V kategorii nejmladší žáci reprezentoval oddíl KRASO zkušený závodník Mikuláš Košulič z Podivína. Mikeš ve své volné jízdě předvedl sekvenci lutza s axelem a obtížné piruety, oceněné rozhodčími plusovými body. Chyba v dvojitém salchovu s pádem a ve dvojitém rittbergerovi stála Mikeše cenné body. Získal bronzovou medaili.

V kategorii mladší žáci měl břeclavský oddíl dvě zastoupení - Martina Klimeše a Václava Košuliče. Martin zajel velmi hezkou dynamickou volnou jízdu a jen drobné chyby ve skocích ho v silné konkurenci dělily od medailových míst. Martin skončil pátý. Osmou příčku obsadil Václav Košulič, který předvedl jízdu s drobnými chybami.

Slunce zbarvilo nebe nad Pálavou. Podívejte, jak příroda na Břeclavsku kouzlila
Slunce zbarvilo nebe nad Pálavou. Podívejte, jak příroda na Břeclavsku kouzlila

V kategorii nejmladší žačky chyběla ve startovním poli Eliška Klimešová. Eliška léčí zraněný loket, který má znehybněný v sádře. Přejeme ji brzké uzdravení.

V kategorii juniorky závodila Adéla Krejzová. Adélka v krátkém programu skočila dvojitého axela a kombinaci skoků, bohužel pád v krokové pasáži a chyba u dvojitého axela stačily na průběžné dvanácté místo. Vše napravila ve volné jízdě a čistá volná jízda se všemi skoky a piruetami na rozhodčí zapůsobila a sedmá volná jízda posunula Adélku na celkovou osmou příčku. Tímto umístěním se Adélka posunula v celorepublikovém žebříčku na 16. příčku a pojistila si postup na Mistrovství České republiky. Letos se MČR juniorů bude konat v Mariánských Lázních.

Dechberoucí podívaná. V Pulčínských skálách se tvoří zbarvené rampouchy
Dechberoucí podívaná. V Pulčínských skálách se tvoří barevné ledopády

Viktorka Murasová  byla nucena ze zdravotních problémů přerušit tréninkovou činnost a po půl roční přestávce se vrátila k soutěžím. I když ještě není ve sto procenní závodní formě, závod na domácím ledě v Břeclavi si nenechala ujít. Viktorka předvedla dva dvojité lutzy i dvojitého flipa a rittbergera, jen měla nižší náročnost skokových kombinací a piruet. Její premiéra v kategorii závodů Českého poháru se sice vydařila, ale v silné konkurenci mladších žaček obsadila 35.místo. Doufáme, že Viktorce vydrží zdraví a bude se moct plně věnovat tomuto krásnému sportu.

V neděli závod pokračoval kategorií žačky, kde má břeclavský oddíl největší zastoupení. Nejlépe se závod na domácí půdě vydařil Evičce Kiliánové. Evička předvedla čisté oba programy nejen skokově, ale v piruety, krokové a choreosekvence. V piruetách přidala i nejvyšší obtížnost, tj. level 4 a 18.místo po krátkém programu vylepšila čtrnáctou volnou jízdou. Celkově skončila 14. Také Stella Slezáková vstoupila do závodu s téměř čistým krátkým programem a obsadila průběžné 19.místo.

Rudé červánky při západu slunce
Nebeská podívaná na jihu Moravy. Obloha zazářila rudými odstíny

Volnou jízdu začala Stellinka velice pěkně s dvojitýma lutzema, dvojitým flipem, avšak ke konci jízdy přišla ztráta koncentrace. Dvojitého rittbergera zredukovala na jednoduchého a chyba ve výjezdu u dvojitého flipa stály Stellinku cenné body a v celkovém pořadí se posunula o pět příček níže. Celkově skončila na 24.místě.

Závod se nevydařil Janě Klimešové, která udělala v krátkém programu dvě velké chyby a ani umělecký dojem její jízdy technickou hodnotu bodově nedotáhl. Po krátkém programu skončila 27. Ve volné jízdě Janička udělala chybu v závěrečné piruetě a v sekvenci skoků. 26. volná jízda ji nepomohla celkové umístění vylepšit a skončila 27.