská kapela fungující od roku 1999. Jejich zatím poslední deska Cuts z roku 2005 vyšla pod hlavičkou Xproduction

Tereza Černochová + Matěj Ruppert a Showstation (CZ)
Dcera vynikajícího českého zpěváka Karla Černocha působí v úspěšné formaci Showstation a hostem jejího vystoupení na Creamfields bude frontman Monkey Business Matěj Ruppert.

Ohm Square (CZ)
Dnes již legendární české elektronické uskupení okolo Charlie One a Jana Čachtického, formace kombinující breakbeat a drum and bass. Jejich hudba se objevuje v mnoha českých filmech (Samotáři, Divoké včely, Děvčátko). Zatím poslední album, které vydali v loňském roce, se jmenuje „Taking Shape“.

Chinaski (CZ)
Tato pop rocková formace získala v letech 2005 a 2007 cenu Anděl, udělovanou Akademií populární hudby. Píseň „Dlouhej kouř“ z roku 1997 byla nejhranější písní v českých rádiích a dá se říct, že podobně si vedly a vedou jejich další počiny. Věříme, že jejich vystoupení na Creamfields potěší nejen příznivce kvalitního českého popu, ale i širší taneční komunitu.

Orbith (CZ)
DJ Orbith patří ke špičce česko-slovenské taneční scény již od roku 1999. Postupně se z rave a techna, které hrál na začátku své kariéry, dostal až k hudebnímu stylu elektro. Pro jeho sety je charakteristická hudební směsice techna a elektra a spontánní vystupování za mixem.

Michal Poliak (CZ)
Michal Poliak je jednou z nejvýraznějších postav současné taneční scény u nás, velký respekt si získává nejen jako DJ, ale stále častěji o sobě dává vědět také jako talentovaný producent.

Mekki Martin + Milan Saxo (CZ)
Mekki Martin reprezentuje mladou českou DJ generaci a přes útlé mládí má za sebou již pětileté djské zkušenosti. V roce 2009 založil houseový label Uber Recordings.

Kaisersoze (CZ)
Jeden z prvních moravských techno djs, rezident halových parties Orion Hall, známý také pod přezdívkou Aleph, což je jeho minimalové já

Breeth (SK)
Stálice na slovenské elektronické scéně, člen Slovakiapromotion, moderátor pořadu 4Elements na bratislavském FM Radio

Awacs (CZ)
Rezident akcí Bubbles /Bukanýr, Praha/, Ztracen v průvanu /MojeMúza_Styx_Karkulka, Praha/, Roots Of Sound /KnL/.

Click Joe (CZ)
Organizátor večírků Magion, jeden z nejeklektičtějších DJs, který kromě minimalu hraje i Detroit, nu jazz nebo deephouse

Molczik (CZ)
Rezident akcí Gain a Discovery v plzeňském klubu Alfa

Blacklight & Tomigram (PL)
Polské minimalové duo, které se v ČR vystoupilo např. na 3.narozeninách projektu Klika ve východočeské Jaroměři

Skank (SK)
Zakládající člen bookingu a labelu Leporelo, každý 2.týden vysílá svůj pořad na vlnách FM radia

Ala (CZ)
Od roku 2005 spolu s DJem Subsistem tvoří projekt Klika, jehož je zároveň rezidentem

Subsist (CZ)
Otec minimalového projektu Klika, jehož stage na festivalu Hradhouse sklízí pozitivní ohlasy