„Nedělá mi to problém. Jsem tady částečně za zábavou, ale především jsem přijel podpořit iniciativu Safer Party. Ta se snaží pomoci mladým lidem, aby se mohli racionálně chovat ve chvíli, kdy jsou konfrontováni s drogami. Tato iniciativa by jim měla pomoci k větší odpovědnosti za vlastní život a zdraví,“ prozradil nejmladší člen českého kabinetu právě před stanem s logem Safer Party.

Jak Liška přiznal, dříve byl častým návštěvníkem nejrůznějších hudebních akcí. „Je to tak, a týkalo se to nejen taneční scény, ale i rockovější nebo alternativnější hudby. Teď už mi to politika tolik nedovoluje. Sám jsem v jedné kapele i hrál a ještě s ní občas hostuji. Jmenuje se Lesní zvěř. S ní jsem festivaly navštěvoval nejen jako návštěvník, ale i jako účinkující,“ prozradil.

Na břeclavský festival přijel společně s manželkou. A plánoval, že si na letišti i zatančí. „Určitě se tady několik hodin zdržíme. Na programu jsou zajímavá jména, která zaručují kvalitní zábavu. Myslím si, že si i zatančím,“ plánoval v horkém odpoledni, ještě když byla obloha bez mráčku.

„Rád bych si poslechl Coldcut, to jsou dva výborní deejayové z Velké Británie, a já mám od nich doma několik cédéček. Vidět je na živo bude určitě zážitek. Teď zrovna hraje kousek od nás česká funk–hip–hopová kapela Navigators. Je skvělá, podle mne ji čeká zajímavá budoucnost. Určitě se na ně ještě podívám,“ osvědčil nečekaně dobrou znalost taneční scény. Coldcut už se ale Liška nedočkal. I je zrušila bouřka.

Ministrova cesta na Creamfields ovšem měla i čistě politický rozměr. Na festivalové ploše totiž vyrostl stánek zelených. A Liška do něj přijel podpořit kandidátku strany do krajských voleb. Dokonce sám míchal zájemcům nealkoholická mojita.