V Boleradicích se v sobotu 5. června 2021 konal již 5. ročník závodu Běh do lesa. Uvolňování mimořádných opatření v posledních týdnech nakonec umožnilo závod uspořádat, nicméně na přípravu bylo velice málo času. I kvůli tomu bylo startovné pouze dobrovolné. Běh do lesa má tradičně start i cíl na fotbalovém hřišti v Boleradicích, které běžcům i divákům poskytuje potřebné zázemí.

Trať závodu je už třetím rokem stejná a vede běžce do rozsáhlého lesa mezi Boleradicemi, Horními Bojanovicemi, Kurdějovem a Diváky. Trať je dlouhá 6,2 km a největší výzvou pro běžce je úvodní stoupání. Navzdory tomu se do Boleradic opakovaně vrací běžci z Prahy, Karlových varů, Brna, a také z Břeclavi. Trať se stáčí zpět k hřišti kolem vrchu Přední kout, který je s 410 metry nejvyšším bodem v okolí.

Běh do lesa je typický přátelskou venkovskou atmosférou a záměrně nevyhledává významné firemní sponzory. Z programu letošního ročníku bohužel vypadly atraktivní dětské běhy, a to hlavně kvůli požadavku na negativní test i u dětí.

Vítězem Běhu do lesa 2021 se stal Martin Vintrlík v čase 25 minut 51 sekund. Traťový rekord 24:22 Jana Havleny z roku 2019 tak odolal. Dana Truksová se umístila na prvním místě v ženských kategoriích s časem 31:53. Traťový rekord 30:44 zaběhla Iva Křižovičová v roce 2019. Blahopřejeme!

Děkujeme účastníkům a sponzorům. Na shledanou na startu 6. ročníku v roce 2022!

Leo Čermák